16 Kasım 2018 Cuma
Çetin Gürol

Çetin Gürol

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Milli Eğitim'de sıkıntısız dönem

Çetin Gürol

30 Eylül 2016 tarihli yazısı

Biraz geç kaldın diyebilirsiniz.
Evet okullar açıldı.
Anadolu'daki birçok şehrin nüfusundan daha fazla olan kentimizde öğrenci ders başı yaptı. Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, göreve geldiği günden itibaren eğitimi birinci önceki olacağına her konuşmasında dile getirdi. Kimse kusura bakmasın Milli Eğitim'de şehrimiz geçmiş yıllarda dip yapmıştı. 81 vilayet içersinde 70 küsurlu sıralarda idik. Özellikle eğitim öncesi eğitimde çok parlak bir durumumuz yoktu. Halbuki birçok kimsenin önemsemediği okul öncesi eğitim bir nevi ilkokula başlayacak yavrularımızın hazırlık sınıfı olarak görülmesi gerekiyordu. Her yıl okul öncesi eğitimde bir önceki yıla oranla sayılar artıyor. Vali beyin eğitime bakışı il milli eğitim müdürümüz Fehmi Rasim Çelik'in elini de güçlendiriyor. Dediğim gibi Anadolu'daki birçok şehrin nüfusundan daha fazla kentimizde öğrenci sorunsuz bir şekilde eğitim öğretime başladı. Bu başarı Vali bey başta olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Fehmi Rasim Çelik, ekibi ve ilçe milli eğitim müdürleri ile öğretmenlerimizin başarısıdır.


300 bini aşkın öğrencimiz 1000 küsur okulumuzda eğitim görüyor. Mesela hep Milli Eğitim 3 ay yatıyor gibi yanlış bir algı vardır. Milli Eğitim Müdürümüzün koordinasyonunda bu sene yüzün üstünde okul baştan aşağı elden geçirildi. Yanlış duymadınız yüzün üstünde okul elden geçirildi. Bir yol çalışması bile aylarca sürerken, yüzün üstündeki okulun tamamen elden geçilmesini bir düşünün. Görsel ve yazılı basın yayın organlarında okullarımızda ilgili tek bir olumsuz haber gördünüz mü? Okullarımız sorunsuz açıldı. Milli Eğitim Müdürümüz başta olmak üzere okul idarecilerimiz yazın tatil yapmak yerine okulların eğitim öğretime hazırlanması için yoğun bir tempoda çalıştılar. Diğer taraftan 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında geceleri de demokrasi meydanında nöbetlerini tuttular. Yani gündüz okullarımızın hazırlıklarını yaptılar, geceleri de vatana sahip çıktılar. Bu nedenle öğretmenlerimiz kısacası Milli Eğitim camiası 3 ay tatil yapmadı. Aksine bizlerden daha fazla çalıştılar. Yavrularımızı emanet ettiğimiz Milli Eğitim camiamıza geç de olsa teşekkür etmek istiyorum. Eğitim sisteminin değişmesi konusunu konuşuyoruz. Ancak eğitimin sadece milli eğitimi öğretmenler ile değil veli ayağının da tamamlanması için bizlere de görevler düşüyor. Sadece öğretmenlerimizi sorumlu göstermek yasak savmaktan başka bir şey değil.
İyi günler diliyorum.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM murat yıldız aday adayı konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu