25 Eylül 2018 Salı
Global

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Fetö’nün B Planı mı?

18 Ağustos 2016 tarihli yazısı

Son günlerde televizyon ekranlarında post değiştirmiş çakalları izliyoruz. İtiraflarını anlatıyorlar, pişmanlıklarını anlatıyorlar. Utanmadan, sıkılmadan arkası yarın edasıyla programların birinden çıkıyor diğer programa yetişiyorlar.

 

Fetö terör örgütünün kuruluşunda, filizlenmesinde, cilalanmasında, parlatılmasında büyük emeği olan bu çakallar kaybeden tarafta değil kazanan tarafın içine sinsice sızmış olamazlar mı?

Ellerindeki kitaplara işaret ederek “bu kitapta yazdım” gururunu yaşıyorlar. Fetö yapılanmasında şahıslarını ilgilendiren sorular yöneltilince, sanki kendi aralarında anlaşmış gibi her biri bu konuyu geçelim diyor. Boynu bükük kaçamak cevap veriyorlar.

En çok ben pişmanım,
En iyi itirafçı benim,
Hakiki Fethullahçı benim,
Diğerleri benim kadar bu işleri bilmezler, tavrıyla olayı magazinleştiriyorlar.

Sözde cemaate 1966’da giren, 1996’da aforoz edildiğini söyleyen Nurettin Veren diyor ki; “ Gülen Türkiye de kalırken kullandığı binada gizli bölümler vardı. Kaçmak için planlanmış kısımları mevcuttu. Dinleme yapardı. Ben dâhil birçok kişiyi dinlerdi. 1993 yılında Emniyet, Mit, Polis, Komiser, Karacı, Havacı ayrımları yapılarak imamlar atanmıştı. İlk siyasilerle teması ben kurdum.”

 

İrşad dışında bir yapılanmayı fark etmesine rağmen Nurettin Veren, Gülen’in yanından ayrılmamıştı. Fem Dershanesinin Müdürü yarım saat geç kaldığı için Terörist başı Fethullah Gülen tarafından falakaya yatırıldığını büyük şaşkınlıkla anlatıyordu. Falakanın ucunu da Nurettin Veren tutuyormuş. Yine Nurettin Veren küçük çocukların Gülen tarafından hortumla dövüldüğünü anlatıyor. Bu durumlara tavır almayan sessiz kalan adamlar şimdi çıkmış ahkâm kesiyorlar.

Bir diğeri Prof Dr. Ahmet Keleş ; “Örgütü hala anlamayan insanlar var. “ diyor kendisinin önemli görülmesini istiyor herhalde. Ne yapacaktık? Boynuna madalyamı takacaktık. 25 Yıl Gülen’in yanında kalan Keleş büyük konferanslarda konuşmuş, camia içinde yıldızı parlayan bir kişi imiş. iyi bir hatip olduğunu söyleyerek devam ediyor Keleş “hareketin içinde bana geleceğin Gülen’i gözüyle bakıyorlardı” diyor.

 

Prof Dr. Ahmet Keleş anlatıyor; “Büyük bir salonda himmet toplantısındayız. Yüksek rakamlarda himmetler taahhüt ediliyor. Daha önceki toplantılarda himmet vermiş artık verecek bir şeyi kalmayan cemaat mensubu söz alarak; beni köle kabul eden varsa satış rakamını himmet vereceğim diyor sonra da insanların aklıyla dalga geçer gibi örgütü anlamak için bu şekilde bağlı insanlar vardı” diyor. Kendisinin konuştuğu yönettiği toplantıdan ders alıp ayrılmayan kişi bir de bize akıl verecek öyle mi?
Keleş bir soru üzerine 1976’da gülenle yaşadığı hatırasını anlatıyor. Prof Dr. Ahmet Keleş’in ifadeleriyle; “Gülen dedi ki, devletin içine öyle bir gireceğiz ki zamanı geldiğinde şöyle paçasından tutup silkeliyeceğiz” bundan sonra daha devam ettiğini itirafçı; itiraf ediyor.

“Son sığınağı onun yapabileceği şey askeriyedeki mevcut arkadaşlarını tahrik etmek. Onları yapabilirse, ayaklandırmak. Yapabilirse iç çatışmaya yönlendirmek. Bu onun yapabileceği en son iş. Fakat kesinlikle şunu söylüyorum Türk Milleti bundan müsterih olsun bir tane onbaşı bile yerinden kımıldatamaz O ( Gülen)bitti. Askeriyedeki arkadaşlar hepsi tanıdı artık onu 3-5 tane meczup içlerinden çıkabilir ama kitle hareketi olarak hiçbirisi, bakın ne diyorum bir başçavuşu bile yerinden kımıldatamaz”. Mart 2016’da televizyon ekranlarında bunları söyleyen Latif Erdoğan bu gün çıkmış yine televizyon programlarında “Fetö’nün ordu içindeki varlığı yüzde 90” diyebiliyor.

 

En kibarlarından Hüseyin Gülerce, zaten 17 Aralıktan sonra net tavrını koymuştu. Ancak Fetö’nün görünen yüzü, kamuoyuna tanıtılması, cilalanması ve parlatılması evrelerinde çok rolü vardır.

Tabi herkesin rolünün aynı olmadığını görüyoruz. Gülerce sorular üzerine şu ifadeleri kullandı; “Ben asker polis tanımam, imamlarını tanımam. Ben gazete ve vakıf çalışmalarının içinde yer aldım. Diyalog çalışmalarının, Abant Platformu çalıştaylarında yer aldım. Bugün olsa yine yer alırım” diyor.
Sunucu Hüseyin Gülerce’yi sıkıştırdıkça sıkıştırıyor. Hüseyin Gülerce” Cumhurbaşkanının dediğini diyorum. Allah affetsin. Milletimiz affetsin. Farz edin ki günah işledim tövbe ediyorum arkadaş”
diyor, iki elini de yukarı kaldırarak.

 

Sizi Allah affetse, Millet affetmez, şehitlerimiz affetmez, Şehitlerimizin yakınları affetmez, gazilerimiz affetmez.

Balyoz ve Ergenekon dava süreçlerinde yaşanılan sulandırılma süreçlerini hep birlikte gördük. Magazin programı edasıyla anlatılanlar, dava sürecini sulandırılmak için yapılıyor olabilir mi?
İnsanlarda korku oluşturularak ve terör örgütü övülerek sunulanlar Fetö’nün 1 5 Temmuzdan sonraki B planı olabilir mi?

Pkk terör örgütü lideri bebek katili Apo yakalanıp Ülkemize getirildiğinde “Türkiyeye hizmet etmek istiyorum” sözlerini dememiş miydi?

Soruşturma aşaması devam ederken şüpheliler gözaltında bulunurken, diğer taraftan itirafçıların ekranlarda boy göstermesi normal mi?

Unutulmamalı ki itiraflar ve pişmanlıklar cezayı hafifletse de suçu ortadan kaldırmaz.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr