19 Temmuz 2019 Cuma
Ebru Maral Minareci

Ebru Maral Minareci

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kıyafetlerin Üzerimizdeki İmtihanı

Ebru Maral Minareci

15 Ekim 2016 tarihli yazısı

Moda kimi için kendine yakışan kimine göre ise bir tutkudur.Eskiden kıyafetler,renkler ya da tarzlar daha cinsiyete yönelikken şimdilerde feminen furyası başladı.Özellikle erkeklerin giyiniş tarzı,saç modeli oldukça farklı.Moda duayenleri bunu neden yapıyor bilinmiyor.Ancak inanın bu konu ile ilgili çok enteresan söylemler ve iddialar var.Bu iddialardan birisi de erkeklerin pasifleştirip kadınların ön plana çıkarılması konusunda.

 

Bir başka iddia cinsiyet ayrımı ve hem cins tercihleri konusunda gelişen global dünyada çığır açmak ve bunları aşmak.Modacıların tarz konusunda farkındalık tutkusu da bu sebeplerden birisi.Yani etrafınızda takım elbiseli beyler azalıyor.Farklı kıyafetler ,stiller moda dünyasını meşgul ederken,insanların da zevkleri ve görüşleri değişiyor.Burada vurgulamaya çalıştığım şey giyim tarzının davranışları da etkilediğidir.Tabi bunun tam tersi de var.Üzerine ağır abi ceketi giyip caddelerde dolaşanlar da gözden kaçmıyor.

 

Elde tesbih,kirli sakal ve ucu sivri ayakkabı giyip omzuna ceketini atan beyler de giyim tarzının kişiyi ne kadar etkilediğinin bir göstergesi değil mi?
Gelelim bayanlara keza aynı şey onlar için de geçerli.Üzerine vücut hatlarını belli edecek şekilde saran kırmızı bir elbise giyen bayanın yürüyüşü bile değişir.Ya da üzerinde pijama ile kapıyı çaldığınızda karşınıza çıkan bir bayanın az önce bahsettiğim kırmızı elbiseli bayan ile uzaktan yakından bir alakası yoktur.Makyaj,saç,kıyafet ve ayakkabınız bile sizi etkiler.Daha çok pantolon ve düz ayakkabı giyen bayanlar da daha erkeksidir.Bir çevrenize bakın hatta çok uzaklara bakmayın kendi üzerinizde deneyin.Moda işte bu kadar yakından etkiler sizi.Siz takip etseniz de etmeseniz de modanın yarattığı bir şeyler mutlaka gelir bulur sizi.Bu yüzden bay ve bayanlar için giyimin aslında değişen ruh halimizde ne kadar etkin olduğunu söyleyebiliriz.Kendi ruhumuzun istediği gibi ve o ruh bütünlüğünü bozmadan yaptığınız her tarz size özeldir.Siz giysinize göre değil ruhunuza göre tarzınızı seçin...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem