23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Davos'u ayağa getiren başbakan

Hayrullah Demiray

08 Haziran 2012 tarihli yazısı

Türkiye'de kim ne derse desin bir başbakan furyası var. Recep Tayyip Erdoğan başbakan olarak bu ülkeye gerçek anlamda bir heyecan getirdi. Ülkemizin başındaki Başbakan, yıllarca yedi kıtada atalarımızın hüküm sürmesini ülkemiz dışında malzeme olarak şimdiye kadar en iyi kullanabilen bir başbakan.

Geçtiğimiz yıl Davos kentinde yapılan Dünya Ekonomik Formu Toplantısı'nda moderatörü tersleyen, ardından salonu terk eden ve ''Bir daha Davos'a gelmem'' diyen başbakanı ülkeye geldiğinde kimileri Davos fatihi olarak karşılamıştı, kimileri ise yine eleştirilerine devam etmişti.

Bu yıl ise Başbakan ülkemizin gücünü herkese gösterdi ve Davos'ta yapılan ekonomik formun toplantısını ayağına getirmeyi başaran bir başbakan ünvanına sahip oldu. Hem de öyle böyle değil aynı moderatör de İstanbul'a geldi ama Başbakan yüz bile vermedi.

            Şimdi yine bazıları belki diyecek ee ne var bunda kimse kusura kalmasın ama ben bu ülkenin vatandaşı olarak gurur duydum. Çünkü atalarımızdan bizlere miras kalan bu güzel ülkemizin hala dimdik ayakta olduğunu ve artık dünyada üvey evlat muamelesi görmemek bizleri mutlu ediyor ve hayatımıza neşe katıyor.

Çünkü biz geçmişten geleceğe giden yolda önümüze konan engelleri atalarımız nasıl aşmışsa bizlerde çağın gereğine göre aşmak zorundayız. Onun için her zaman güçlü ve geleceğe güvenle bakan, başı dik, cesaretli, iyi bir vizyona sahip yöneticileri ayakta alkışlıyor ve bu yöneticilerin arkasında bu millet dimdik her zaman durmuştur. Bu günde yarın da duracaktır.

            Bu tür şeyler siyaset ve partiler üstü bir durum. Bence bunu sadece kendi siyasi görüşüm doğrultusunda değerlendirmek yanlış olur, eğer gerçekten atalarımızın kanlarıyla sulanan bu ülkeyi seven ve gelecekte de evlatlarımıza sağlam bir ülke bırakmak istiyorsak ülkemizin kaderini belirleyecek konularda birlik olmak durumundayız.

            Kim hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun benim dün akşam bu toplantıyı izlerken, geçtiğimiz yıl yapılan ve kimine gör Başbakan'ın hareketi yanlıştı, kimine göre de tam olması gereken bir hareketti.  İşte tam o noktada bende isabetli bir karar olduğu kanısındayım. Hatta bu konuda en içtenlikle söylüyorum gözlerim dolu dolu oldu. Çünkü bu ülke insanı daha fazlasını hak ediyor.

            Geçmişten günümüze yaşadıklarımıza baktığımızda ülkemiz insanına yıllardır dünyada ikinci sınıf insan muamelesiyle karşı karşıya kaldığımızı gözlemlediğimiz zamanlar oldu. Hatta bazı idarecilerimiz başka ülkelerin başbakanları ya da cumhurbaşkanları karşısında adeta hazır olda durdukları günleri anımsadığımız günleri ve şahit olduğumuz kareleri de unutmuyoruz.

            Onun için geleceğe daha ümitle ve geleceğe daha sağlıklı bir gelecek olacağı inancını taşıdığımız ve bu konuda da bu tür olayları kim ne zaman nerede yaparsa yapsın ayakta alkışlayacağımızın bilinmesini istiyorum.

            Ben şahsım adına söylüyorum gurur duydum çünkü gelecek nesillere iyi bir ülke bırakmak için çalışan çaba sarf eden kim varsa onları canı gönülden tebrik ediyorum.

            Ülke menfaatleri bence her şey den önce gelir ve ülke menfaatleri doğrultusunda atılacak adımları her zaman görüş farklılığı gözetmeden desteklemek vatandaşlık görevimiz olduğunu unutmamalıyız.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem