22 Temmuz 2018 Pazar
Adnan Gümüşer

Adnan Gümüşer

adnangumuser@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Yalancı vatan kurtarıcılar

Adnan Gümüşer

20 Eylül 2016 tarihli yazısı

Artvin’de dağ bayır demeden ilçe ilçe gezen Amerikan büyükelçi hepimizin dikkatini çekti. Ne geziyor buralarda. Ben Türk vatandaşıyım bu yaşıma geldim Artvin’e daha gitmedim. Gidemedim. Artvin’e niye gitti? Tabi ki ortalığı karıştırmaya dedikodu üretmeye gitti. Şimdi de gezi pozları verip yaptığı işe gezi formatı vermeye çalışıyor. Büyükelçinin gezdiği ve gittiği yerler, ziyaret ettiği yerler ve buralarda neler yaptı? Bilmek lazımdır. Halkın hükümetten acil talebi;


1-Bu büyükelçi derhal uyarılmalı ve istenmeyen adam ilan edilmeli
2-Artvin ve gezdiği ilçelerde uğradığı kişilerin kim olduğu tespit edilip, düşman ülkeler adına çalışan muhbir olarak ilan edilip sorgulanmalıdır.
3-Türkiye Amerika’nın bir eyaletindeki iline istihbarat elemanı gönderip oradaki çalışmaları izleyip rapor etmelidir.


İyi niyetli büyükelçi ne yapar? Normal bir büyükelçi görev yaptığı ülkede bulunan vatandaşlarının resmi işlerini takip eder, ülkesinin istediği varsa ilgili yerlere iletir. Ülke insanlarını kışkırtmaz.
Türkiye’yi dize getirmek isteyen ülkeler, darbe ile başaramayacağını anlayan NATO ve Amerika neyin peşinde, hepimiz tahmin ediyoruz.


Hadi artık aslanım bas git. İşine bak. Mister Bass.


Amerika Irak’ı işgal ederken Kesnizani Tarikatı’nı kullandı. Bu tarikat kırk yıl önce Irak’ta kurulmuş ve kurucusu Şeyh Abdülkerim Kesnizani’dir. İşgal, içerden fetihle daha kolay oluyor.Bu tarikat gelişti, büyüdü ve Irak ordusuna girdi. Sızdı. Bu adam ölünce yerine Muhammet Kesnizani geçti. Batılıların desteği ile Kesnizani Tarikatı daha bir gelişti güçlendi. Saddam’ı ve çevresini bir ağ gibi sardı. Tarikatın müritleri ordunun her hareketini CİA’ya an be an iletiyordu. Ve Saddam’ın en yakınındaki adam da bu tarikat liderinin ayağını öpmüş adamdı. Amerika Irak’ı işgal ederken Kesnizani bağlıları müritlerine Amerika’nın işgaline karşı koymamalarını asla direnmemelerini istedi. Direnmemelerini tavsiye etti. İşte dağılan, hantallaşan ve komutayı kaybeden Irak Ordusu bu şekilde ele geçirildi. Bağdat direnilmeden Amerika’ya teslim edildi. Bunlar bana çok şey çağrıştırdı. Sizlere ? Maalesef Saddam bunu fark edemedi. Ta ki fark edince Irak’ı ve canını verdi. Irak’taki Kesnizani Tarikatı ve FETO’nun süreci ve planı biri birine ne kadar da benziyor. Ve biri birine paralel.


2003 yılındaki Irak işgalinde Saddam’ın heykelini büyük bir şevk ve heyecanla kıran kişi Kadum El Caburi ile yapılan mülakatta; “O zamanlar sadece bir diktatörümüz vardı, şimdi yüzlercesi var. Hiçbir şey iyiye gitmedi. Elim kırılsaydı da Saddam heykelini devirmeseydim. Çünkü eskiden Bağdat’ta 1 Saddam vardı şimdi Amerika’nın işgaliyle ırakta 1000 Saddam oldu.” diyor.


İşte, başka ülkelerin Türkiye’yi işgaline hayırdı 15 Temmuz halk direnişi. Çünkü bugün batı veya başka ülkeler demokrasi getirecem, barış getirecem, özgürlük getirecem diyerek bir yerleşime giriyorsa o bir soru işareti olmalıdır. Kuşku ile bakılmalıdır. Bir ülkeyi işgal ederken de bu haydutlar, halkın en kutsal nesi varsa, onu değiştirerekte veya kuklaları ile de girer. Aman ha uyanık olalım. Türkiye’nin başka yerlerden, dışarıdan, Pensilvanya’dan, Londra’dan, Tel-Aviv’den, Paris’ten, Lizbon’dan, Riyad’dan, şurdan burdan bir kurtarıcıya ihtiyacı yoktur. Türkiye’nin tek kurtarıcısı bağrında, yeni doğan çocuğu özenle sarmak ihtimamında olan, Allah sevgisi ve peygamber sevdalısı olan halkıdır. Kendisidir.
Eğer benzine zam geliyorsa bu bir ihtiyaçtır. Eğer mazota zam geliyorsa bu bir ihtiyaçtır. Eğer LPG ye zam geliyorsa bu bir ihtiyaçtır.


Bizim için, yapılacak şey Çanakkale ruhu olan Yeni Kapı ruhunu canlandırmaktır. Diri tutmaktır.
Türkiye’nin kurtarıcıya ihtiyacı yoktur. Kurtarıcısı millettir. Millette Allah’a inanıyor Peygamberimiz Hz. Muhammed’i seviyor.


Kalın sağlıcakla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM Efe Tur ACARLAR TURİZM YENİ bbs inşaat konak_dr