18 Temmuz 2019 Perşembe
Melek Engin Aktemur

Melek Engin Aktemur

aktemurmelek@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Yenikapı’daki birlik, beraberlik ruhunu muhafaza edelim

Melek Engin Aktemur

26 Ağustos 2016 tarihli yazısı

Ülkemiz son yüzyılın en zor dönemini yaşamakta. Sene 2016, milenyum çağında yaşıyoruz, bundan böyle darbe olmaz diye düşündüğümüz bir zamanda - darbe girişimi- ile karşılaşan Türkiye iç ve dış düşmanların tasallutu altına alınmak istenmektedir.
Türkiye’nin bir darbeden öte Amerika, İsrail, İngiltere başta olmak üzere siyonist ve haçlıların açık bir saldırısına maruz kaldığı görülmekte.
Müttefik olarak bilinen Avrupa devletlerinin darbe girişiminden sonraki tutumları --suçüstü yakalanma- halinin bariz bir göstergesi olmakla birlikte iki yüzlülükte sınır tanımayan duruşları –bu kadarınada pes artık- dedirtiyor.
Türkiye ‘yi yıllardır AB’ye kabul etmemek için öne sürdükleri şartların ülke ve milletin yararına olmadığı, bilakis kendi çıkarlarının gereği olduğu da net olarak ortaya çıkmış oldu.
Batının, çıkarı için yapmayacağı hiç birşey yok. İnsan hakları, çocuk hakları, hayvan hakları...tüm bu haklar sadece ve sadece kendi vatandaşı için geçerli.
Afrika’nın manda ülkelerinde açlıktan, salgın hastalıktan ölen insanların onlar için bir önemi yok çünkü; onlar müslüman!!.
Batılı devletlerin sömürgesindeki müslüman halkın bir geleceği yok, böyle bir düşüncesi de yok. Çünkü beyinler uyuşturulmuş, gelecekleri ise ellerinden alınmış vaziyette. Asimilasyona maruz kalan halk çaresiz, boyun eğmek durumunda bırakılıyor.
Osmanlı devleti, altı yüzyıl üç kıtada hüküm sürmüş olmasına rağmen gittiği hiç bir yerde halkın dili ve dinine, örf ve geleneğine karışmamış, asimile etmemiştir.
Rumuyla arabıyla, kürdüyle lazıyla.. bir çok etnik grubu bünyesinde barış içirisinde yaşatmayı başarmıştı. Bunda etkili olan saik ise inandığı değerlerdi.
Bu günkü ülke sınırları o dönemdeki kadar geniş değil, aynı zamanda gönüller ve düşünceler de geniş değil. Sevr antlaşması sonunda elimizde kalan bu son toprak parçası.. Vatanımız, Türkiyemiz!!
Bünyesinde barındırdığı etnik gruplar, bu zamana kadar yıllarca birarada yaşamış, sevinçte ve tasada bir olmayı bilmiştir.Zaman zaman birlik ve beraberliğimize gölge düşürmek,huzur ve istikarı bozmak için sinsi oyun ve tuzaklar kurulmuş ve kurulacaktır da.
Bu gün devlet ve milletçe,dışardan güdümlü ihanet ve tuzaklarla başetmeye çalışırken birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğunun altını çizmek isterim.
Bundan böyledevlet ve milletimiz batının oyununu görmüş , bu gün itibariyle -Fırat Kalkanı- harekatıyla Cerablus’a girmiştir.Pyd, pkk, daeş gibi illegal örgütlere karşı,Suriye’de oynanan oyunun bozulması için Türk ordusu tarihi görevine başlamıştır.
İslam aleminin gözbebeği durumunda olan Türkiye, Kürdü Türküyle, alevisi sünnisiyle,sağcısı solcusuyla birbirine kenetlenmiş bir bütün olduğunu tüm dünyaya gösterecek, ABD’ye İsraile ve diğer küresel güçlere boyun eğmeyecektir.
Bunun için öncelikle siyasilere büyük bir sorumluluk ve görev düşmektedir. Onlar yıllardır içeride birbirleriyle didişirken hainler ve dış mihraklar bu durumdan nemalanmış ve sinsi emellerine ulaşacakları zamanı ellerini oğuşturarak beklemişlerdir.
Allah’ın izniyle -hainler ve haçlı zihniyeti- emellerine erişemeyecek ve bu necip millet-Yeni Kapı Ruhunu- yaşatacaktır. Zira buna çok ihtiyacımız var.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem