23 Ağustos 2019 Cuma
Bellona
Mustafa Kalabalık

Mustafa Kalabalık

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

“Lider Kredisi” ve Kadrolaşamama Sorunu

Mustafa Kalabalık

26 Eylül 2016 tarihli yazısı

Özellikle merkezi lider kadroları çok kısıtlı ve neredeyse 5-10 kişi ile temsil ediliyordu. Son birkaç yıldır onların da değişik gerekçelerle diskalifiye olduklarını görüyoruz. İktidarın merkezi teşkilatlanmasında dahi çok önemli revizyonlar yaşandı, yaşanıyor..

Tabi yerel siyasetteki figüranlar da neredeyse hep aynı kişiler üzerinden sürdürülmeye devam ediyor. Bir yandan iyi, bir yandan siyasi rekabet karşıtlığı, yok sayma, siyasette insan kaynağı yetiştirmeme, ya da hep birbirine benzer sadakat çeşitliliğinde ve düşünce içinde insan yetiştirme çabaları…

Değişimin en köklü ve etkin şekilde yaşandığı siyasi parti olan AK Parti, halen siyasi gücünü ve halktaki karşılığının sürmesi özelliğini, elbette ki lideri Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan alıyor.

Yapılan hatalar, yanlış ve hep değişken bürokratik, siyasi, yargısal ve yasamaya dair uygulamalar, sosyal ve toplumsal kısıtlamalar, güvenlik ve ekonomik zafiyetler, eğitim sistemindeki git geller, hep bu “lider kredisi” ile karşılanmaya devam ediyor.

 

***

 

On dört yıldır dolmayan ve merkezi yapı içindeki boş tutulan, doldurul(ala)mayan makamlar ve kadroların yanında, bizzat yerleştirilenlerin 15 Temmuz’dan sonra diskalifiye edilmeleri, hala da bu boşaltımın devam etmesinin sürmesi…

Bir yandan da yeni kadro(!)ları oluşturuyormuş gibi yapılıyor olması.. “Muş” gibi diyorum, çünkü yine aceleyle verilen kararlar, devamındaki uygulamalar, insan kaynağı yaratma(!) usulleri, küstürülen ya da yok sayılan beyinler…

Bunu hangi üst akıl(!) idare ediyor, kimler yönlendiriyor, çözülemedi, çözülemiyor bir türlü.

Kişileri ve kurumları zikretmenin bir faydası olduğunu zannetmiyorum. Sadece şehrimizdeki siyasetçilerin, siyasi temsilcilerin, bazı devasa kurumların, siyasi ve bürokratik yönetim kadrolarının(!) profillerine, ikinci, üçüncü ve dördüncü adamlarına(!) bakın yeter..

Bulabilirseniz tabi..!

Çünkü alternatif istenmiyor! Güçlenen güçten korkuluyor!

Kolay yükselenler, kolay gidebileceklerini de iyi biliyor!

Kadrolar içindeki kadrosuz olduklarını da umursamıyor, günü kurtarıyorlar, toplumun geleceğini, şehrin ihtiyaçlarını planla(ya)mıyorlar…

Allah korusun, lider kredisi tükenirse onlar da tükenecek. Yoksa, yaşadıklarını kar sayacaklar ve kazandıklarıyla yaşayacak, güzel güzel yaşadıklarını, gezip gördüklerini, öpüp başlarına koyacaklar!

Tıpkı öncekiler gibi…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem