17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

10.yılda Türkçe olimpiyatları

Hayrullah Demiray

06 Haziran 2012 tarihli yazısı

Tüm Dünyada bugün kabul edilen bir gerçek var artık oda Türkiye gerçeği. Kim ne eleştiri getirirse getirsin ne aksaklık görürse görsün Dünya’da hızlı bir trendi ve yükselişi var. Bugün artık Dünya üzerinde hem Türkçenin konuşulur olması hem de ülkemizin tanıtımı açısından Türkçe Olimpiyatları 10. Yılında Daha görkemli daha güzel bir şekilde adım adım devam ediyor.

Geçtiğimiz Yıllarda farklı İllerde Gerçekleştirilen Bu olimpiyatları izlemiştim ve çok beğendiğimi söylemiştim. Kocaeli’nin de bu konuda gelecek yıllarda Bu güzel gösteriyi izlemesi konusunda serzenişte bulunmuştum ve bu yıl İnşallah Kocaeli'de de izleme imkânımız olacak. Bu konuda emeği geçen herkese şimdiden Teşekkür ediyorum.

Gerçekten bence önemli bu tür organizasyonlar. Dünyanın birçok ülkesinde artık insanlar Bizim dilimizi öğreniyor. hem de öğrenmekle kalmayıp bizim kültürümüzün oralara taşınmasına da  katkı sunmaları bence ayakta alkışlanmalı. Bu konuda yapılması gereken ne varsa herkesin üzerine düşeni yapması gerekir ve yapmakta olduğunu da görmek bizleri mutlu ediyor.

Bu organizasyon bu gün bu şekilde olmasının aslında bir tek nedeni var. Bunu gerçekleştirmek için bir avuç gönüllü yola çıkarken her şeyi geride bırakıp aslında bu işi sadece Allah rızası için yola koyuldukları ve her şeyden fedakarlık etmeleri ve hiçbir karşılık beklemedikleri için Halka Hizmet Hakka Hizmettir anlayışının bir ürünü olduğuna inanıyorum.

Aynı zamanda bu organizasyonun bir başka anlamda taşımaktadır. Nedir derseniz bana göre yedi kıta da nam salmış bir ecdadın torunları bugün yine o yedi kıta da insanlara atalarının hizmet ettiği gibi hizmet etme gayreti ve İnsanı insan olarak gören ve insanların dini dili ve rengi ne olursa olsun ayrım yapmadan insanca muamele etmesinin bir ürünüdür.

Dışarıdan Bakıldığında aslında gerçekten de önemli bir organizasyon olduğunu görürsünüz. Çünkü ne siyaset nede etnik bir şey var insanların birlik içerisinde ve iyi bir dünyanın kurulmasında yarınlarda bunlar aynı zamanda birlik beraberlik ve Dünya barış elçileri olacaklarından hiç kuşkum yok.

 Bu ve Benzeri organizasyonların çoğalması hem Dünya barışına katkı sağlayacak hem de gelecek nesiller Hem Kültürümüzü hem de Dilimizi öğrenmiş olacaklar.

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem