22 Temmuz 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

MHP'de Ünlü'mü Kurt mu?

Hayrullah Demiray

23 Mayıs 2012 tarihli yazısı

 

Kocaeli'de bugünlerde muhalefette olan il ve ilçe seçimleri gündemde MHP'de bunlardan bir tanesi il başkan adayları harıl harıl çalışmalarına devam ediyor.

Son günlerde muhalefet en büyük yarışı kendi arasında veriyor. Çalışmaları bu konuda yoğunlaşmış durumda. MHP il başkanlığı için şuanda 5 aday var. Ama bunlardan ikisinin taraftarları şu anda yoğun bir şekilde çalışmalarına devam ediyor.

Bu adaylardan bir tanesi İsmail Kurt. Daha önce milletvekili adayı idi. Biri de eski İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü. Diğer adaylara MHP içerisinde pek şans tanınmıyor. Bu iki aday arasında şu anda geceli gündüzlü bir çalışma sürdürülüyor.

Bu konuda hem ilçe başkanları saflarını netleştiriyor, hem de bir taraftan diğer üyeler yoğun tempo da çalışmaya devam ediyor. Fakat İsmail Kurt'un Aydın Ünlü’ye rağmen daha şanslı olduğu konuşuluyor.

Çünkü il başkanlığı koltuğuna oturacak kişinin aynı zamanda maddi olarak da partiyi taşıyabilecek birisinin olmasını da önem veriliyor.

Önümüzde bir yerel seçim var ve bu yerel seçime yeni il başkanı ile gidileceği için aslında doğru bir davranış verilecek karar, hem MHP'nin ilimizdeki geleceğini etkileyecek, hem de MHP'nin toparlanmasını sağlayacak olması gerekmektedir.

MHP İl Teşkilatı'nın hali hazırda borçlarının olduğu ve geçmiş yönetimlerin bu konuda biraz sıkıntılı bir il bırakıldığı konuşulanlar arasında. İşte bu noktada maddi olanaklarını seferber edebilecek ve parti için de daha önce maddi ve manevi katkıları dolayısıyla İsmail Kurt ismini ön plana çıkarıyor. Ama siyasi yarışlar artık öyle farklılaşmış ki bazen hiçte belli olmayabilir.

Durum böyle olunca hem partinin içerisinde birde il başkanının partiye zaman ayırabilmesi konuşuluyor. Çünkü Aydın Ünlü'nün çalışmasının problem yaratacağı ve partiyi il olarak taşımakta sıkıntılar olacağı da konuşulanlar arasında yer almaktadır.

MHP içerisinde aslında görünmeyen birde kavga var ki yıllardır partide farklı makamlara gelmiş bazı kişilerin artık partiyi etkisi altına almalarına müsaade etmemek.  Gelecek il başkanının birilerinin adamı olmaması konusunda farklı eğilimlerinin olmamasına da özen gösteriliyor. Aslında bir yandan da MHP il başkanı olacak kişinin toparlayıcı ve parti içerisinde bu birilerinin adamı olmama konusunda gayret göstermesi gerekiyor.

İşte bu noktada 3 Haziran 2012 tarihinde yapılacak il başkanlığı seçiminde kimin il başkanlığı koltuğuna oturacağı belli olacak, ama şu da bir gerçek hiçbir şey artık eskisi gibi değil ve olmayacak.

Bu sefer sadece adaylar yarışmıyor, parti içerisinde iki farklı görüş ağır basıyor, aynı zamanda onlarında yarışı söz konusu olması hasebiyle de önem arz etmektedir.

Kazanan kim olur belki de şimdiden onu kestirmek zor, ama bütün adaylara başarılar diliyorum.

     

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem