19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

CHP nereye gidiyor

Hayrullah Demiray

05 Haziran 2012 tarihli yazısı

Siyasi partiler ilçe kongrelerini bitirip il kongrelerini yapmaya devam ediyor. Dünde CHP 34. olağan genel kurulunu Atatürk kapalı spor salonunda genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımı ile gerçekleştirdi.

Sonucu tüm Kocaeli kamuoyu tarafından beklenen kongreydi bu, dört adayla başlanan süreçte adaylardan ikisi çekildi ve geriye iki aday kaldı. Ama partililer salonun birçok bölümünü boş bıraktı.

İki adaylı seçime mevcut il başkanı Yalçın Kuşkan'ın rakibi Eski İSU genel müdürü Servet Alpaslan yarıştı. Aslına bakarsanız herkesin fikrini özgürce ortaya koyması, medeni cesaret göstermesi demokrasinin gereğidir. Bu anlamda CHP'yi tebrik ediyorum. Demokrasinin sözde kalmaması adına, Hatırlayacağınız gibi bazı siyasi partiler ilçe başkanlarını dahi dayatmayla seçtiler. Yani tepeden ben bunu beğendim, sizde bunu beğenin dediler. Ve bunu demokrasiyi ağzından düşürmeyenler yaptı.

Dün yapılan CHP kongresi demokrasi adına güzel kazanımlar varsada, CHP içinde bir anlaşmazlık olduğunu da gözler önüne serdi. Eski İzmit Belediye başkanı ve eski Kocaeli Milletvekili Sefa Sirmen kendisine sahip çıkılmadığından yakındı.

Yuvacık barajı davasında ne eski genel başkan Deniz Baykal'ın ne de diğer partililerin mecliste kendisini Recep Tayyip Erdoğan karşısında beni savunmadı ve beni yanlız bıraktılar. Böyle bir anlayış olmaz. Bunun için

Servet Alpaslan'ı destekliyorum dedi. Zaman zaman yaptığı konuşma partililer tarafından alkışlansa da bir bölüm partilide sessiz kalmayı tercih etti. Sefa Sirmen’in ardından Eski milletvekili Hikmet Erenkaya çıktı kürsüye ve CHP içindeki kavganın ne denli büyük olduğunu koydu ortaya, Erenkaya tam aksine bizler grup olarak sayın belediye başkanımızı destekledik ve arkasında durduk.

Aslında Erenkaya’nın dikkat çeken bir başka sözü daha vardı, o da şu: Üstüne basa basa söylüyorum belediye çalışanından il ya da ilçe başkanı olmaz. Bunu her zaman söyledim bunun zararını da 2004 ten sonra bu parti yaşadı. Çünkü seçtiğiniz sizin memurunuz özgürce çalışamaz. Ama dinlemediler.

Şimdi bu devirler bitti. Ve bence doğru söyledi.

Herkes desteklediği adayı açıkça deklare etti, fakat bu il başkanı seçecek delege için ne kadar sağlıklı. Kime inanıp karar verecek. Bütün konuşmacılar CHP’nin artık değiştiğini ve bu kongrenin kazananının CHP olduğunu söyledi. Fakat CHP’de bu sürtüşmeler ve parti içi hesaplaşmalar oldukça, CHP her kongre yaptığında Asıl kazanan sanırım

AK PARTİ olacak....

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem