25 Eylül 2018 Salı
Global

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İdam cezası için; referanduma gidelim

01 Eylül 2016 tarihli yazısı

Son günlerin en tartışmalı konuları arasında kaldırılan idam cezasının geri gelmesi var. Sapıkları lanetleyerek, terörü kınayarak ve darbecilere bela okuyarak mücadelede nereye kadar mesafe alabiliriz ki?

Milletimizin kahır ekseriyeti; sapıklar için, teröristler için ve darbeciler için idam cezası istiyor. Küçücük çocuklara tecavüz eden ve sonra katleden caniler için milletimiz idam cezası istiyor. Askerimizi, polisimizi ve vatandaşlarımızı katleden, vatanımıza kast eden teröristler için milletimiz idam cezası istiyor. 15 Temmuz gecesi yaşadığımız darbe ve işgal girişiminin planlayıcısı ve kurşun sıkanlarına, bomba atanlarına milletimiz idam cezası istiyor.

Peki, milletimiz neden idam cezası istiyor?
Milletimiz; sapıkların, teröristlerin ve darbecilerin artık son bulmasını istiyor.
Bu üç gruba verilen cezayı caydırıcı ve ıslah edici bulmuyor.

Özgecan kızımızı unutmadık. Her anne, her baba ekran karşısında onun için ağladı, üzüldü. Gaziantep’te 9 aylık bebeğe tecavüz edildiğini duyunca kahrolduk.

Yeni evlatlarımıza kıyılmasın. Yeni annelerin, babaların canları yanmasın artık.
Küçük yaşta çocuklarımıza tecavüz eden ve katledenler idam cezası ile cezalandırılsın.

15 Temmuz gecesi millet olarak bir travma yaşadık. Artık milletimiz darbe ve işgal girişimlerini yaşamamalı.
Kimse bundan sonra darbelere cesaret etmemeli. 15 Temmuz darbe ve işgal girişiminde bulunup Gazi Meclisimize bomba atanlar, birliğimize, beraberliğimize ve namusumuza kurşun sıkanlar idam cezası ile cezalandırılmalıdır.

PKK, PYD, KCK, FETÖ/PDY, İşid, Deaş v.s ismi ne olursa olsun, alfabede harf bırakmayan terör örgütlerinin yöneticileri, bizzat kurşun sıkanlar, bomba atanlar idam cezası ile cezalandırılmalıdır.

PKK terör örgütünün lideri bebek katili Apo yakalandığı zaman milletimiz idam edileceğini düşünmüştü.
İdam cezasını önce donduranlar sonra idam cezasını yürürlükten kaldıranlar terör faaliyetlerinin devam etmesine katkı sağlamışlardır.

Terörist başının idam cezasına çarptırılması gündemde olduğu günlere geri dönersek; yurt dışındaki destekçileri harekete geçmişlerdi. Ayrıca ülkemizdeki uzantıları da insan hakları, barış diyalog naraları atmışlardı. Topyekûn bebek katilini kurtarma operasyonu başarılı olmuştu.

PKK’lıların okulun bahçesine Türk Bayrağı’nı asmayacaksın talimatı verdikleri öğretmen, “Ben burada Türk Bayrağını asarım” dedi. Türk bayrağını astığı ip ile öğretmenimizi astılar ama biz hainleri asamadık.

Teröre sırtını dayayanlar, teröre silah taşıyanlar, iş makinelerini kullandıranlar, bebek katili Apo’ya methiyeler düzenler artık ıslah edilmeli.

Bu arada idam cezasına mesafeli duranlar kaygı yaşayanlar var. Onları da dinlemeliyiz, kaygılarını ortadan kaldıracak adımlar atmalıyız.

Siyasi idamlardan çekinenler var. Ergenekon ve balyoz yargılamalarından eğer idam cezasına çarptırılıp da cezaları uygulansa idi şimdi ne olacaktı diyenler var.
Hukuka güvenin çok az olduğu bu dönemde nasıl uygulanacak diyenler var.
Bunların hepsi çok önemli hepsi dinlenmeli ve dikkate alınmalı.

Yargıyı, yasamayı ve yürütmeyi birbirinden ayıracak ve birbirini denetleyecek şekilde bir reforma ihtiyaç vardır.
Bunların atılması ve ülkemizin arzu edilen hukuka güven endeksine ulaşması halinde bu kaydılar giderilecektir.

Geçmiş dönemde Apo itinin idam cezası sürecinde yaşananları hatırladığımızda meclisten idam cezası kararırının çıkamayacağı kanaatini taşıyorum.
Hükümet ve Meclis referandum kararı alıp idam cezasını millete sormalıdır.

Darbelerin önüne geçmek için, terör faaliyetlerini sonlandırmak için idam şart. Bu sapıkların, darbecilerin ve teröristlerin tedavisi için idam şart.
Eli kınalı koç kurbanı olarak çocuklarını askere gönderen şehit analarının yüreğinin soğuması için idam şart.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr