19 Temmuz 2019 Cuma
Ebru Maral Minareci

Ebru Maral Minareci

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Güvenmek

Ebru Maral Minareci

02 Kasım 2016 tarihli yazısı

İnsan olarak güven ne kadar da önemli bir unsurdur.Güven ilk bebekken annemizin tenine dokunmaktır,hatta öncesinde karnında hayat bulmak,ilk adımı atarken dengemizi kaybettiğimizde annemizin elimizden tutması,ilk konuşmaya başladığımızda o sıcak ve onaylayıcı göz temasını almak.Sonrasında okul hayatı gelir.Ve orada da öğretmenimize,arkadaşlarımıza güveniriz.İşte ilk güven kaybı o zaman başlar.Bir darbe yediğiniz o an.Sonra güven duygusunun o masumluğu giderek azalır ve içimizde şüphe oluşur.

 

Acaba güvenmeli miyim?

Bütün bu tekil hayat içinde yaşam mücadelesi verirken,iş arkadaşınıza,hayat arkadaşınıza ya da dostlara güvenmek ve güveni sarsacak bir kırılma noktası ile savaşabilmek önemli.Bir kişi ya da olaya karşı kaybedilen güven yerine kolay kolay hatta hiç gelmez.İkinci bir şans vermek aslında o kişiye tam güvenmek manasına asla gelmez.Sadece karşımızda ki kişiye bir şans daha vermektir.İşte güven bu kadar hassas bir denge bu kadar kırılgan bir objedir.Elle tutulmaz gözle görülmez ama taaa kalbin en derin yerinde hissedilir.İnsan olarak yalan,entrika ve kurnazlığa son derece yatkınız.

 

Bu yüzden karşımızda kişileri incitmek,güvenini sarsmak çok dikkat edilmesi gereken bir konu.Güveni sarsan tek şey yalandır.Bir insan yalana başlarsa devamı gelir.Yalan yalanı getirir.Ve sonrasında mutlaka bir yerde bu yalan ortaya çıkar ve güvenin dalı kırılır.Kırılan dalda tekrar yaprak yetişmez.Bu yüzden güven kazanmak ve onu korumak günlük yaşantımızda o kadar önemlidir ki.Güven bir kum tanesi kadar berrak ve kolay kaybedilen bir şey.Onu iyi korumak gerek...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem