18 Temmuz 2019 Perşembe
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Aramızda emre itaatsizlik eden mi var ….

Yücel Alpay Demir

13 Ekim 2016 tarihli yazısı

Malumunuz yaşadığımız coğrafya sahip olduğuz sürece bedel ödememizi gerektirecek kadar kıymetli  , biz rehavete kapılsak bile elin gavuru hiç disiplinini bozmuyor  , Türk Milletinin ve İslam Ümmetinin birlik ve huzurunu bozmak adına yapacağından ve hainliğinden geri durmuyor.

Emperyalizmin ve haçlı ruhunun asya kıtasında istediği gibi cirit atamamasının nedeni  , mazlum milletlerin umudu , Turan Devletleri soydaşımız Türk Cumhuriyetlerininde gözü kulağı olan Atatürk Türkiyesi beklide bu coğrafyada dimdik ayakta kalan son Ulus Devleti.

Bunun içindir ki içerden damat feritler , fetulla gülenler ki  “ Allah Güldürmesin” , dışarıdan silahlı bölücü alfabetik hain örgütlerle birlikte bu kaleyi içeriden ve dışarıdan yıpratmak için ellerinden geleni birleştirip zehirli ikram olarak milletimize sunuyorlar.

Tüm bulara karşı kalenin burçları zarar gördükçe , ellerini güçlerini ve dualarını birleştiren necip Türk Milletinin Vatanperver evlatları kah can vererek , kah kan vererek , kah dua ederek kaleyi savunmaya devam ediyor.

 

Geçenlerde Milli Birlik beraberlik için yüz yılı aşkın hizmet eden yüzbeş yıllık çınar Türk Ocaklarımızın hizmetleri takdire şayan şubesi Turhaldan , şube başkanımız Alparslan Çelik tarafından  , Milli Birlik ve beraberlikle ilgili söyleşiye davet edildim , davete icabet elbet sünnettir diyerek kabul ettim ama , kendi ilçesinde zaten birlik ve beraberliği sağlamış olan Anadolunun münevver insanlarına ne anlatabilirim ki diye düşünmeye başladım.

Belkide bir konuşmacı için en zor şey , anlatacağınız her şeyi bilenlere anlatmaya çalışmak olsa gerek ….

Önce kendime anlatmaya karar verdim , Milli Birlik nasıl olur önce ben öğrenmeliydim.

Gazzenin umudu , Kıbrısın Musulun Kerküğün Karabağın Kelbecerin Doğu Türkistanın Kırımın İrandaki kırkmilyon , dünyadaki 400 milyon Türkün , Birbuçuk Milyar müslümanın velhasıl kübaya kadar Atatürk’ün heykelini diken mazlum milletlerin umudu Türkiye Cumhuriyeti güçlü olmak , umut edenlerin umudu olmak zorundaydı !!!

 

Güçlü olmalı , bunun içinde Milli Birlik ve Milli Beraberlik içinde olmalıydı ….

AMA NASIL !

Aslında düşününce çok kolay geldi bana ve gerekli malzemeleri yemek tarifi gibi sıralamaya başladım.

  • Yaradılanı yaradandan ötürü seversek olurdu
  • Tahammül edersek olurdu
  • Hoşgörür isek olurdu
  • Eşit davranır isek olurdu
  • Adaletli olursak olurdu

Çok uzatmayayım yukarıdakilerin hiçbirine itiraz edebilecek bir “insan” düşünemiyorum , inanan inanmayan herkesin altına imza atacağı şeylerdi bunlar !!!

Zaten her Cuma namazında hoca efendi o ayeti telafuz etmiyormu “Allah Adaleti iyiliği emrediyor” diye , o halde ve her halde , neden formalite göstermelik sembolik birlik ve beraberlikler yerine et ile tırnak gibi olamıyoruz .

 

Yoksa aramızda EMRE İTAATSİZLİK EDENLER mi var !

  • Mülk Allah’ın değilmi
  • Mutlak Güç Allah değilmi,
  • İnananı inanmayanı , iktidarı muhalifi , zenciyi sarışını yaratan Allah değilmi
  • Can bile bedende kiracı değilmi !!!

O yaratıp tahammül ediyorsa , rahmetini ve nimetini kendine iman etmeyenlerden dahi esirgemiyorsa ,  bizim yok etmeye , yok saymaya , sindirmeye , adaletsizlik yapmaya ne hakkımız var.

Malum cemaat niye helak oldu “ÇOK AH ALDILAR” değilmi !

E o zaman madem biz ah almayalım ,  bu kadar kolaysa bir olalım , iri olalım , diri olalım , güçlü olalım , umut olalım !

Madem ülkemizin yüzde doksanı “hala” Müslümanken Allah’ın emirlerini yerine getirelim.

Medineli müminler Mekkeli kardeşlerine kapılarını , sofralarını , kalplerini açmamışlarmıydı , bizde açalım birbirimize kalplerimizi hem hiçbirimiz hicret etmiş bile sayılmayız , herkes ev sahibi ilen kimseye kiracı gibi öteki gibi davranmayalım , bunu kan davası gibi evlatlarımıza taşımayalım !!!

Vallahi kızmayın muhteremler , söylediğiyle yaptığı alakasız bazı siyasiler , bazı ilahiyatçılar ve bazı öğretmenler yüzünden geldik bu hale , onlar ahirette ne hale gelir yüce mevlam bilir , biz Allah rızası için kendimize gelelim.

 

Bu alemin bize ihtiyacı var !

Kurulu haçlı düzeninin sofrasını darmadağın edecek TATAR RAMAZAN ruhu bizde var.

Aynı Atatürk gibi , hala Atatürk gibi , hamdolsun Atatürk gibi

Selam ve dua ile , amin.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem