21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Daire Başkanı İsmail Civelek'e

Hayrullah Demiray

01 Haziran 2012 tarihli yazısı

Önceki gün gazetemizde yer alan ve AK Parti Kocaeli il Başkanı Mahmut Civelek in kardeşi olan ama haberde sanki kardeşi değilmiş gibi yer alması farklı algılara sebep olmuştur.

Haber çeşitli kaynaklardan gelen bir haber olduğu için bu konuda arkadaşlarımızın gözünden kaçmış bir durum bu konuda yıllardır ailece Civelek ailesini tanırım ve İsmail Civelek’te İl Başkanı Mahmut Civelek’in kardeşi bizzat bu konuda öncelikle Civelek ailesinden özür dilerim arkadaşlarımın hatasından dolayı.

Ayrıca Mahmut Civelek’i tanıdığım için söylüyorum bu konuda kimseye aslında ne bir ricası olur nede her hangi bir şekilde bu olayla ilgili farklı beklentileri olan birsi de değildir. Ayrıca İsmail Civelek yaklaşık on beş yıllık bir devlet memuru Kocaeli’de ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde Daire Başkanı olmasında bence hiçbir mahsur yok. Olmamalı da e bazen Kocaeli’de yaşamayan ve Kocaeli’yi bilmeyen dışarıdan ithal gelen yöneticileri hep eleştiriyoruz.

Ya aslında burada da neden bu konuda tepki gösterme nedenimiz eğer il Başkanının kardeşi olmasından kaynaklanıyorsa ben ona karşıyım çünkü bundan yıllar önce o kişi o mesleğe başladığında abisi il Başkanı değildi. Olacağını da kimse bilemezdi şimdi böyle bir durumda aslında eğer kişinin nitelikleri uyuyorsa neden olmasın diye düşünüyorum.

Kişiler gelip geçici aslında kurumlar kalıcı bu konuda kısada bir araştırma yaptım. İsmail Civelek Daire Başkanı olduğundan birileri elbette rahatsız olmuşlar ve bu konu ile ilgili yaklaşan il Başkanlığı öncesi İl Başkanını Yıpratma politikasının bir ürünü olduğunu da düşünenlerin sayısı az değil.

Şunu da söylemek isterim. Bizim Gazetemizin çizgisi ve duruşu bellidir. Her zaman savunduğumuz bir düşünce ve anlayış vardır. Hiç kimsenin asla oyununa gelmez ve kimseyi haksız yere asla karalama kampanyasının içinde yer almaz ve asla farklı kulvarlar da işi olmaz onun için bir kez daha vurgulamak isterim. Her şey yaşadığımız İl Kocaeli için olmalı ve buna katkı sunan herkese teşekkür etmeli eğer yanlış işlerin içerisine birileri giriyorsa bununda yanında asla yer almayız.

Kurumsal anlayışımıza hem ters hem de kimseyi kimsenin üzerinden yıpratma girişimi varsa ve eğer ki böyle bir anlayışta varsa bununda mutlaka bilinsin ki insanların kim olduğuna değil yaptığı işin doğru olup olmadığına bakan bir anlayışa sahibiz.

Bizim duruşumuzu herkes bilir ki kişilerle değil kurumların nasıl işlediği ile ilgileniyoruz. Ayrıca şuna da bir anlam veremiyorum. Hep dışarıdan ithal birileri gelince iyi de Kocaeli’de Kocaelili birisi olunca neden kötü algılanıyor ya da yıllardır hizmet verdiği devletin her hangi bir kademesinde farklı bir yere gelmek neden bu kadar büyütülür ya da yıllar önce o mesleğe başladığında abisinin iktidar partisinin il başkanı olacağını bilemezdi. Her halde işte bu noktadan bakıldığında aslında garipsenecek bir durum yok diye düşünüyorum.

    Saygılarımla….

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem