23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bu proje Kartepe'ye yakışır

Hayrullah Demiray

26 Mayıs 2012 tarihli yazısı

Kartepe, yeni kurulan ilçeler arasında olsa da aslında  en şanslı ilçelerden biri konumunda şu günlerde. Nitekim reklam konusunda çok fazla zorlanmadı. Neden derseniz daha önce kurulan ve hizmete açılan kışın popüler tatil mekanlarından olan  Kartepe Green Park Otel ve Kartepe Kayak Merkezi ile ilgili reklamlar ve tanıtımlar sürekli olarak yapılıyordu ve  bu durumda Kartepe'ye yararına oldu.  Kartepe, ilçe olduktan sonra hem alanının oldukça geniş olması hem konumunun turizm merkezlerine yakın olması hem de içerisinde barındırdığı alanların kullanış biçimi oldukça işe yaradı.

Bu husus  Kocaeli’nin büyükşehirler arasında olması açısından diğer ilçelerde olduğu gibi elbette Kartepe için de bir şans. Bazı çalışmalar Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hayata geçirildi. Bunlardan bir tanesi, bence bu proje Kocaeli içinde en büyük şans,  Kartepe'de Cengiz Topel Hava Alanı'nın sivil havacılığa açılmasıdır. İşte bu noktada Kartepe’nin de yeni onaylanan planlaması ile ilgili yeni gelişmekte olan Kartepe İlçesi'nin değerini en az beş kat belki de daha fazla  arttırmış olacak. İşte bu noktada hem Büyükşehir Belediyesi'nin ve Başkan İbrahim Karaosmanoğlu'nun  hem de Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'ın gayretlerini yabana atmamak gerekir.

Elbette Sayın Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, kendi bölgesi için mutlaka gayret sarf edecek ve gelecek nesillere iyi bir ilçe bırakmak için mücadele edecek. Bunun tabi ki biliyorum fakat bence bizler de, kamuoyuna mal olmuş iş yapan gazeteciler olarak, yapılan çalışmalara ve halkın yararına olan işleri takdir edip varsa yanlış olan bir şey onlara da gazetemizde yer vermeliyiz.

Bu yeni proje gündeme geldiği zaman Sayın Karabalık, biraz zor zamanlar yaşadı. Gördüğüm kadarıyla bu yeniden seçim adayı olup olmayacağına bakmadan çalışan ve gayret saf eden bir belediye başkanı. Bu anlamda şahsi görüşüm, yapılan iyi işleri takdir ederken eğer gördüğümüz aksaklık ve eksiklikleri de mutlaka kamuoyuyla paylaşmalıyız.

Bu da aslında yapılması gereken en doğru hareketlerden bir tanesi.

Kartepe için yapılan bu ve benzeri çalışmaları da takdirle karşılıyorum, belki ben Kartepe'de yaşamıyorum ama Kartepe'yi zaman zaman dolaşıyorum. Elbette bazı aksaklıklar göze çarpmıyor değil ama yapılan çalışmalarıda göz ardı etmemek gerekir diye düşünüyorum.

Mutlaka yapılan iyi şeyleri de görmek gerekir diye düşünüyorum. Bunlardan ilki kentsel dönüşümle alakalı olan çalışmalar. Bence turizmle ilgili olanı daha çok önemli sadece Kartepe için değil Kocaeli için de büyük önem arz etmektedir.

Kocaeli açısından da oldukça önemli olan bu kentsel dönüşüm projesinde kimlerin emeği varsa, kimler destek veriyorsa hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum ve bu konuda Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık'a da teşekkür ediyorum.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem