20 Temmuz 2019 Cumartesi

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Gökçe bizim için bir şans

18 Ekim 2016 tarihli yazısı

Kocaeli Barosu Başkanı Sertif Gökçe ile uzun yıllara dayanan bir dostluğumuz vardır. Sertif başkan dün ne ise Baro Başkanı olduktan sonra da aynı çizgisinde ilerlemekte, bana göre kentimiz içinde büyük bir şanstır.

Kendisinden önce görev yapan ve benim mesleğe başladığım günden itibaren tüm Baro Başkanlarımızı da tanımaktayım. Hepsi birbirinden değerli büyüklerimizdi. Ancak Sertif Gökçe'nin tarzı gerçekten çok daha farklı.
Humanist kişiliği ile kimseyi kırmadan, hukukçuya yakışır bir tarzda eleştirilerini de yapabilen bir kişi.
Herkes bilir ki, Sertif başkan bir eleştiri yapıyor ise emin olun yapılması gerektiği için yapmıştır.
Benim gibi düşünülmesi nedeniyle Kocaeli Barosu'nun seçimlerine Cumhuriyet Başsavcılarımız, Adalet Komisyonu Başkanımız ve yargı mensupları da katıldı. Ben yanlış hatırlamıyor isem yargı mensupları Baro seçimine ilk kez katılıyor.


Buda Sertif Gökçe'nin tarafsız yaklaşımından kaynaklanmaktadır.
Yine Kocaeli Barosu seçimleri tek adayla gidilmesi de önemli bir ölçüdür. Geçmiş yıllarda her grup bir aday çıkarırdı. Şuanda ise tüm gruplar Sertif Gökçe ve ekibinden son derece memnun.
Seçim ile başa gelen kişiler her zaman kendilerine süre koymaları ve bir daha aday olmayacağını belirtmeleri kimileri tarafından doğru bulunmaz.
Bende seçilmiş bir kişi olarak yönetim kurulumuzda hedeflerimiz var. Hedeflerimizi bu döneme sığdırabilirsek bu dönem son dönemim olacak. Yok yetiştiremez isek ikinci dönem de başkanlık yapmak için üyelerimizin karşısına çıkacağım. Ama kesinlikle 3. cü dönem başkanlık yapmak istemiyorum. Türkiye de malesef böylesi bir hastalık var. İnsanlar hedeflerini gerçekleştirdikten sonra güç sarhoşluğuna kurban oluyorlar.


Halbuki herşeyi tadında bırakmak en güzeli.
Bende bu nedenle Sertif Gökçe'nin bu dönem son dönemim demesini erdemli bir davranış olarak görüyorum.
Kendisi ve ekibi Kocaeli Barosunun çıtasını çok yukarıya çıkardılar. Kocaeli'nin ismini heryerde en üst noktada yaşatıyorlar.
Sertif Gökçe her siyasi partinin gönlünde olabilecek demokrat bir kişilik. Cumhuriyetin temel değerlerini en iyi şekilde özümsemiş, tam bir Anadolu yiğidi.
Ben Sertif Gökçe ve ekibini kutuluyorum.
Kocaeli Barosunun yeni dönem hedefi ise adına yakışır bir sosyal tesis. Bu konuda yapılan girişimleri biliyorum. Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu'nun da bu konuda hassasiyetini bilenlerden biriyim. Kesinlikle Kocaeli Barosu bu dönemde bu hedefine de ulaştırarak, Sertif Gökçe ve ekibi adlarını tarihin altın sayfalarına yazdıracaktır.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem