18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Zaman Bizi Haklı Çıkardı

Hayrullah Demiray

07 Haziran 2012 tarihli yazısı

Zamanın insanların hayatında önemli bir unsur olduğuna bir kez daha şahit olduk. Allahıma Şükürler olsun ki dönemin ağaları beyleri şimdi önümüzde eğilmeyi kendilerine görev adlettiler.

Dün bir haber vardı gazete isminde yayına sunular bir dergide baktığımda haberi yaklaşık olarak bir yıl önce bizler yapmıştık ve o dönem yalanlanmıştı ve daha sonrada bunun doğru olduğunu bugün anlamış ve haber yapmışlar doğrusu büyük unutkanlık.

Bizim Yaka Gazetesi 2011 Şubat’ta yayın hayatına başladığı günden buyana ilkeli ve dürüst habercilik anlayışından hiç vazgeçmedi vazgeçmeyecekte. Bugün yaptığımız şeylerin ne kadar doğru olduğuna bir kez daha inandım. Bundan yaklaşık bir yıl önce yapmış olduğumuz haberde Başiskele Belediyesi’nin şirketi olan BİAŞ A.Ş’nin kötü yönetildiğini, insanlara haksızlık yapıldığını, Başiskele halkının bunları hak etmediğini, halktan toplanan paraların yanlış politikalar sonucu başka yollarda kullanıldığını, hasbelkader BİAŞ Genel Müdürlüğü yapan Yakup Çeker’in Başiskele halkıyla alay ettiğini, birçok vatandaşımızın BİAŞ aracılığı ile mağdur edildiğini yazdık söyledik üzerimize düşeni yaptık.

Ya sonuç

            Aradan bir yıl geçti. Zaman bizi haklı çıkarttı. Bir kurumu yönetemeyecek kadar yeteneksiz olan Yakup Çeker, işi gazeteciliğe döktü. Ve yanında akıl hocası ile birlikte. İlk icraatları yarın seçim olsa kime oy verirsiniz oldu. Hatta bir haberden dolayı gazetesinin baskısı durdurulan Yakup Bey ikinci icraatını ise muhtarlar üzerinden yapmaya başladı.

Anlayacağınız taklit ediliyoruz.

            Muhtarları çalışmadan Başiskele Belediyesinden maaş aldıklarını yazmış. Ne oldu Yakup Bey? Biz size bu konunun aslının olup olmadığını sorduğumuz zaman verdiğiniz cevabı ne çabuk unuttunuz her şeyi unuttuğunuz gibi. Hiçbir muhtar Başiskele Belediyesinden maaş almıyor bir kişi var o da istifa etti demiştiniz.

Hatırladınız mı?

            Şimdi gazetenizin manşetinden verdiğiniz haberde kendinizi yalancı çıkartarak bu ilçe halkının gözünün içine baka baka “Benim değil Başiskele’nin bana ihtiyacı var mı diyeceksiniz hala” Haberi hayretler içerisinde okuduk. Ne oldu menfaatlerinize ters mi geldi? Siz kendinizi bence aklamak için bu ilçe halkından özür dilemelisiniz.

Allahın hikmeti ya bu görevden alındıktan sonra istifa eden Çeker, imtiyaz sahibi olduğu gazetede haberimizi geç te olsa doğruladığı için teşekkür ediyorum. Bu konuda bence dürüst olmak lazım herkesi de bu konu da yapmış olduğumuz haber gerçekten de yerini bulmuş oldu.  Genel Müdür’ün bizzat imzasıyla maaşların ödendiğini ve kıyağın BİAŞ tarafından yapıldığı ortaya çıkmıştı. Şimdi siz karar verin güvenilir habercilik bu mudur?

BİAŞ A.Ş’ nin yönetiminde Başiskele Belediye Başkanı yer almamaktadır. Ama maalesef ki insanların haber alma özgürlüğünü kendi çıkarları doğrultusunda nasılda çarpıtıldığının bence bir belgesidir diye düşünüyorum. Bizler o günleri daha dün gibi hatırlıyoruz aman ha yazmayın ne olur telefonlarından bir dönem bıkmıştık. Kraldan çok kralcılar sardı etrafımızı ama biz bildiğimizi okuyarak ilçe halkının kandırılmasına çok fazla göz yummamak adına haberlerimize aralıksız devam ettik.

Aslında bu tür uygulama tüm belediyelerde mevcut. Biz haberimizde ne dedik. Belediye’ye hiç uğramadan maaş alanları dile getirdik. Ne oldu sonuç? Birçoğunun maaşları kesildi ve hatta birçoğundan bizim sayemizde arındılar. Ama  “Keser Döner Sap Döner Gün Olur Devran Döner”

Ne oldu Yakup Bey?

Siz ve sizin akıl hocanız en büyük savunucu olmuşlardı. Ne değişti? Başiskele Belediyesi sizin için ne ifade ediyor bilmem ama bizim için 72 Bin insanın hak ve hukukunun savunulacağı bir kurumdur.

Sakın Ha!..

            Haktan hukuktan söz etmeyin. Siz bilemezsiniz bu duyguları sizin için önemli olan “Padişahım Çok Yaşa” nidaları ile kimin kayığında olduğunuzdur.

Demek ki söylediğimiz doğru icraatlar yanlıştı. BİAŞ ile ilgili değişim kararı doğru Başkan Hüseyin Ayaz’a ve bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyorum yolun açık olsun Başkan Hüseyin Ayaz.

Bu yazdıklarım kesinlikle yalakalık olarak anlaşılmasın.

Sevgili okurlarım önümüzdeki günlerde devamı gelecek…

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem