20 Temmuz 2019 Cumartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

KOÜ bu kent için büyük şans

Hayrullah Demiray

19 Mayıs 2012 tarihli yazısı

Kocaeli aslında birçok konuda şanslı bir şehir ama bazı şeyleri de değerlendiremiyoruz bunlardan bir tanesi de Türkiye’de ki Devlet Üniversiteleri arsında önemli bir yere sahip olan Kocaeli Üniversitesi yer alıyor.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü hem geniş bir alanda hizmet veriyor hem de içinde barındırdığı alanlar itibariyle de Kocaali’ye farklı değer katıyor. Aynı zaman da bizim işimizle ilgili de bölüm var ki gerçekten İletişim Fakültesi olarak bence hazine.

Neden mi? Haber ajansı, Gazetesi, tarsım bölümü, Matbaası olan bir bölümden bahsediyorum. Ama maalesef ki bunu değerlendiremiyoruz. Gerçek anlamda iyi bir potansiyele sahip bence bunu Kocaeli’de Yerel Basının güçlü olduğu bir yerde önemli kazanımları olabilir diye düşünüyorum.

Dün gerçekleştirmiş olduğumuz ziyarette kısa bir gezinti ve sohbet çok önemli idi bence oradaki öğretim görevlileri aynı zamanda iki değerli Bölüm Başkanları olan Sayın Emel Karagöz ve Emel Akça ‘ya ve diğer öğretim görevlileri ve öğrencilere sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Gerçekten bizlere göstermiş oldukları ilgi ve alakaya sonsuz teşekkürlerimi sunarken bizlerinde gazete olarak İletişim Fakültesine yaklaşımlarımız paylaştık. Gelecekte İletişim Fakültesindeki değerleri hem Kocaeli ile buluşturma konusunda ve oradaki öğrencileri gelecekte iyi bir gazeteci olmaları konusunda elimizden gelen desteği de vereceğimizi buradan da vurgulamak isterim, çünkü bizler buradaki bu önemli kurumun daha iyi işler yapması konusunda elimizden geleni yapmalıyız ve orada yapılanları da kamuoyuyla paylaşmalıyız.

Neden mi? Başka yerdeki üniversiteler farklı konularla gündeme gelirken bizim ilimizde bulunan bu güzel bilgi ve eğitim yuvasının yaptığı işlerle ve ürettiği hizmetlerle alakalı gündemde olmasını önemsiyoruz.

Aynı zaman da yerleşim yeri olarak ta güzel bir alan üzerine kurulu olan bu üniversitenin diğer alanları da mutlaka İletişim Fakültesi gibi değerli işler yapmaktadır. Bu ziyarette de bizleri yalnız bırakmayan Sayın Prof. Bekir Çakır hocamıza da teşekkürlerimi iletiyorum.

Bizler Kocaeli’ye kazanımları olan ve Kocaeli’nin elindeki değerlerin ortaya çıkarılması ile ilgili bu ve benzeri kurumların ilimize daha da değer kattığının farkındayız ve bu tür kurumlarla her türlü iş birliğine hazır olduğumuz ve topluma fayda sağlayacak her türlü işe katkı sunacağımıza buradan bir kez daha açıkça beyan etmek isterim.

Saygılarımla…        

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem