18 Temmuz 2019 Perşembe
Ebru Maral Minareci

Ebru Maral Minareci

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İzmit Yolları Kilitli

Ebru Maral Minareci

29 Eylül 2016 tarihli yazısı

Kocaeli büyük ve her yönden zenginliklerle dolu mozaik bir kent. Bol göç alan kentler arasında. Nüfusu giderek artıyor ve bina, araç sayısı da bu ölçüde artmaya devam ediyor. İzmit'in içinden çok eskiden tren geçerdi. Şimdiki Yürüyüş Yolu tren raylarıyla kaplıydı eskiden. Sonra şehir trafiğine etken olmaya başladığı düşünülerek raylar şehir dışına taşındı. Ancak bir süre zarfında trafik problemi şiddetlenerek kendini gösterir oldu. Çeşitli çözümler aranırken,iş yerine halkımızın toplu taşıma araçları ile gelmeleri bile dile getirildi. Ki ben buna katılıyorum hem çevre ve hava kirliliği hem de ulaşım sıkıntısı bağbında çok önemli bir etken.

 

Günümüze baktığımızda yollarda çalışmalar, trafik zincir olmuş upuzun gidiyor. Şoförler perişan halk onlardan beter durumda. Yahya Kaptan istikametinden Kuruçeşme'ye toplu taşıma aracı ile 80 dk.da gidiliyor. Büyük zaman ve iş gücü kaybı bana göre. Mutlaka bu çalışmaların sonucunda trafikte bir rahatlama planı var ancak şu an yapılan pek çok yerde ki yol çalışması halkı gerçekten perişan etti.

 

Tramvay için şehir baştan aşağı kazılıyor. Peki tramvay bu eziyete değecek mi? Gerçekten trafiğin yükünü azaltabilecek mi? Bizim milletimiz bayılır yeni şeyleri denemeye. Muhtemelen ilk zamanlar böyle bir yığılma olacaktır. Ulaşım konusunda alternatif çözümler üretirken var olanı da zora sokmak olamamalı ama. Örneğin Yahya Kaptan'a gelirken hemen hemen her gün farklı yollardan geliniyor. Çalışma yüzünden. Yolcular mağdur oluyor. Zaten araç yoğun, nüfus arttı. Bütün bunlara bir de yol çalışması eklenince tam bir curcunaya döndü benim İzmitim. Bu çalışma ne zaman bitecek bilmiyoruz. Ama biz bittik. Yetkililere duyurulur...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem