17 Temmuz 2019 Çarşamba

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İzmit’ten Yüksekova’ya anlamlı bayram pişmaniyesi

09 Eylül 2016 tarihli yazısı

Belki biraz milliyetçilik yapacağım sanırım ama gerçekleri de birileri rahatsız olacak diye yazmayacak değilim.

Misak-i Milli sınarları içersinde bayrak ile topraklarımız ile problemleri olanlar hiç düşünmeden taşeronu oldukları ülkelere gidebilirler.
Hiçbir millet yoktur ki, özgürlüğü ve demokrasi uğruna tankların önünde kendini siper etsin.
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında gerçekten milletçe yedi düvele korku salmış, ancak adaleti ile de eşine benzerine rastlanmamış bir milletin torunlarıyız.
Düşünün ki, 275 kilo ağırlığında topu tek başına kaldırarak tarihimizin değişmesinde büyük pay sahibi olan Seyit Onbaşının torunlarıyız.
Seyit Onbaşı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün arasındaki diyaloğu sizlere aktararak yazıma devam etmek istiyorum;
Mustafa Kemal: Evladım tek başına nasıl kaldırdın 275 kg mermiyi?
Seyit: İşte Allah’ın izniyle oldu komutanım o anda bir çam kütüğü gibi geliverdi.
Mustafa Kemal: Öğrendiğimde göre fakir bir aile çocuğu olduğun halde verilen ikramiyeleri kabul etmemişsin yalnız bana tayın ilave verin demişsin ve onu da ertesi gün Komutanına ben arkadaşlarımın hakkını yiyemem bunu da geri alır mısınız? Demişsin.
Seyit: Komutanım sizin ikram ettiğiniz şu kahve benim için en büyük armağandır.
Mustafa Kemal: O Mermiyi kaldırdığın gibi beni de kaldırabilir misin?
Seyit: Hayır Komutanım.
Mustafa Kemal: Niye ben o mermiden ağır mıyım Seyit?
Seyit: Komutanım merminin ağırlığı başka sizin ağırlığınız bambaşka Sizi ben değil dünya bile kaldıramaz.
İşte bir savaşın seyrini değiştiren Seyit Onbaşı’nın mütevaziliği ve hamallık yaparken zatüreden hayatını kaybediyor.
İşte yukarıda da belirttiğim gibi 15 Temmuz gecesi zengini fakiri tankların, uçak savarların üstüne üstüne yürüyor. İnanıyorum ki bu görüntüleri izleyen yabancılar çok şaşırmış ve, ‘ Türkler aklını kaçırmış’ diyebilirler. Tabi bu görüntüleri ne kadar gösterdiler oda tartışılır.
Şimdi pişmaniye ile başlayıp, Osmanlı’dan oradan da Seyit Onbaşıdan devam edip, 15 Temmuz ile sonlandırdığım yazıyı neden yazdığıma anlam verememiş olabilirsiniz.
Bu habere konu olan kişiler özellikle isimlerinin yazılmamasını istediler. Ancak toplumsal bilincinde gösterilmesi içinde isimsiz haber yapmamı da özellikle üstüne basa basa rica ettiler.
Şahıs olarak isim yazmayacağım. Ancak bu kişilerin mensubu olduğu grubun adını belirteceğim.
Bu yazı çıktıktan sonra emin olun bana kızacaklar.
İstanbul Siyasal Mezunları Kocaeli Grubu, Seyit Onbaşının torunları olduklarını yaptıkları bir hareket ile ortaya koydular.
Terör ile mücadelenin en sert yaşandığı Yüksekova İlçesinde ailelerinden ayrı Kurban Bayramını geçirecek olan polislerimize çam sakızı çoban armağanı 350 adet pişmaniyeyi sessiz sedasız bir şekilde Yüksekova’ya önceki gün gönderdiler.
Ne alaka diyebilirsiniz. Bizim insanımız askerini de polisini de gönlünde ayrı bir yerde taşır.
İşte vatan savunması için canlarını ortaya koyan polisimize hiç bir görev ve sorumluluğu olmamasına rağmen böylesi bir jest yapan İstanbul Siyasal Mezunları Kocaeli Grubunun tüm üyelerini kutluyorum.
Benim gözümde her bir üyesi Seyit Onbaşının yaptığını bu dönemde Seyit onbaşının torunları olan asker ve polislerine destek vermekte aynı oranda önemlidir.
Biliyorum ki, bu tip hareketleri yapan isimsiz birçok kahraman vardır. İyiki varsınız.

 

pismaniye

 


 

Akarca yaramıza merhem olacak

Türkiye Gazeteciler Federasyonunun yönetim kurulu olarak önceki gün yeni atanan Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca’yı ziyarete gittik. Herkesin yarasına merhem olmaya çalışırız, ancak kendimize merhem olamayız.
Mesela 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız halkın sokaklara inmesini basın yayın organlarına bağlanarak duyurmuş ve milyonlar 15 Temmuz gecesinden itibaren adeta sokaklarda nöbet tutmaya başlamıştır.
İşte Türk basını olarak çok ciddi sınav verdik.
Ancak sorunlarımızda yok her geçen gün artıyor.
Bakmayın o kadar havalı olduğumuza. 1300-2500 TL arasında maaş alan ve mesai mefrumu olmayan bir mesleği icra ediyoruz.
İşte bu sorunlar yumağı içersinde hayırlı olsun ziyaretine gittiğimiz BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca’yı babacan tavırlarıyla yaklaşık 2 saat boyunca sorunlarımızın içinde anlata anlata bitiremedik.
Kimse kusura bakmasın BYEGM eski Genel Müdürü Murat Karakaya’dan sonra gelen Genel Müdürler ile bırakın 2 saat görüşmeyi sorunlarımızı yazılı olarak bile aktarma fırsatı bulamadık.
Şükürler olsun ki artık bizim dilimizden anlayan, mesleğin içinden gelen bir büyüğümüz bizim için çok önemli bir göreve getirildi.
Eminim ki, artık her şey bizler için daha farklı olacak. En azından artık kapısından geri dönmeyeceğimiz bir kurum var.
Ben sizlerin aracılığı ile BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca’ya çok teşekkür ediyorum. Bilsin ki, illerimizdeki sorunları istediği gibi yazılı olarak heran kendisine ulaştıracağız. Biz 25 bin üyesi ile mesleğimizin temsilcisi, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olarak illerimizde BYEGM’nin uç beyi olacağız.
Mesleğimizin sorunlarını hep birlikte el ele vererek çözeceğiz.

 

deee

 


 

Çakma isimlerle yorum yapan zavallı

Meyve veren ağaç taşlanır. Hiç mütevazi olmayacağım. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yaptığı çalışmalar ile Türkiye’nin göz bebeği. Şuanda başkanı olarak ön planda ben gözüksem de bizim yönetimiz de, her arkadaşımız başkandır.
Yönetim kurulumda olmalarından dolayı gurur duyduğum Levent Altun, Hakan Süer, Mevlüt Soysal, Sercan Özden, Recep Şeyhoğlu, Ayşegül Kalaycı, Nebiye Azak, Emre Tuncay, Bahar Kaymakçı Erdoğan, Şive Bağdiken, Erol Kaçmaz ve İbrahim Gürsel ile isimsiz kahraman üyelerimize de teşekkür ediyorum.
Tabi bizim bu başarımızdan rahatsız olan bazı zavallılarda çakma isimler ile köşe yazımın altına aklı sıra hakaret ediyorlar. Tabi arkadaşlarımız bu zavallıların kim olduğunu biliyor. Daha doğrusu aynı IP adresinden gönderilen yorumlar olduğu için yayınlamıyorlar.
Yüzüme gelince şaklabanlıklar yapan bu zavallılar arkamdan da yapmadıkları hainlik kalmıyor. Ama onlara pabuç bırakacağımı düşünüyorlarsa aldanıyorlar. Şimdi hakaret içeren bu yorumları ve IP adreslerini de Cumhuriyet Savcılığına şikayet ederek ipliklerini pazara çıkaracağım.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem