18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Prof Dr. Komsuoğlu ile hoş sohbet

Hayrullah Demiray

09 Haziran 2012 tarihli yazısı

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr.Sezer Şener Komsuoğlu’nu ziyaret gerçekleştirdik. Bu ziyaretten gerçekten çok mutlu oldum. Çünkü gerçekten mütevazi ve bir o kadar da hanımefendi bir rektör karşımızda görünce ve aynı zamanda da kendisini eğitime ve öğretime öyle adamış ki ve bu anlamda Eşi Rahmetli Baki Komsuoğlu hocanın başlattığı bu güzel eğitim yeri olan Üniversiteyi bugün daha yükseklere taşımak için var gücüyle gayret sarf ediyor.

Gözlemlediğim bir başka gerçekte hanımefendi kişiliğiyle herkesin takdirini kazanan bu eğitim neferi Prof.Dr.Sezer Şener Komsuoğlu ile yapmış olduğumuz röportajdan gerçekten keyif aldım. Çünkü söylediğimiz her şeye içtenlikle cevap veren Rektör gerçekten de Kocaeli Üniversitesini Türkiye’deki sayılı üniversiteler arasına sokmakla kalmamış aynı zamanda da Avrupa birliği ülkelerinde okul diplomasının geçerliliğini sağlayacak bir girişimde bulunmuş ve bunda da başarılı olmuşlar.

Aynı zamanda Nahcivan’dan burada okuyan yaklaşık her yıl 60 öğrencinin olduğunu öğrendim. Ve uzun yıllardır bu böyle devam ediyor olması da gerçekten unutulmuş bir bölgenin insanlarına hem de sağlık alanında yetiştiriyor olmalarından dolayı çok mutlu olduğumuzun bilinmesini isterim.

Kocaeli’nin en önemli kurumlarından birisi olan ve 61 bin öğrencisi bulunan ve geniş bir alanda hizmet veren bir eğitim kurumu olması münasebetiyle yeni yeniliklerde bulunan bir eğitim kurumu ve Türkiye’nin devlet üniversiteleri arasında 4 sırada yer alan bir üniversiteye sahip olmamız gerçekten sevindirici bir durum.

Yalnız bu Üniversitenin değerini ne kadar biliyoruz orası meçhul bizler Bizim Yaka Gazetesi olarak bu konuda gerçek anlamda adımlar atacağımızı ve hem üniversitenin geneliyle hem de iletişim fakültesiyle ortaklaşa yapacağımız çalışmalarında adımını atmış bulunuyoruz. Gerçekten yerel basının bu kadar güçlü olduğu ilimizde iletişim fakültesiyle yapılacak çalışmaya da bir anlamda öncülük etmek istiyoruz.

Sayın Rektörümüz ile bu konuyu da paylaştık. Gerçekten içten, samimi bir insan olarak yapılacak tüm çalışmalarda gençler için faydalı olabilecek, her konunun arkasında olduğunu, gençlerin gelecekte ülkesine ve Milletine faydalı birer genç olarak yetişmesi sağlamak adına önemli çalışmalar yürütmesi takdir edilecek en önemli yönlerden biridir.

Bir de gerçek anlamda öğrencilerle ilgili düşünceleri ve hayallerini oldukça önemsedim. Bunun dışında oldukça mütevazı bir insan ve gerçekten de o makamı dolduran ve gençlere eğitim veren bütün üniversite camiasının da Sayın Rektör Komsuoğlu gibi sıcakkanlı olduğunu ve gerçek manada eğitim ve öğretim için Ülkemizin dört bir yanından gelen ve Dünyanın çeşitli yerlerinden burada eğitim gören öğrencilerin çok şanslı olduğunu gözlemlemiş olduk.

Ben gerçekten bu Reportajı gerçekleştirmekten gerçekten keyif aldım bu konuda tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

Kocaeli deki bu önemli kurumun bilgi ve birikiminden bütün kurumların faydalanmasını tavsiye derim.

Saygılarımla…

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem