17 Temmuz 2019 Çarşamba

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hızırreis ile gurur duydum

23 Eylül 2016 tarihli yazısı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından darbenin önlenmesindeki en önemli kahramanlardan biri olan Şehit Astsubay Ömer Halis Demir ile ilgili okullarımızda çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Hem benim mezun olduğum hem de kızlarım Melis ve Deniz’in okulu olan Hızır Reis’te gerçekleşen 15 Temmuz kahramanı Şehit Ömer Halis Demir etkinliği ile bir kez daha gurur duydum.
Okulun bahçesinde gerçekleşen etkinlikte Okul Müdürü Ali İlengiz, idareciler, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu. Öncelikle müdür bey Ali İlengiz ve piyesin hazırlanmasında büyük emeği olan Canip Aydın hocamı kutluyorum.


Fotoğrafları çekerken göz yaşlarımı tutamadım. 15 Temmuz ruhunun hiç unutturulmaması gerekiyor. Bu bizim ülkemiz için esasında 2. Kurtuluş Savaşı zaferidir. Düşünün bu darbeciler amaçlarına ulaşsalardı ne yapacaklardı.
Devletin en üst kademesinden başlayarak iktidara yakın olan herkesi kesinlikle infaz edeceklerdi.
İşte bu nedenle dün çocuklarımızın yaptığı bu etkinliği çok önemsiyorum.
Büyüklerine ders verir nitelikte bir piyesi ortaya koydular.
15 Temmuz öncesinde herkes, “Gençlik nereye gidiyor. Değerlerini unutan bir nesil yetişiyor” gibi konuşmaları hatırlar gibiyim.


İşte 15 Temmuz gecesi bu halk ve bu genç nesil atasının, dedesinin kurduğu bu ülke için gerekirse kanını ve canını bile verebilecek güç ve kudrette olduğunu gösterdi.
Bunu Avrupa’da, okyanus ötesi de çok iyi bir şekilde gördü. Yurt dışı gezileri sonrasında ülkemize duyulan güveni anlattığımda birileri bizi iktidar yalakalığı yapmakla suçladı. Ama biz İslam aleminin en güçlü ülkesi ve hamisi olduğumuzu 15 Temmuz sonrası herkes daha iyi anladı.
Türkiye artık çok güçlü bir ülke. Düşünün ki 40 yıldır bu ülkenin tüm kurumlarına sızmış, yılan gibi sürünerek bizleri sokmaya çalışanlara bu halk 4 saatte gerekli cevabı verdi.
Yurtta sulh cihanda sulh ülküsü ile toplumun tüm dinamiklerinin birlik ve beraberlik içersinde bu havayı sürdüreceğine inancım tam.


Halkımız kavga dövüş istemiyor.
Birileri FETÖ ve Paralel Devlet Yapılanması ile ilgili operasyonları sulandırmaya çalışıyor. Bunu yapanlarda yine ülkemiz üzerinde cerrahi operasyon yapmak isteyenlerden başkaları değil. Sanki mağduriyetler oluşuyormuş gibi bir hava estirilerek toplum nezlinde bu operasyonların itibar kaybetmesi amaçlanıyor. Ama hiç kimse kusura bakmasın ülkemizi parçalamak isteyen bu hainlere gerekli her türlü ceza verilmeli ve ben hala idamdan yana olduğumu da belirtmek istiyorum.


Eğer başarılı olsalardı acaba bu kentin valisini, belediye başkanlarını ve ailelerini bunlar ne yapacaklardı. Bir düşünün bakalım. Bunun için hukuk çerçevesinde gerekli her türlü adımın kararlılıkla atılması gerekiyor.
Hızırreis Ortaokulu öğrencilerimizi ve idarecilerimizi bir kez daha kutluyorum. Çok yakında kentimizde çok ses getirecek bilgi ve belgeler ile önemli operasyonlara imza atılacağını da ayrıca belirteyim.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem