20 Mayıs 2019 Pazartesi
Galip Ataman

Galip Ataman

galipataman41@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

MHP genel merkezinden sonra AKP de Akşener’den korkmuş!

Galip Ataman

14 Ekim 2016 tarihli yazısı

Çok istediği İzmit Belediye Başkanlığı koltuğuna oturamayan, milletvekili seçilen, İçişleri Bakanı atanan, Başbakan olmayı kafasına koyanMeral Akşener sıkıntılı günler yaşıyor.

MHP genel başkanlığına aday olduğu için partisinden ihraç edilmesine rağmen “Sonu nereye kadar giderse gitsin mücadeleye devam edeceğim” diyerek geri adım atmıyor.

Ak Parti kuruluşunda görev kabul etmeyen, 7 Haziran seçimleri sonrası başbakan Yardımcılığını elinin tersi ile iten Gündoğdulu, İzmitlilerin bacısı, ablası, hocası Akşener hırslı olduğu kadar iddialı ve kararlı.

MHP’nin 40 milletvekili, 2 milyon oy kaybederek HDP’nin altına düştüğüne dikkat çekerek genel merkezin yüzde 20, parti içi muhaliflerin yüzde 80 oya sahip olduğunu iddia ediyor.

7 Ağustos ruhunun hükümetin ruhuna dönüştüğüne söyleyerek muhalefete gözdağı verildiğini söylüyor.

Ekim ayı içinde kurultayın yapılacağına, üst kurul delegelerinin partiden ihraç kararını kaldıracağına, genel başkan seçilerek oy potansiyelinin çok yüksek olması nedeniyle başbakanlık yolunun açılacağına inanıyor.

Katıldığı Halk TV’de canlı yayınlanan Basın Koridoru programında daha neler neler söyledi.

Geliniz Ak Parti ve MHP yöneticilerini hangi cümlelerle salvo ateşine tuttuğuna, darbe girişimi ile ilgili söylediklerine, havuz medyasının kendisini nasıl Fetöcü ilan etmeye çalıştığına göz atalım.

 

AK PARTİ BENDEN KORKTU!

Milliyetçi Hareket Partisi’nin yüzde 80’inin değişim istediğini ifade eden Akşener, partisinin pasif kalması, güven yitirmesi nedeniyle şehir oylarının CHP’ye, kırsaldaki oyların Ak Parti’ye gittiğini anlattı.

Çok iddalı bir laf etti, “MHP genel merkez yöneticilerinden sonra Ak Parti’de benden korktu” dedi.

MHP genel merkez yöneticilerinin Meral Akşener’in Devlet Bahçeli’nin koltuğuna oturacak olmasından korktuğu doğrudur.

Ama partisinin kapatılması gündeme geldiğinde kimsenin kapısını çalmayan, 14 yıllık iktidarında girdiği yerel ve genel tüm seçimleri kazanan, aralıksız 14 yıl tek başına iktidar olmayı başaran, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgüt üyelerinin 15 Temmuz darbe girişiminden korkmayan Ak Parti MHP’nin ihraç ettiği Meral Akşener’den neden korksun!

Meral Akşener’in iddialı olması, kendinse hedef koyarak başbakanlığı layık görmesi tamam da olmayacak duaya amin demesi bana biraz garip geldi.

“Atarken”, siyaseten konuşurken kantarın topunu fazla kaçırmış!

Öyle değil mi sevgili Meral Akşener?

 

footer-quote-meral-aksener

 

AK PARTİ’NİN % 19.5 OYU

Meral Akşener’in Halk TV’deki açıklamalarını dikkatle izledim.

Genel başkanlığında MHP’nin potansiyelinin çok yüksek olduğuna inandığını anlatırken “AKP’nin aldığı oyun yüzde 30’du Recep Tayyip Erdoğan’ın oyudur, değişmez. Ama yüzde 19.5'u emanet oydur. Bu oyların MHP’ye gelmesi muhtemeldir ve havuz medyası bu yüzden bana saldırmaktadır” açıklamasını yadırgadım, inandırıcı gelmedi.

Meral Akşener gibi ,iddialı bir siyasetçiye doğrusu yakışmadı, daha doğrusu ben yakıştıramadım.

Meral Akşener’i yıllar öncesi öğretmenlik yaptığı yıllardan tanırım.

Benim diyen erkeklere taş çıkartacak kadar delikanlıdır. Ülkücülerin asenasıdır.

Hırslıdır, inatçıdır, inandığı konuda kimseye taviz vermez ve pes etmez.

Meral hanımın MHP genel başkanlık seçiminde pes etmeyeceğini açıklamasına katılıyorum, destekliyorum da.

Keşke kurultay yapılsa, Akşener’in cezası kaldırılsa, genel başkan seçilse.

Ama Meral Akşener’in genel başkanlığında MHP’nin iktidar olacağı, başbakanlık koltuğuna oturacağı iddiasına kat

Keşke genel başkan seçilse de MHP’nin ilk girdiği seçimde aldığı oyu görmek şansımız olsa.

Ak Parti’nin yüzde 19.5 oyunu MHP’ye kayıp kaymadığına tanıklık edebilsek!

Siyaset böyle bir şey. İddialı olmak, hedef koymak güzel bir şey.

Benim Meral Akşener’e önerim; Kendisini istemeyen MHP’de kalıp siyaseten  silinmek yerine kabul ederse CHP’ye geçerek iddia ettiği özellikle kadınların oy potansiyelini CHP’ye taşısın.

İnatçıdır. Ne MHP’de kalarak genel başkan seçi,lir ne de CHP’ye geçerek ana muhalefet partisinin oyunu arttırır.

Bir süre daha siyasi kavgaların içinde kalır, daha sonra gelişmeleri köşesinden izler.

 

FETÖ’NÜN BAŞBAKANI!

15 Temmuz FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgüt üyelerinin giriştiği darbe girişiminin vatansever asker, polis ve millet tarafından püskürtüldüğünü söyleyen Meral Akşener ne hikmetse Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dik ve cesur duruşunun en önemli etken olduğunu söylemedi, söyleyemedi.

Ama bakın ne dedi, “15 Temmuz girişimi darbe tiyatro falan değildi. Muhalefetin işine yaramadığı ortada. Bunu iktidarın yaptığını söylemiyorum. FETÖ’nün darbe girişimiydi ama en çok iktidarın işine yaradı. O gece önce Ülke T’'de sonra Beyaz TV’de gecenin birinde benim FETÖ’nün Başbakanı olduğum yönünde ilk iftiralar atılmaya başlanıldı. İktidara yakın televizyonlar beni FETÖ’nün başbakanı ilan etmeye kalktılar. Bu iftirayı atanları, faillerini

takip ediyorum, bulacağım inşallah. Darbenin sonuçları itibariyle kim zarar gördü diye bakarsak bizim hareketimiz ve Türk ordusu zarar gördü. Şu an yüzde 45’i FETÖ’cü olduğu iddia ediliyor.

 

 

KÖSEKÖY-MERKEZ BANKASI

KESİNTİSİZ YANYOL OLACAK

 

Büyükşehir Belediyesi genel sekreteri geçen sene bugünlerde İzmit’in şantiyeye dönecek. İzmitlilerden sabırlı olmalarını bekliyorum. Tramvay projesi hayata geçtikten sonra sıkıntılar unutulacak” demişti.

Tahir başkanın dediği gibi tramvayın start alması ile İzmit şantiyeye döndü.

Yahya Kaptan’dan istasyona kadar her yer köstebek yuvası gibi eşildi.

Esnaf başta olmak üzere herkes burnundan soluyor.

“Her nimetin bir zahmeti olur” diyerek zaman zaman eleştirilerin dozunun arttığını, tramvay projesini üstlenen firmanın da hataları olduğunu düşünüyorum.

Gelecek sene Nisan ayında tramvay deneme seferlerine başlayınca tüm sıkıntıların, eleştirilerin, kavga-dövüşlerin son bulacağını umuyorum.

Büyükşehir Belediyesi yöneticileri de, İzmit’te yaşayan biz vatandaşlar da yol fakiri İzmit’te nüfus ve araç sayısı hızla artarken yıllardır alternatif yolların düşünülmemesi, toplu taşımanın özel halk otobüs kooperatiflerinin tekeline bırakılmasının faturasını ödüyoruz. Hem de en ağır şekilde.

 

1

 

YAN YOL PROJESİ

İzmit kent içi trafik sıkışıklığını gideremeyen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri D-100 Karayolu İzmit Geçişinde trafik ışıklarını kaldırarak trafiğin seri ve transit akmasını sağladılar.

Kuzey-Güney yollar ile araçların kent içine girmeden seyretmesi ise D-100 Transit Geçiş kadar başarılı olduğunu söylemek zor.

Büyükşehir Belediyesi genel sekreteri Tahir hoca da yan yolların randımanlı çalışmadığını görmüş olmalı ki Köseköy’den Merkez Bankkası’na kadar yeni yan yol projesi oluşturdu.

İhalesi yapılan projeye göre, merkez bankası alt geçiti yıkılarak yenilenecek., Adalet köprüsünün her iki yanına U dönüşünü sağlayacak ilave köprü yapılacak. D 100 İstanbul istikametine gidecekler Kuzey yan yolu, D 100 Ankara istikametine gidecekler Güney yan yolu kullanacak.

Kullanmasına kullanılacak da mevcut yan yollardan farkı ne?

En önemli fark, Real’in orada binalar nedeniyle geçit vermeyen duvarlar kalkıyor.

Tren yolu ile D-100 Karayolu arasında kalan boşluk ile orta röfüjden kazanılacak alanda yapılacak, İstanbul-Ankara istikametine gidecek araçların kullanacağı 2X2 yol “Güney yan yol” olacak.

Mevcut Ankara-İstanbul yönünde kullanılan 2X2 yol “Kuzey yan yol” olacak.

Yan yollardaki gereksiz ışıklar kaldırılacak. Leyla Atakan Caddesi kavşağı gibi hareketli bir iki yerde ışık kalacak.

İkinci etapta Salim Dervişoğlu Bulvarı Köseköy’e kadar duble yol olarak yeniden düzenlenecek.

 

Adalet-köprülü-Kavşağı_2

 

41 BURDA ÜST GEÇİT

Konumuz ulaşım olduğuna göre, 41 Burda ile Kocaeli Ticaret Odası önünde yapılan ve trafiğe açılan araç üst geçidinden bahsetmek istiyorum.

Son birkaç gündür gündüz ve akşam saatlerinde kullandığım üst geçit trafik sıkışıklığının olmadığı ölü saatlerde güzel olmuş, trafik çok seri akıyor.

Ama trafiğin yoğun olduğu pik saatlerde eskisinden kötü. Trafiğin yürümesi adeta imkansız. Araç kullananlar ışıklı geçiş halini arıyor.

Üst geçit üstündeki araç sıkışıklığına 41 Burda’dan çıkan araçların katılımıyla trafik deyim yerinde ise arap saçına dönüyor.

Çık çıkabilirsen trafikten. İlerle ilerleyebiliyorsan trafikte!

Carrefour köprüsü üstünde önlem alınmaz, Anıtpark’te yeni düzenleme yapılmaz, trafiğin mevcut haliyle akmasına göz yumulursa önümüzdeki günlerde araç sürücülerinden yükselecek “yeter artık” isyanları tramvaydakini geçecek gibi görünüyor.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem