24 Nisan 2019 Çarşamba
Galip Ataman

Galip Ataman

galipataman41@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Başkan Doğan’dan gövde gösterisi

Galip Ataman

19 Ekim 2016 tarihli yazısı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, isim babalığı yaparak tüm Türkiye’de kutlanmasını sağladığı “Muhtarlar Günü”nde 81 ilden gelen bin muhtara ev sahipliği yaptı.

Birileri kıskansa da Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun takdirini, muhtarlar başta olmak üzere konuklarının tamamından tam not aldı.

Övgüyü fazlasıyla hak eden Başkan Doğan bugüne kadar siyaset ve hizmet anlayışıile bildik politikacılardan çok farklı olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Dünya görüşü, sosyal yaşantısı,ürettiği ve hayata geçirdiği projelerile birilerini kıskandıracak kadar radikaldir.

Söylediklerini yapar, verdiği sözlerin arkasında durur, hırslıdır, inatçıdır, takipçidir ve iş bitiricidir.

Muhtarlar başta olmak üzere İzmit’in gelişmesine, modern ve çağdaş kent olması için destek veren, başarıya imza atan tüm paydaşlarına sahip çıkar, ödüllendirir.

Haksızlığa tahammülü yoktur, “yalandan, iftiradan, dedikodudan” nefret eder, gerçek dışı saldırıları ailesinin namusuna yapılmış kabul eder, af etmez, gereğini yapar, bedelini ödetir.

Görüldüğünün aksine gerçek bir dosttur, davasına inanan sadık bir yol arkadaşıdır,

Nevzat başkanı merak edenler, yazdıklarımı test etmek isteyenler22. Dönem milletvekilliği ve 29 Mart 2009’dan buyana başarı ile yürüttüğü belediye başkanlığındaki performansına, projelerine baksınlar yeter.

2002-2007 yılları arası milletvekilliği döneminde sağlık başta olmak üzere her alanda hayata geçirilen tüm projelerin altında Başkan Doğan’ın imzası, emeği, alın teri var.

 

birinci-yazıya

 

30 Mart 2014 tarihlerindeİzmit Belediye Başkanı seçilerek İzmitlilerin hayallerini gerçekleştirmek, Yeni İzmit’i kurmak için kolları sıvayan, yollara düşen Dr. Nevzat doğan hep ilk ve örnek projelere imza attı.

“Haydi Bisiklet ile Okula”projesi ileortaokul öğrencilerine 32 bin bisiklet dağıtarak trafik sorunu yaşanan yol fakiri İzmit’te çocuklara çevre, trafik, paylaşım, dayanışma bilincini aşıladı.

“Mahalle Konakları” projesi ile yaşlılar başta olmak üzere tüm mahalle sakinlerinin gönlünde taht kurdu.

“Cephanelik Kadın Yaşam Merkezi” açarak mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ortamda kadınlarımızın eğlenirken para kazanmalarını sağladı, onların her şeyin en güzeline layık olduğunu kanıtladı.

“Genç Girişimciler Merkezi” ile kendi işini kurmak isteyen gençlere destek oldu.

“Çorba Çeşmesi” ve “Üniversite Pazarı” projelerini ile Kocaeli Üniversitesi öğrencilerin her zaman yanlarında olduğunu gösterdi.

“3 D Yazıcı ve Tasarım Merkezi” ile somut, elle tutulabilir her türlü ürünün çıkarıldığı, geleceğin sanayi devrimini bilime meraklı gençler için açtı.

“Tarih Koridoru Projesi” ile tarihimize sahip çıkarak geçmiş ile geleceği, Osmanlı ile Cumhuriyet’i buluşturdu.

Kocaeli’nin idari merkezi olması nedeni ile karşılaştığı zorluklara, yanlış uygulamaların faturasının kendisine çıkartılmasına rağmen, yılmadan, yorulmadan, pes etmeden İzmitlilerin yaşamlarını kolaylaştıracak her projenin hayata geçirilmesine gayret etti.

 

ÖRNEK VE ÖZEL BULUŞMA

Başkan Doğan ile “Muhtarlar Günü” isim babalığı ve 81 ilden gelen bin muhtarı İzmit’te ağırlama fikrini konuşmadım.

Ama Nevzat başkanın siyasette başarılı olmanın, seçmen gönlünde taht kurmanın yolunun muhtarlar ile diyalog kurmaktan, sorunlarını çözmekten, onlara sahip çıkmaktan geçtiğinin bilincinde olduğunu biliyorum.

Seçim meydanlarında verdiğimuhtar hizmet masası” sözünü seçildikten sonra gerçekleştirdiğine ve yasallaşmasında emeği olduğuna tanığım.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1997 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı iken Siirt’te okuduğu bir şiir sonrası 1998’de cezaevine girdiği günlerde gazetelerin “Artık Muhtar Bile Olamaz” manşetlerinden rahatsız olması sonrası böyle bir karar aldığını düşünüyorum.

Bugün ifade özgürlüğünün kısıtlandığını, medyada sansürün uygulandığını iddia edenlere Recep Tayyip Erdoğan’ın İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’a ait şiiri okuduğu tarihte ANAP-DSP-DTP koalisyonun ülkeyi yönetmeye çalıştığını çoğu kişi bilmez.

Erdoğan’ın 1998’de cezaevine girdiğinde Mesut Yılmaz’ın (ANAP) Başbakan, Bülent Ecevit (DSP) ve Hüsamettin Cindoruk’un (DTP) Başbakan yardımcısı olduğunu siyaset yapanlar bile hatırlamaz.

Bugün ifade özgürlüğünün kısıtlandığını iddia eden gazetecilerin yazdıkları yazılar ile medyaya sansür uygulandığını yazan gazetelerin 18 yıl önce attıkları manşetlerin gazetelerini arşivlerden çıkarıp okumak, özeleştiri yapmak işlerine gelmez.

1998 yılında atılan manşetleri, yazılan yazıları okuduktan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Külliye’de 27 kez muhtarlarla buluşmasına tanık olduktan sonra başkan Dr. Nevzat Doğan’ın 81 ilden gelen bin muhtar ile “Muhtarlar Günü İzmit Buluşması”nı daha çok önemsiyor, daha çok özel buluyorum.

 

birinci-yazıya-(2)

 

BAŞKAN AYAZ YOKTU

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın Başiskele’deki Wellborn Luxury Otel’de düzenlediği ve 81 ilden gelen binden fazla muhtarın katıldığı “Muhtarlar Günü”nde Milli Savunma Bakanı Işık, Vali Güzeloğlu, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkan Karaosmanoğlu, kaymakamlar, Ak Parti İl Başkanı Ceyhan, ilçe teşkilat ve belediye başkanları dahil herkes vardı.

Ama Başiskele Wellborn Luxury Otel’de yapılan “Muhtarlar Günü” kutlamasında Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz yoktu.

Umreye gitmemişti, görevinin başındaydı, makam arabası Başiskele’de olduğuna göre ilçe dışına da çıkmamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 27 kez Külliye’de ağırlayarak çok önemsediği ve değer verdiği, Bakan, Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başiskeleli muhtarlar başta olmak üzere herkes Başiskele’deki “Muhtarlar Günü” kutlamasında muhtarları yalnız bırakmazken Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın sırra kadem basmasının elbet haklı gerekçesi vardı.

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın siyasi yaşamını bitirmeye götürecek kadar birçok iddia ortalıkta dolaşıyor.

Akıl hocasının kimler olduğundan, katılmasını kimlerin engellediğinden tutun da aralarında Başiskele mahalle muhtarlarının da bulunduğu 81 ilde görev yapan yaklaşık 50 bin muhtarı temsilen Başiskele’ye gelen bin muhtarı protesto söylentilerine kadar anlatılanlar yenir yutulur gibi değil.

Hüseyin Ayaz’ın Belediye Başkanlığı yaptığı Başiskele’de düzenlenen “Muhtarlar Günü” kutlamasına katılmamasının elbette haklı gerekçesi vardır.

Bakan, Vali, Büyükşehir Belediye Başkanı, milletvekilleri, kaymakamlar, il başkanı ve teşkilat yöneticilerinin hazır olduğu Başiskele’deki “Muhtarlar Günü” kutlamasında davetli olduğu haldeBaşiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın ortalıkta gözükmemesinin izah edilir bir nedeni vardır.

Sevgili başkan katılmama gerekçesinin nedenlerini açıklarsa benim gibi merak eden herkes öğrenir.

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Başiskele’de düzenlenen “Muhtarlar Günü kutlamasına neden katılmadığını, kimlerin yönlendirdiğini, kimlerle karşılaşmak istemediğini açıklamaya var mısın?

Ben samimi, içten, inandırıcı, muhtarları ikna edecek açıklamalarını yazmaya, kamuoyu ile paylaşmaya varım.

Son olarak: “Muhtarlar Günü”isim babalığı yapan, Türkiye genelinde kutlanmasını sağlayan, 50 bin muhtarı temsilen 81 ilden gelen bin muhtarı ağırlayan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı tebrik ediyorum.

“Muhtarlar Günü” kutlamalarına katılarak gerçek “muhtar dostu” olduklarını kanıtlayan herkese teşekkür ediyorum.

Başiskele’deki kutlamaya katılmayan Başsikele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a da üzüntülerimi bildiriyorum.

 

birinci-yazıya-(fazla-gelirse-kullanma)

 

BİRİLERİNE KAPAK OLSUN

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı takdir edeni kadar beğenmeyeninin olması, bazı projelerini eleştirmesi normaldir.

Herkesin görüşüne, düşüncesine saygı duyulması, eleştirilere hoşgörülü ile yaklaşılması gerektiğini savunanlardanım.

Ama gazeteciliğin olmazsa olmazı, “güncel, doğru, kamu yararı, masuniyet karinesi” ilkelerini bir kenara bırakıp

kişisel çıkarlarının esiri olarak yayın yapılmasına dün olduğu gibi bugün de karşıyım.

Yeterli araştırmayı yapmadan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Başbakan Binali Yıldırım’a, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’tan Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’dan İzmitli hemşerilerine kadar herkesin takdirini kazanan Başkan Nevzat Doğan’ı “fetöcü” ilan edenler bir değil bin defa yutkunması gerekir.

Son olarak 52 bin muhtarı temsilen 81 ilden gelen temsilcilerinin övgü ile bahsettiği, bağırlarına bastığı Başkan Nevzat Doğan’ı suçlayanlarla Kocaeli’yi yönetenlere meydan okuyarak bilek güreşine girenlere “Muhtarlar Günü” kutlamasındaki birlik ve beraberlik tablosu, verilen mesajlar “kapak olsun”.

 

 

Vali Topaca’dan selam getirdim

 

Kocaeli Valisi iken Ekim 2014’te Hatay Valiliği’ne atanan Ercan Topaca, Eylül ayı başlarında Ankara Valisi oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın referansı, özel isteği ve talimatı ile Ankara Valisi yapılan Ercan Topaca’yı göreve başladığı ilk günlerde ziyaret ettim.

Yeni ve zor görevinde başarılar diledim. Kahvelerimizi yudumlarken uzun uzun konuştuk.

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgüt üyelerinin başarısızlıkla sonuçlanan 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşadıklarını anlatırken şehitlerimizi rahmet ve şükran ile andık.

4.5 yıla varan özlem dolu sohbeti en hararetli yerinde, Kocaelililerin de yakından tanıdığı özel kalem müdürü Soner Demirci, “Sayın Valim, 24. Dönem Milletvekilimiz Lütfü Türkkan bey geldi” diyerek bozdu.

Sayın Vali her zamanki kibar ve nazik ifadesi ile “Galip bey sizce sakınca yoksa sohbetimize Lütfü bey ile devam edebiliriz”dedi.

Ve yarım kalan sohbete uzun zamandır karşılaşmadığım Lütfü Türkkan’ı da katarak,

en çok da Kocaeli’yi konuşarak ortak dostlarımızın kulaklarını çınlattık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın güvenine layık olduğunu Ankara’da teröre karşı aldığı önlemler ve verdiği kararlar ile ilk gün kanıtlayan Vali Ercan Topaca, vedalaşırken Kocaelililere dolu dolu selam, sevgi, saygı gönderdi.

Biraz geç oldu ama selamı gönderen Sayın Topaca ve selamı alan Kocaelililer kusura bakmazlar inşallah.

 

ikinci-yazıya

 

 

 

Otoyol, Kartepe’de arsa fiyatını fırlattı

 

Osmangazi Köprüsü’nün trafiğe açılmasının ardından İzmit’in üst tarafından geçecek Kuzey Marmara Otoyolu ile sorun görünmüyor.

Ama İznik’ten başlayan, Karamürsel-Gölcük-Başiskele-Kartepe üstlerinden geçecek 65 kilometre uzunluğunda olacağı söylenen Güney Marmara Otoyol güzergahı ile ilgili Karayolları Bölge Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin arasındaki görüşmeler ve çalışmalar sürüyor.

Güzergah kenarında kalacak tarla, arsa, meyve bahçesi, evi olanların mağdur olmaması için tarafların yaptığı 3 toplantıdan ilki Büyükşehir Belediyesinde diğer ikisi Karayolları Bölge Müdürlüğünde yapıldı.

Güzergah üzerindeki çalışmalar sürerken Kartepe ilçesi Karatepe Mahallesi ile OSB içindeki kutu fabrikası üstünden geçecek Güney Marmara Otoyolunun Tepetarla, Uzuntarla, Cengiz Topel Hava Alanı kenarından Kuzey Marmara Otoyolu ile birleşeceği kesin gibi.

Konuştuğum yetkililer yapılan görüşmeler ve tartışmalar sonrası en büyük kazanımın güzergaha “Suadiye’ye Giriş-Çıkış Kavşağı” konması olduğunu söylediler.

Bir diğer önemli bilgi de Güney Marmara Otoyolu’nun yerleşim yerleri başta olmak üzere çok yerde “tünel ve viyadükler” ile geçecek olması.

 

üçüncü-yazıya

 

SPEKÜLATÖRLER İŞ BAŞINDA

Güney Marmara Otoyolu güzergah çalışması ile ilgili çalışmaların son rötuşları yapılırken İstanbullu açıkgöz “arsa spekülatörleri” de Karatepe’de arsa ve arazileri ucuz kapatmak peşindeler.

Büyükşehir ve Kartepe Belediyesi yetkilileri Güney Marmara Otoyolu güzergahı kenarındaki arsa sahiplerini arsa spekülatörlerine karşı uyanık olmaya çağırıyor.

Kuzey Marmara Otoyolu avan projelerini ve haritalarını bir şekilde ele geçiren spekülatörlerin Kandıra ve çevresinde aldıkları arsa ve tarlaların ellerinde patladığına, istedikleri fiyata satamadıklarına dikkat çekiyorlar.

Karamürsel-Gölcük-Başiskele-Kartepe’den geçecek Güney Marmara Otoyolu güzergahına yakın arsa ve tarlası bulunanlar ileride mağdur olmak istemiyorlar ise arsa spekülatörlerinin cazip tekliflerine değil belediye yetk,lilerinin uyarılarına kulak versinler.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi