25 Eylül 2018 Salı
Global

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Diyanet İşleri Başkanlığı; selamın aleyküm

11 Ağustos 2016 tarihli yazısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, T.BM.M Başkanı İsmail Kahraman’ın katılımı ile Olağanüstü Din Şurası gerçekleşti. İki gün süren şuranın sonuç bildirgesini Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez okudu. On yedi maddelik sonuç bildirgesini okurken bize de haklı olarak bazı soruları sormak düştü.

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez "FETÖ/PDY’nin liderine atfedilen sıfatlar İslam ile bağdaştırılamaz. FETÖ din kisvesi altında bir güç ve çıkar hareketidir." dedi. Hadi bunu 15 Temmuzda anladın Muhterem Diyanet İşleri Başkanlığı, peki “Dinler arası diyalog” ve “ılımlı İslam” kavramını da mı 15 Temmuzda anladın?

 

Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Mehmet Görmez’in açıkladığı Olağanüstü Din Şurası Sonuç bildirgesinde onuncu maddede diyor ki; “FETÖ dinler arası diyalog adına tevhidi parçalayan bir yapıdır. Batının muhabbetini çekme adına pek çok sırlı ve gizemli ilişki ile müslümanların aleyhine uygulanacak projelerin uygulanması için çalışmalar başlatan bu örgüt tevhit dışıdır. Dinler arası diyalog adı altında ortak bir dini kültür oluşturma çalışması hiçbir şekilde kabul edilemez. Allah Resulünün risaletini göz ardı etmek tevhide aykırıdır.”

 

Günaydın, Diyanet İşleri Başkanlığı.. Günaydın sayın Görmez. Hak din İslam diyemeyenler devletin içinde güçlü iken neredeydiniz?
Hükümet ile kol kola iken neden uyarıcı olmadınız? Neden Hak din İslam Ayetleri ile ikaz etmediniz?

 

Peki Diyanet İşleri Başkanlığı “dinler arası diyalog”, “ılımlı İslam” projelerine kayıtsız kalırken kamuoyu tarafından tanınan diğer hocalar nasıl davranmıştı?

Benim hatırladığım Cübbeli Ahmet Hoca diye tanınan Ahmet Ünlü Hoca’dan başkası bu işlere tepki koymamıştı. Cübbeli Ahmet Hoca’ya da sonrasında kumpas kurulmuş ve tutuklanması sağlanmıştır.

 

Tutuklanması neticesinde de itibardan düşürme çalışmaları zirve yapmıştı.

Ayetler aynı, hadisler aynı. Bu gibi hadiselerde kamuoyu tarafından bilinen hocaların kafalarını kuma gömmemesi gerekiyordu. Kayıtsız kaldılar, tepkisiz kaldı bir çoğu.

 

Devlet yapılanmasının gözden geçirildiği bugünlerde; diyanet işleride tartışılmalıdır. Siyasetten arındırılmış, bağımsız bir Diyanet İşleri Başkanlığı’na ihtiyacımız vardır.

 

Diyanet İşleri de kendi özeleştirisini yaparak, durumdan ciddi ders çıkarmalıdır. Diyanet İşleri’nin tavrını belirlerken güç dengelerine göre değil, doğru olana göre duruş beklemek hakkımız değil mi?

 

TUTULAN NÖBETLERİN FİNALİ GÜZEL OLDU

Cumartesi günü ilimizde gerçekleşen 23. nöbet gününde geniş katılım ile final programı gerçekleşti. “Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır” ayetini bir kez daha idrak ettik.

 

Çok güzel bir tabloydu. AKP, CHP, MHP, SP ve BBP İl Başkanlarının konuşmalarından kesitlerin verildiği bir programdı. DP ve DSP’nin de il başkanlarının katılımı ile yedi siyasi partinin il başkanı sahneye çıkarak platformda hemşerilerimizi selamladılar. Harika bir tablo idi.


MHP Milletvekili Sancaklı konuştu herkes dinledi. CHP Milletvekili Akar konuştu yine herkes saygı ile dinledi. Akar konuşurken kendimi tutamadım yanımdaki arkadaşlara “Hayal edemezdik, demek ki olabiliyormuş” dedim.

 

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın konuşması da pür dikkat takip edildi. Diğer protokol konuşmaları gibi. Alanda coşku ve heyecan hakimdi. Katılım yüksek ve her dünya görüşünden insanlar vardı. Vatan için, Millet için, Bayrak için herkes parti rozetini kenara bırakmıştı.

 

İnşaallah bu tabloyu hep birlikte sürdüreceğiz. Birlikteliği sürdürmemiz gerekiyor ki içeride ve dışarıdaki hainler kahrolsun, perişan olsun.

İlk günden itibaren programların kusursuz geçmesi için gayret eden Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu’na, siyasi partilerin il başkanlarına, STK başkan ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Milletimizde her gün yeni bir heyecanla, aşkla yüksek katılım sağlaması, takdire şayandı.

Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun;”İşte bizde birlik olalım dedik, kimin birliği!


Benim partimdekilerin birliği değil. Olsa ne yazar, ülkücülerin birliği değil. Olsa yetmez!
Ben doğulusu batılısı, Kürdü, Türkmeni,Alevisi, Sünnisi bu mübarek toprakta ezan sesiyle ve al bayrağın altında bir olsun istiyorum, beraber mutlu olalım diyorum.


Birlikte mutlu olalım diyorum.” sözleri arzu ettiğimiz birlikteliği anlatmıyor mu?

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Yeşil Düş Vadisi Medicalpark Beykar Davetiyem
Ekcan YEDİ İKLİM ibrahimoğlu bbs inşaat BasiskeleSanayi konak_dr