18 Temmuz 2019 Perşembe

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Müslüman İsrail iddiası !

07 Kasım 2016 tarihli yazısı

Kocaeli Türk Ocağı çok önemli sohbetlere ev sahipliği yapmaya devam ediyorlar.

Yiğidi öldür ama hakkını ver denir.

Yücel Alpay Demir, başkan olduktan sonra gerçekten Türk Ocağına ciddi hareket geldi.

Çok önemli isimleri ocak binasında üyeleri ile buluşturuyor.

Bu söyleşi ile ilgili notlara geçmeden önce ufak bir eleştiri de bulunmak istiyorum. Böylesi isimlerin kesinlikle daha büyük salonlarda konferans vermesi ve daha fazla kişinin bilgilenmesinin sağlanması gerektiğini söyleyerek noktayı koyuyorum.

Önceki hafta Türkmeneli Dernekler Federasyonu Genel Sekreteri Kemal Bayatlı, Irak Türkmenleri ile ilgili çok önemli konuları aktardı.

Öncelikle çok keyifli bir sohbet sonrasında Irak’ta yaşananları öğrenme fırsatımız oldu.

Bayatlı’nın satır başlarını sizlere aktarmak ve sonrasında çıkarılması gereken dersleri aktarmak istiyorum.

Bayatlı;

-         Biz dayımıza güveniyoruz. Ama bir şeylerde yapılmalı. Bize güç lazım.

-         İşid 5 bin Toyota Jeep ile geldiler. Daeş’in elindeki bu araçlara silahlarda monte edilmişler. Hani ABD toprağın altını görebiliyordu.

-         Irakta 3 milyon Türkmen nüfusu var. Türkiye inkar edemeyiz yaralılara ciddi destek veriliyor. Gerekirse yaralılarımızı tedavi için Türkiye’ye uçaklarla götürülüyorlar. Ama biz canlılara da destek verilmesini istiyoruz. Savunma yapabilmek için eğitilmeyi istiyoruz.

-         Kerkük’e 13 yıl önce Kürtler yerleştirildi. Bunun bir amacı vardı. Bunun amacı bizim Türkmen nüfusunu yok etmekti.

-         Türkiye hiçbir zaman zulüm için bir yere gitmedi. Hoşgörü götürdü. Ama bu sefer fiili hareket bekliyoruz. Araplar bile Türkleri bekliyoruz diyorlar.

-         Mesela tanklarımız Ankara’dan yürütülmeye başlandı. Ortalığı karıştıran İran hemen Irak ile Türkiye arasında arabuluculuk yapabileceğini söyledi.

-         Şii ve sunni çatışması yaptırmak istiyorlar. Biz bu nedenle bu kavga çıkmadan Türkiye’nin ciddi ağırlığını koymasını istiyoruz.

-         Biz eski tüfekler ile savunma yapmaya çalışıyoruz. Biz de eğitilmek istiyoruz.

-         Türkiye Irak’a gireceğiz dediğinde ise savaş nedeni sayarız diyorlar. Zaten Irak’ta 65 ülkenin askeri veya istihbaratçısı var. Kıbrıs gibi yapılmalı.

-         Barzani Türkiye dostuyum diyor. PKK’lılar onun bölgesinde. Niye onlara izin veriyor.

İşte Kemal Bayatlı’nın konuşmalarından satır başları bunlar. Bu konuşmaların sonunda İŞİD’in elinde çok modern silahlar olduğunu ve onları gönderenlerinde kimler olduğunu da bilindiğini belirtti. O kadar araç uçaktan atılmadı herhalde. Ağır silahlarla donatılmış bu araçları kimler satmış ise onlar bu yapıyı dünyanın başına bela etmiş.

Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünün herkes farkında.

Kesinlikle Irak’ta bizde olmalıyız. Sonuçta bizim sınır güvenliğimiz önemli. Burada kim yeni bir devlet oluşturursa bizim için iyi olmaz. Hatta bu konuşmalar arasında Müslümanlar tarafından yeni bir İsrail oluşturulması planları da Irak’ta konuşulması bile korkutucu.

Onun için bizim bir dönem toprağımız olan Musul ve Kerkük’te yeni bir devlet kurulma planları var ise bu iki bölgeyi ülkemize katmak bizim en doğal hakkımız olarak görüyorum.

Çok önemli bilgiler edindiğimiz bu toplantı nedeniyle Türkocağı Başkanı Yücel Alpay Demir, yönetim kurulu üyeleri ve genç kardeşlerimize bir kez daha teşekkürü borç biliyorum. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem