19 Temmuz 2019 Cuma

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

112'den ücret alınır mı?

14 Kasım 2016 tarihli yazısı

Osmangazi Köprüsü'nün faydası tartışılmaz. Kentimiz açısından son dönemin en önemli hizmetlerden biri bana göre. Bu kentin insanları artık bu trafik çilesini çekmemeli. Türkiye'nin en çok vergi veren kentinin böylesi bir hizmeti alması en doğal hakkı. Otobüsçüler ve kamyoncular kusura bakmasın ama kentin şehir içi trafinin rahatlaması için  köprüyü kullanacaklar ve o parayı da verecekler. 100 TL yük taşıyan araçlar için çok büyük bir bedel değil. Para kazananlar bunu verecek. Biz o kamyonların, otobüslerin, TIR'ların egsoz gazını çekmek zorunda değiliz. Bizim kentimizin insanı artık trafik çilesi çekmesin.

 

Osmangazi Köprüsü'nün yapılması noktasındaki tartışmalara kesinlikle katılmıyorum. Son dönemin en marka projesi. Bildiğim kadarıyla devlet burada günlük 40 bin araç geçişi garantisi vermiş. Şuanda bu kadar araç geçişi yok. Geçen araç sayısının eksik kalan kısmı devlet kasasından ödeniyor. Ancak Sabiha Gökçen Havaalanı'nda ilk yapıldığında rantabl değildi. Ancak şimdi bazen yarım saat Havaalanı üstünde tur attığımızı biliyorum. Gelecekte köprüden vaat edilen aracın üstünde araç geçeceğini düşünüyorum. Bu köprü ile ilgili eleştirilere katılmıyorum. Ama önceki gün duyduklarıma inanamadım. Bunu anlatan ambulans şoförleri. Sanki fıkra anlatıyorlardı. Düşünün yoğun bakım hastası taşıyan bir ambulans Osmangazi Köprüsü'nden geçerken para vermeden geçemiyor, bariyer açılmıyor. Nasıl böyle bir şey olur? Saniyelerle yarışan bir ambulansın durdurulması akla gelebilecek bir şey değil. Son dönemlerde şoförler adeta bu yüzden çırpınıyorlarmış. Devlet burada zaten 40 bin araç gelmeyince üzerine bir bedel ödüyor. "Burası devletin değil para vermeden geçemezsin" demek nedir?  Acaba o şirketin bir yetkilisinin yakını ambulansta olsa aynı tavrı sergileyebilir mi? 

Ambulans ve itfaiye araçları buradan ücretsiz geçmeli. Zaten devlet kasasından geçmeyen araçların bedelleri ödüyor. Bu sorunu derhal çözmeli. Bu konunun takipçisi olacağım. Ambulans şoförü arkadaşlar bu sorunlar ile boğuşmamalı.

 

Susuyorsak asaletimizden...

 

Son dönemlerde başkanı olduğum Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti ile ilgili abuk sabuk zatlar yazılar yazıyor. Onlara cevabı mahkemede vereceğiz. Biz sadece ayda iki tane kınama yapsak, birilerine saldırsak bu zatlar ağızlarını açmazlar. Ama biz öyle iki açıklama ile bu işi geçiştirmek yerine Türkiye'de sayılı cemiyetler arasına giren, 16 Ocak'ta 64 cemiyet başkanını kentimizde ağırlayan, 16 Ocak ruhuna uygun hareket eden bir cemiyet olarak yapılması gereke n neyse onu yapacağız. 138 üyeye ev yapmaya kalkarsan bu zatlar konuşur.  Eğitim projesi yaparsan eleştirilirsin. Kapanan kurumlardaki meslektaşlarımızın işsizlik maaşından faydalanabilmeleri noktasında Bakanımız Fikri Işık’ın kapısını aşındırırsan, Vali bey ve büyüklerimizin peşinde gezip Türkiye'deki tüm kapatılan kurumların çalışanlarına yönelik işsizlik maaşı verilmesi için çalışırsan böyle eleştirilirsin. Acaba bizi eleştirenler işsizlik maaşını almaya gittiklerinde akıllarına biz geliyor muyuz? Mesela bu vatandaşlar iş davalarında evraklarını ayarladığımızdan mı beni sevmiyor? Ev için kaç kere başvur dediğim için mi sevmiyor? Türkiye'nin en güzel Basın Müzesi'ni oluşturduğumuzdan mı eleştiriliyoruz? Cemiyetimize yer almak için 16 Ocak'ta çıkan bir dergiye ilan aldığımızdan dolayı eleştiriyoruz. Peki, 2016 Mayıs ayında aldıkları ilan için ne diyecekler? Onlarda mı yazdıkları gibiler şimdi. Biz o dergi geliri ile cemiyetimize Demirsoy İşhanı'nda bir işyeri aldık.  Kasamızda paramız var. Yeni bir dergi ile Ocak 2017'de bir yer daha alacağız.  Cemiyet kendi ayakları üzerinde duran bir cemiyet olsun diye çaba sarf ediyoruz ve bu doğrultuda ilerleyeceğiz. Bizler sağlam temellere sahibiz. Bu 3-5 kişi de debelenip dursun. Üyelerimiz onlara gereken cevabı yakında verecek. Bu memleket o kadar sahipsiz değil. 

 

Çamur at izi kalsın, bizde susalım öyle mi? 
En azından özel hastaneleri arayıp avanta istemiyoruz. 
Vicdanımız rahat ve durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Aralık ayı ortasında örnek daireyi görmeye sizi de bekliyoruz. Hani bazıları konuşuyordu ya "Fikri Işık'ın konutları yok Ak Parti'nin konutları" diye. Allah'a şükür parasını vererek alacağımız konutlarımıza baktıklarında ne kadar haksız ve boş konuştuklarını görecekler. Bizim vaktimiz kıymetli, boş konuşup teneke gibi ses çıkarmaktansa iş yapıp imrendirmeyi tercih ediyoruz...

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem