17 Temmuz 2019 Çarşamba

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Galip Hocamız artık bizimle

03 Ekim 2016 tarihli yazısı

Mesleğe 1994 yılında Hakan Yağcıoğlu abimin tavsiyesi ile başladım. Spor muhabirliği ile başladığım meslek yaşamımda yıllar su gibi akıp gitmiş.

İnanın o tarihten günümüze gelene kadar birçok olaya şahit olduk. Kent lehine bazen bazı şeyleri görmezlikten geldik.


Benim için öncelikli olarak bu kentin ve ülkenin menfaatleri ön planda oldu. Gazetecilikte görmezlikten gelmek diye yazınca birileri hemen hop oturup hop kalkabilir. Ama kusura bakmayın, herkesin böylesi kırmızı çizgileri mutlaka vardır ve olması da doğaldır. Önemli olan burada toplum menfaatine çalışmalar yapabilmek. Yoksa kıytırıktan birilerini karalamak habercilik değil.


İşte bugünden itibaren aramıza çok önemli bir isim katılıyor. Esasında biz onunla hiç ayrılmadık. Haftalık yayın yapan Haberci Gazetesi’nden itibaren birlikte çalışma fırsatı bulduğum ve kendisinden meslek adına çok şey öğrendiğim Galip Ataman, namı değer Galip Hocam ile bundan böyle birlikte yol yürüyeceğiz.
Bizim meslek nankördür. Olumlu bir şeyler yazdığınızda sizleri yere göğe sığdıramayanlar, tam tersi bir şey yazdığınızda hemen karalamaya başlar. Halbuki gelip sorsalar yaşantımızı tüm çıplaklığı ile ortaya koyarız.
Şu anda mesela ben babamın evinde oturuyorum. Allaha şükür geçiniyorum. Ha birileri gibi arabalarım, evlerim, özel yapım elbiselerim yok. Ama Allaha şükür sokağa çıktığımızda boynumuz dimdik gezebiliyoruz.
İşte bu konuda kendisinden çok şey öğrendiğim Galip Hocam ile birlikte , Bizimyaka Gazetesi olarak önemli haberlere imza atacağız.


Benimle birlikte Mevlüt Soysal kardeşim ve Sebahattin Aydın kardeşim Bizimyaka ailesine katıldı. Uzun zamandır tek başına işi sırtlamış götüren Yazı İşleri Müdürümüz Ozan Özgenç'e de güvenen Genel Yayın Yönetmenimiz Hayrullah Demiray’ın da esasında bu güveninde yanılmadığını da şimdi daha iyi görüyoruz. Tabi Engin Şahin arkadaşım ile de birlikte çok güzel haberlere birlikte imza attık. Onun kalemi de ayrı bir tattır.


Galip Hocama gelince, açık söyleyeyim, benim manevi babamdır. Başım her sıkıştığında ona koşmuşumdur. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’nde eğer başarı var ise işte o gizli kahramanlardan biride Galip Hocamdır.
Beni olduğu gibi onu da bu kentte sevmeyen bir zümre vardır. Ama sevmemelerinin nedeni Galip Hoca ve benim kendi menfaatimize tek bir talepte bulunmamamızdan kaynaklanmaktadır. Eğer ben birisinden bir şey istiyor isem kurumum veya kurumumun üyesi olan üyelerimiz için bir şey istemişimdir. Bu manada Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve onun çalışma ekibinde bulunan bürokratları ile meslek büyüğümüz Ömer Polat'ın da hakkını ödeyemem.


İşte Galip Hoca da bugüne kadar kimseden şahsı için bir şey istememiş ve birileri de bu nedenle onu kendilerine muhtaç bırakamadığı için de ipe sapa gelmez iddialar ortaya atmaktadır.

Bu bizim mesleğin kaderidir. Biz lafa değil lafı söyleyene bir bakarız. 1966 yılından bu yana mesleğin içinde bulunan sayısız hakkında dava açılmış ve hepsini de kazanmış bir kişi ile birlikte çalışmaktan onur duydum ve onurda duyacağım. Galip Ataman Hocamın yazılarını ve haberlerini kaleme alırken duyduğu heyecanını görmenizi tavsiye ederim. Özellikle genç kardeşlerimizin Galip Ataman'dan öğreneceği çok şey olduğunu düşünüyorum.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem