18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bu kent seni unutmayacak

Hayrullah Demiray

20 Mayıs 2012 tarihli yazısı

Devlet görevlerinde bulunan insanlar çok önemli zira Devlet kalıcı insanlar gelip geçici belki ama bazı makamlarda bulunan insanların tavır ve davranışları da bence çok önemli.

Yaklaşık iki yıldır Kocaeli’de İl Emniyet Müdürü olarak görev yapan Sayın Yusuf Çalkavur’da bunlardan biri gerçekten kısa bir zaman içerisinde hem Kocaeli’de önemli işlere imza atan ekibin başında bulundu hem de diğer insanlarla da iyi iletişim kurarak gerçekten sevilen bir insan oldu.

Hem gerçekten mütevazı bir insan ve işini de ciddiyetle yapan bir insan olarak tanıdık ve şimdi kendisi yıllardır emek verdiği görevinden emekliye ayrılıyor. Önceki akşam Emniyet üst düzey yöneticileri ve ilçe emniyet müdürleri ve yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcilerinin olduğu bir yemek düzenlenmişti.

Bizde gazetemizi temsilen katıldık. Gerçekten Sayın Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur her zamanki mütevaziliği ile geldi. Yemek yendi ve sonrada herkesle tek tek vedalaştı. Ardından o güzel atmosfer daha da güzel bir an oldu önce Emniyet Müdürüyle emniyet mensupları Hatıra fotoğrafı çektirirken Foto Muhabiri arkadaşlarımız denklanjöre bastılar ve o anı ölümsüzleştirdiler.

Basın mensuplarıyla anı olması nedeniyle çekilecek resme sıra geldi. Onu da orada bulunan değerli emniyet Amirleri ölümsüzleştirdi. Bu kez ellerinde silah ya da kelepçe değil fotoğraf makineleri vardı. O anda gerçekten güzel bir anı olarak kaldı hafızalarda. Gerçekten bazı anılar vardır unutulmaz dün akşam ki yemekte bence bunlardan bir tanesi oldu diye bilirim.

Sayın Yusuf Çalkavur emekliye ayrılıyor onun içinde bundan sonraki hayatında kendisine başarılar diliyor en içten duygularla başarılı hayatının sivil yaşamında da devam etmesini diliyorum.

İnsanlar makamlarda insanlara hizmet etmek için vardır. Bu hizmetlerini en iyi bir şekilde yapmanın mutluluğunu yaşarlar Sayın Çalkavur’da bence bu anı yaşıyor. Çünkü çok kısa süre içerisinde Kocaeli’de önemli hizmetler yaptığına ve Kocaeli’de de en son gitmeden İl Emniyet Sarayının yapılabilmesi için başlatılan çalışmalarla ilgili de önemli gayretleri olduğunu biliyoruz. Bu konuda da kendisi bence her zaman anımsanacaktır.

Bu çalışma hem Kocaeli açısından önemli hem de Başiskele ilçesi için önemli bir yatırım demek ve emniyet hizmetlerinin tek yerden ve daha rahat bir şekilde yapılabilmesi adına da bu önemli hizmetin kazanılması adına katkısı olan herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Her an tüm sıkıntılara göğüs gererek zamanlarından fedakârlık ederek ülke insanının huzuru ve güvenini tesis eden ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan tüm emniyet mensuplarımızı canı gönülden kutluyor saygılar sunuyorum.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem