23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kartepe'ye Koreli ilgisi

Hayrullah Demiray

03 Haziran 2012 tarihli yazısı

Ülkemizdeki yabancı yatırımcılar her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bunlardan biride Kartepe Bölgesinde bulunan organize sanayi bölgesine Koreli bir firma olan SEOİL TÜRKİYE Pipet üretimi yapılacak olan firmanın Türkiye de ki ilk fabrikasının açılışı dün seçkin davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Kristal Medya Grup Bünyesinde bulunan Kristal organizasyonun açılış organizasyonunun üstlendiği bu dev tesis gerçekten görülmeye değer bir yer oldu. Gerçek anlamda istihdam oluşturacak ve bu tarz örnek projelere aslında katkı sunmak gerekir diye düşünüyorum.

Çünkü dünya artık çok küçük gerçek anlamda bu tarz iş yapan insanlara ülkemizin ihtiyacı var. Elbette yapılanların güzelliği kadar önemli bir başka unsur var ki oda istihdam alanlarının açılması ve bu oranda da işsizliğe çare olacak yeni projelerin hayata geçirilmesi diye düşünüyorum.

Birde yapılan işin kalitesi ve güzelliği çok önemli bence cidden oradaki yapılanlara ben hayran kaldığımı söylemek isterim çünkü en ufak detaya kadar her şey düşünülmüş ve birde Kore ile bizim tarihi bağlarımızın da olması ve Kore insanının sıcakkanlı tavrı ve gerçekten özverili çalışma içerisinde olduklarını gördüm.

Çünkü çalışmayı gerçekten bizim kadar seven insan var mıdır diye düşünürdüm ama gerçekten galiba bu konuda bizden daha iyi olduklarını söyleye bilirim.

Aslında esas olan ülkemizin kazanımları ne kadar çok yabancı sermaye gelirse mutlaka ülkeye kazanımları da olacaktır elbette ama Yabancı sermaye geldi diye de bizler her şeyi başkalarından beklemeyeceğiz.

Ama en nihayetinde yapılan ve ülkemizin gelişmesinde ve ekonomik anlamda kazanç sağlaması bakımından bence önemli gelişmeler ve takdir edilecek ve desteklenmesi gereken işler olarak görüyorum.

Tesisin kurulmasında önemli katkı sunan başta Kocaeli Valisi Ercan Topaca’ya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık’a fabrika yöneticileri teşekkürlerini sundular.

Bu bağlamda bende tekrar hayırlı olması temennilerimle saygılar sunarım.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem