18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona
Galip Ataman

Galip Ataman

galipataman41@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Doğan’a “FETÖCÜ” diyenlere kapak olsun!

Galip Ataman

14 Kasım 2016 tarihli yazısı

Demokrasinin olmazsa olmazlarından olan siyasi parti adayları seçimlerde halkın özgür iradeleri ile seçiliyorlar.

Ankara’da milletvekilleri marifeti ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, yerelde belediye başkanları ile seçildikleri il ve ilçeleri yönetiyorlar.

AK Parti’nin 2002’den buyana girdiği her seçimi kazanarak aralıksız tek başına Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Kocaeli’de Büyükşehir dahil 13 belediyeyi alarak yönettikleri gibi.

Ama halkın oyları ile seçilmelerine rağmen terör örgütleri ile işbirliği yaptığı iddiasıyla görevden alınan, tutuklanan HDP’li belediye başkanları da var.

Diyarbakır Büyükşehir, Sur, Silvan, Mardin Derik, Dargeçit, Nusaybin, Siirt Eruh, Şırnak Cizre, Silopi, Van Erciş, Edremit, İpekyolu, Özalp, Ağrı Diyadin ilçe belediye başkanları gibi.

İçişleri Bakanlığı görevden alınan belediye başkanlarının yerine mülki idare amirlerden kayyım atıyor, başarılı belediye başkanlarını da yardımcı olmak üzere görevlendiriyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum atanan Ankara Etimesgut Kaymakamı Cumali Atilla’ya belediyecilikteki bilgi birikimini paylaşacak.

Gebze Belediye başkanı Adnan Köşker, zaman zaman Diyarbakır Silvan’a giderek belediyeye kayyum atanan kaymakam Murat Kutuk’a yardımcı olacak.

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ise Ağrı Diyadin Belediyesi’ne kayyum atanan kaymakam Mekan Çeviren’e yardımcı olmak üzere görevlendirildi.

Türkiye’de yüzlerce belediye başkanı varken kayyum atanan 3 belediyede hizmetin en iyi şekilde vatandaşa ulaştırılmasını sağlamak amacı ile Kocaeli’den İbrahim Karaosmanoğlu, Adnan Köşker, Nevzat Doğan’ın görevlendirilmesini önemsiyorum.

 

DOĞAN, AĞRI DİYADİN’E

Karaosmanoğlu ve Köşker HDP’li belediyelere atanan kayyumlara yardımcı olacak.

Başkan Doğan’ın yüzlerce belediye başkanı arasından seçilmesinde, belediyecilikteki başarılı ve örnek çalışmalarının yanı sıra geçtiğimiz günlerde   “demokrasi elçisi” olarak gittiği Fransa’nın Strasbourg kentinde düzenlenen Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler ve Bölgesel Yönetimler Asamblesinde yaptığı,“Devletimiz ve Hükümetimiz, Türk milletinin demokratik yaşama haklarına karşı tehdit oluşturan PKK, KCK, FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı her türlü tedbiri kararlılıkla almaktadır. Bunu yapmak her ülkenin olduğu gibi bizim de en doğal hakkımızdır…” konuşmanın da etkili olduğunu düşünüyorum.

Doğan’ın görevlendirildiği Ağrı Diyadin’in DBP’li (Demokratik Bölge Partisi)

Belediye Başkanı Hazal Aras, PKK’ya yönelik operasyonlarda gözaltına alınmış ve mahkemece tutuklanmıştı.

Kayyum atanan Kaymakam Mekan Çeviren, DBP’li belediyenin astığı Kürtçe tabelayı söktürerek sadece Türkçe tabelayı bırakmış, belediye binasını da Türk Bayrakları ile donatmıştı.

FETÖ/PDY ile PKK ve KCK konularında çok hassas ve köklerini kazımakta kararlı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı Ağrı Diyadin Belediyesi’ne kayyum atanan Kaymakam Mekan Çeviren’e yardımcı olarak görevlendirmelerini çok önemsiyorum.

Bu çok önemli ve anlamlı görev, Başkan Dr. Nevzat Doğan’ı günlerce gazetelerinde manşetten “FETÖCÜ” olmakla suçlayanlara “kapak olsun!”

NEVZAT-DOĞAN diyadin-belediyesi


GSF, Konservatuvar

Denizcilik taşınacak

 

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün önceliklerinin ilk sırasında Anıtpark Yarleşkesi’ndeki Güzel Sanatlar Fakültesi ile Konservatuvarı taşımak yer alıyor.

Konservatuvarın, Büyükşehir Belediyesi’nce tahsis edilen ve düzenlemesi yapılan SEKA Mekanik Atölyesi’nin nakli şart.

Konservatuvarın taşınmasında sorun görünmüyor. Büyükşehir, birkaç ay içinde Seka Mekanik Atölyesini konservatuvar olarak teslim edecek.

Kocaeli Üniversitesi Konservatuvar öğrencileri ikinci yarıyılda, olmazsa 2017-2018 akademik yılda taşınacak.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri belediye bünyesinde faaliyet gösteren konservatuarı da Kocaeli Üniversitesi’ne devretmeyi düşünüyor.

Olur mu olmaz mı bilmiyorum. Bana göre zor gibi ama olmaz diye de bir şey yok!

Kocaeli Üniversitesi Konservatuvarın Seka’ya taşınmasıyla hocaların hasta muayene edeceği, her türlü tahlillerle acil ve küçük operasyonların yapılacağı merkez poliklinik kurulması mümkün değil.

Çünkü, konservatuvardan boşalacak binalara KOÜSEM’in (Kocaeli Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi) taşınması planlanıyor.

Sadettin hocanın hayalinin gerçekleşebilmesi için Güzel Sanatlar Fakültesi’nin FETÖ soruşturması kapsamında kapatıldıktan sonra KOÜ’ye devredilen Kullar’daki Erkul Koleji binalarına taşınması gerekiyor.

1996’da Arslanbey’de kurulan, 17 Ağustos 1999 depreminde binaların hasar görmesi sonrası önce Hereke’ye, 2012 yılında Anıtpark Yerleşkesine taşınan Güzel Sanatlar Fakültesinin Kullar’a gideceğine ihtimal vermiyorum.

Güzel sanatlar fakültesi Anıtpark yerleşkesindeki binaları boşaltmaz ise merkez poliklinik kurulması imkansız.

Varsayalım ki, Güzel Sanatlar Fakültesi Kullar’a gitmeyi kabul etti ve taşındı.

Boşalttığı binalar, profesörlerin ve doçentlerin özel muayene yapacağı merkez poliklinik olarak düzenlense bile hocalar Sağlık Bakanlığının belirleyeceği düşük ücret ile hasta bakmaz.

 

DENİZCİLİK KÖRFEZ’E

Kocaeli Üniversitesi’nin taşımayı düşündüğü bir diğer okul, Karamürsel’deki  Denizcilik Fakültesi.

Mart 2016’da Bakanlar Kurulu kararı ile fakülteye dönüştürülen Karamürsel’deki Yıldız Bilge Barbaros Denizcilik Yüksekokulu (4 yıllık) 2007 yılında açıldı.

Yüksekokulun kuruluşundan buyana çözümlenemeyen eğitim-öğretim yapacağı bina ve öğrencilerin kalacağı yurt sorunu fakülte olduktan sonra daha da arttı.

Karamürsel merkezdeki Denizcilik Fakültesi hazırlık öğrencilerinin İngilizce dersi için İzmit Umuttepe’ye, barınmak için Dereköy’deki yurt binasına gitmek zorunda kalıyorlar.

Yer sorununun Karamürsel’de çözümlenemeyeceğini gören üniversite yetkilileri denizcilik fakültesini, liman kenti Körfez’de belediye tarafından yaptırılan 4 bin öğrenci kapasiteli üniversite yerleşkesine taşınmayı düşünüyor.

4 yıllık Kara ve Raylı Sistemler Yüksekokulu için yaptırılan Kocaeli Üniversitesi Körfez Yerleşkesinin Denizcilik Fakültesinin de yer alacağı şekilde planlandığını biliyorum.

Karamürselliler Denizcilik Fakültesinin Körfez’e taşınmasına izin verir mi, denizcilik fakültesi hocaları Körfez’e gitmeyi kabul eder mi bilmiyorum.

Daha önce de Umuttepe Yerleşkesi’ndeki İletişim Fakültesi’nin Körfez2 taşınması gündeme gelmiş, hocalar “kazan kaldırınca” vazgeçilmişti.

körfez-üniversite

 

ERKUL-b,nası

 


Büyükşehir Belediyesi

Karaloğlu’nu unuttu!

 

Türkiye Cumhuriyeti sanayileşmesinin ilk adımı, İzmit’in simgesi, medeniyet hamuru kağıdın üretildiği SEKA, zarar ettiği gerekçesi ile önce özelleştirme kapsamına alındı, ardından Belediyeye devredildi.

6 Kasım 1936’da ilk kağıt üretimine başlayan, 6 Aralık 1997’de

Zarar ettiği gerekçesi ile özelleştirilen, 10 Mart 2005’te Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen SEKA’nın hikayesi uzun, İzmit için önemi çok büyük ve anlamlı.

SEKA’nın kuruluş öyküsünü, kapatılma nedenlerini önceki yıllarda çok yazdım. Merak edenler arşivlerden okur.

Bugün, Kocaeli’nin her alanda gelişmesine büyük katkı sağlayan, İzmitlileri Seka Park ile buluşturan, SEKA Kağıt Müzesi fikrinin isim babası olan Münir Karaloğlu 10 Haziran 2004 -14 Haziran 2009 tarihleri arası genel sekreter olarak görev yaptı.

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan talimatı ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen 440 bin metre karesi kültür alanı olmak üzere 1 milyon 100 bin metrekareden oluşan SEKA arazisi üzerine yapılan projelerin tamamına alın terini akıttı, imzasını attı.

Vali olarak atandığı Van ve Bursa’dan sonra Antalya’da Kocaeli’yi, Kocaelilileri hiç unutmadı, ziyaretine gidenlere Sekapark’ı sordu.

Ama Büyükşehir Belediyesi, SEKA’nın ilk kağıdı çıkardığı 6 Kasım 1936’dan 80 yıl sonra 6 Kasım 2016’da “Seka Kağıt Müzesi” açılışında Münir Karaloğlu’nu unuttu, kuru bir teşekkürü çok gördü.

Büyükşehir Belediyesi’nin 6 Kasım’da hatırlamadığı Münir Karaloğlu, 7 Kasım’da tweeter hesabından Sekapark fotoğrafını paylaştı. Anlayana…..

3LÜ-FOTO

 

münir-tweetr  


Türkan Dereli İlkokulu

öğretmen, öğrenci, veli

tanışma ve dayanışması

 

Okullarda eğitim-öğretim kalitesinin artmasında, başarı çıtasının yükselmesinde  sınıftaki çalışmalar kadar “öğretmen- veli- öğrenci” ilişkileri de önemli.

Özellikle ilkokul birinci sınıflarda hafta sonları düzenlenen kahvaltı, çay gibi organizasyonlar öğrencilerin sosyalleşmesi ve kaynaşması, okulların kurumsallaşması açısından en az hafta içi gerçekleştirilen ev-okul işbirliği kadar etkili olmaktadır.

Galip-Hüseyin Oğuz kardeşlerin okulu, İzmit Türkan Dereli İlkokulu öğretmen, veli ve öğrencilerinin hafta sonu Luxor Garden Hotel’deki “Tanışma – Kaynaşma – Dayanışma”organizasyonunda olduğu gibi.

Okul müdürü Alper Yazıcı,öğretmenler, okul aile birliği yöneticileri, sınıf anneleri tarafından düzenlenen anne-babaların çocukları ile katıldığı etkinlikte öğrenciler palyaço eşliğinde gönüllerince eğlendi.

İzmit Türkan Dereli İlkokulu öğretmen, veli ve öğrencilerini bir araya getiren okul aile birliği yöneticilerini, 1/F öğrencileri Galip ve Hüseyin’in öğretmeni Aynur Erdoğan başta olmak üzere tüm öğretmenleri kutluyorum.

 

türkan-dereli-1

 

türkan-dereli-2

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem