26 Nisan 2019 Cuma
Sabitzade
Sabahattin Yamak

Sabahattin Yamak

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ve Göbeğini Kaşıyan Adam Kazandı!

Sabahattin Yamak

10 Ağustos 2016 tarihli yazısı

Geç kalınmış bir yazı aslında bu. Fakat oturup yazmaya her başladığımda, olup bitenleri nasıl usturuplu bir şekilde anlatırım diye uğraştım. Şuan okuyacağınız bu yazı, konu ile ilgili yazdığım 3. denemem. Çünkü olup biteni, yaşananları hakikaten anlamlandırmak güç, yapılan iş o kadar aşağılık bir iş ki, bunu terbiye sınırları içinde kelimelere döküp, aktarmakbir o kadar zordu.

 

Televizyonlar ilk anonslarını yaptıklarında inanamadık. Bir yanlış anlaşılma diye bekledik, olmadı. O haber bir türlü gelmedi. Başımızı iki elimizin arasına alıp düşünmeye başladık. Daha önce hep büyüklerimizden duyduğumuz, onlar anlatırken bize hikaye gibi gelen, bir “DARBE” miz olmuştu artık. Bunun Postmodern olanını, e-posta ile olanını gördük,yaşadık. Ama bu başkaydı. Sokaklarda askerler,tanklar, havada uçaklar, helikopterler…

 

Sinirlendik, öfkelendik. Hakkımıza, irademize zorbalar tarafından müdahale ediliyordu. Hırsımızdan birşeyler yapamamanın üzüntüsü ile gözlerden yaşlar aktı. Eller semaya açıldı, dudaklar yalnızca dualar için kıpırdıyordu. Kimse ne yapacağını bilmiyordu. Ve beklenen talimat geldi. Sesin sahibi milletin kendi oyu ile seçtiği, iradesini emanet ettiği, ve emanet edilen iradenin sahibi Cumhurbaşkanımız konuşuyordu. Millete meydanlara inin ve size ait olana sahip çıkın dedi. Basiret , feraset sahibi millet, hiç tereddüt etmeden genç, yaşlı, kadın , erkek demeden alanları doldurdu. Bu alçaklığı yapanların bütün planları altüst oldu. Bu halk ve onun iradesini emanet ettiği kişi “ölüm”ü göze almışlardı. Ölümden korkmayanları neyle püskürteceksiniz.

 

Mazlum coğrafyaların ümidi olan Ülkemize ve aziz milletimize bu alçaklığı yapanların kimler olduğu kısa bir zaman içinde ortaya çıktı. Aslında yazının bundan sonrasını yazarken öfkemden, hazmedemeyişimden, olup bitenlerden ve onlarca şehidimizden dolayı kelimelerimi daha dikkatli seçmeye çalışıyorum. Müslüman kılıklı firavunların, yerli görünümlü satılmış ahmakların, beyinleri yıkanmış, zombileşmiş, iradeleri elinden alınmış, kainat “imam” ı bekleyen zavallıların olduğunu öğrendik. Şaşırmadık elbette. Ama ihanetin bu denli olacağını hiç kimse düşünememişti. Haşhaşilerve liderleri Hasan Sabbahhayatta olsalardı,Pensilvanya’ya gidip ders alırdı, bunların akıl hocalarından.Bunlar hainlikte Haşhaşilere ders verecek kadar uzmanlaşmışlar. Memleketimin dört bir yanı sanki dışarıdan düşman işgali altında. Yollar tutulmuş, köprüler tutulmuş, emniyete ait binalar, meclis bombalanıyordu. Halkın üstüne tanlar sürülüyor, hedef gözetmeksizin halka ateş ediliyordu. Oda yetmiyormuş gibi komutanlar derdest ediliyor, Cumhurbaşkanına suikast düzenleniyordu. Ve bütün bunları “CENNET” i kazanmak için yapıyorlardı. Akıl, mantık ile ilgili ne biliyorsak hepsi durmuştu artık.

 

28 Şubatta Erbakan hocaya “beceremediniz bırakın gidin” diyenler, bugün onun öğrencisini öldürmeye kalkıştılar.Örnek olsun diye söylüyorum. O dönemde rahmetli Erbakan hocaya  yapılmadık haksızlık, hukuksuzluk kalmadı. İftira, hile hurda belgeler ile davalar açtılar. Ama hoca hiçbir zaman bu topraklardan gitmeyi düşünmedi. Bugün o aramızda yok, ama 78 milyon insan onu hayırla, minnetle yaad ediyor. Ama bu kainat imamı, dava açılma duyumunu alınca arkasına bile bakmadan “Anavatanı olan ABD” ye kaçtı. Bu acıları, sıkıntıları milletimize yaşatanların başındaki ozat öldükten sonra, Allahbu topraklarda defnedilmeyi ona nasip etmesin. Onun yurdu ahirette ebedi kalacağı “cehennem” olacaktır. Bizler her seferinde, bu ümmete, bu millete ve mazluma kol kanat açanları hayırla yad edeceğiz.  Ama eziyet edenleri, Allah’ın dinini tahrif edenlerin Cehennemde en şiddetli bir şekilde azap görmeleri içinde dua edeceğiz.

 

40 yıldır bu günleri bekleyenler gizlenmek adına yıllarca her türlü haltı yediler. İslami ilkeleri kendilerince ya tevil ettiler ya da kainat imamından fetvalar aldılar. Yaptıkları yanlarına kar kalmadı.Kendilerinin milleti aldatmak için kullandıkları “Gayretullah’a “ dokunur cümlesi, bu sefer yerini buldu. Cenabı Allah 40 yıllık planlarını 6 saatte bozdu.Allah’a şükürler olsun, ümmetin ve milletimizin üzerinden bir yük kalktı. İşimiz bitti mi? Elbette ki hayır, asıl yeni başlıyor. Çünkü bunları maşa gibi kullananlar, yeni şeytani planlar hazırlayacaklardır. Bunlara hazırlıklı olmalıyız. Son yaşananlar bir daha bizlere gösterdi ki, yedi düvelle mücadele ediyoruz. ABD’si, Almanı, İngilizi, Siyonisti, NATO’su bir olmuş ayak oyunları oynularlar. Safları her zamankinden daha fazla sıklaştırmalıyız ki, şeytanlar araya girmesin.

 

15 Temmuz’un kazananı ümmet ve millet olmuştur. Yıllarca bu millete üst perdeden bakanlar, onları hor görenler kaybetmiştir. Sözüm ona üç-beş ağaç için ortalığı yıkan sözde aydınlar, sözde sanatçılar kaybetmiştir. Su sıkan tomanın karşısında durup, sonrasında  sahtekahramanlık taslayanlar kaybetmiştir. Sözde özgürlükten, adaletten, darbe olsa ilk tankın üstüne çıkarım diyen, yazarcık-çizercikler kaybetmiştir.  Başarısızlarından dolayı ne yapacaklarını bilmeyen meşhur tabir ile “dış mihraklar” kaybetmiştir.

 

Bu işlere kalkışanlar ve işbirlikçileri neyi göremediler?

 

Bu toprakların aziz evlatlarının tankların karşısında nasıl durduğunu, hiç çekinmeden tanktan yapılan atışlara göğüslerini nasıl siper ettiklerini, yanında şehit düşen arkadaşının yerine sıra bende deyip öne çıkmasını ve İsmail (AS)’ın kurban olurken Allah’a teslimiyetinin benzerini, Tank paletlerinin altına yatıp Ümmet için, din için, vatan için, Akif’in dizelerinde yazdığı şu cümle için “Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli” deyip,  kurban olmayı bekleyen, İsmailleri göremediler. Onlar ve yandaşlarıbize ve inandıklarımıza yabancı oldukları için bunları anlamayacaklardır. Çünkü onların zihin ve düşüncelerinin kökleri buralardan değil.

Herkes aksini söylese de bu işin bir diğer kazananı askerimiz olmuştur. İçinde bulunan bir takım pislikler temizlenmiştir. 15 Temmuz gecesi askerimiz darbeye karşı mücadele etmiş ve karşısında durmuştur.  Ve bugün ortaya çıkan görüntülerden de görüyoruz ki, nice kahramanlık destanları yazılmıştır. Bu sebepten ötürü gelecekten ümitliyiz. Polisimizde o gece milleti ile elele vererek takdire şayan bir mücadele vermiştir.

 

15 Temmuzdan  geriye kalan, memleketimiz büyük bir badire atlattı. Birilerinin tabiri ile göbeğini kaşıyan bu aziz millet, Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Siyasi Parti liderleri, STK’ları, Medyası, Polisi, Vatanperver Askeri, genci, yaşlısı velhasıl bu konuda duyarlı toplumun tüm katmanları ile el birliği içinde bu felaketi def etmiş, yarın çocuklarımıza gururla anlatacağımız yeni bir destan yazmıştır.

 

Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allahtan rahmet , gazilerimize acil şifalar diliyoruz. Rabbimiz başta memleketimiz olmak üzere bize, tüm ümmet coğrafyasında bu tür olumsuzları bir daha göstermesin.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi