21 Kasım 2018 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Büyükşehir'in Başiskele'ye bakışı

Hayrullah Demiray

17 Mayıs 2012 tarihli yazısı

Şimdi sevgili okurlarım; ben her zaman söylüyorum eleştiri yaparken yapıcı eleştiriler yapmak lazım. Bazen yöneticiler biz gazetecilere kızarlar. Çünkü yanlarında olanların göremediği yanlışları aslında biz daha farklı pencerelerden baktığımız için daha net bir şekilde görme şansımız oluyor.

Bazen bazı makamlarda olan insanlar bir türlü yanlışlıklarını kabul etmezler. Neden diyecek olursanız; dün Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yayınladığı bülten elime geçti. Şöyle bir göz attım, haber müdürümüzle onun üzerinde tartışırken gözümüze bir şey çarptı. Birde ne görelim koskoca Başiskele Belediyesinin hizmet üretmeye çalıştığı yerin resmi var. Orasının dünkü hali, bugünkü hali de Komek kurs merkezi olarak hizmet veriyor yazısı çok ilgimizi çekti.

Aslında çokta şaşırmadık çünkü geçtiğimiz günlerde Başiskele Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Ayaz 3 yıllık icraatlarını açıklarken belediyenin yeni kurulduğunu, şu an da bu hizmetleri yapmaya çalışırken Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Karşıyaka Kültür Merkezi olarak yaptığı binada bu hizmetleri üretmeye çalışıyoruz demişti. Evet doğru ama Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Halkla ilişkiler dairesi ya da Kültür İşler Dairesinin amirleri bunu görmüyor mu da böyle bir şey yapıyor doğrusu aklım almıyor.

Belki bazıları diyecek ki bunda ne var; belediye yaptığı hizmetleri anlatıyor. Sorarım o zaman yaptığınız yeni bir hizmetiniz yokta anlatacak bir şey bulamadınız da eskileri ısıtıp milletin gözünü mü boyuyorsunuz?  Ya da orada yazan Başiskele Belediyesinin Tabelasını neden resimde görmezden geliyorsunuz? Bu Başiskele halkına saygısızlık değil mi?

Gerçekten o koltuklarda oturuyorsunuz, belki üst makamlarda olan insanların gözünü boyamak için bir şeyler yapıyorsunuz. Ama gerçekten halk bu yapılanları pek tasvip etmiyor.

Gerçekten bazen yaptığınız belki ufak hatalar gibi görülse de,  bizlerde bunları gündeme getirdiğimizde kızdığınızı ve çokta hayıflandığınızı biliyoruz. Bunları da halkımızın aydınlanması ve halkımızın düşüncelerine tercüman olmak halkımızın ve okurlarımızın bire bir yöneticilerle paylaşmak istediği konular olduğunu unutmamak lazım.

Şimdi sizler kalkıp bu şekilde bir şey yaparak hem Başiskele Belediyesini görmezden geldiğinizin hem de hızlı bir şekilde büyüme ve gelişme gösteren Başiskele’ nin sadece bir tabeladan ibaret olduğunu mu anlatmak istiyorsunuz? Doğrusu anlamadık. Bu konunun muhataplarının bence bir açıklama yapması gerekir. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ un Başiskele’ yi çok önemsediğini bildiğim için bu konuda elbet hatası olan varsa bunu soracağından hiç kuşkum yok. Gerçekten çok komik bir durum olarak gözlerimizin önüne serilmiş.

Neden derseniz ben gördüğümde çok güldüm. Bir taraftan da bu insanlar yaptıkları bazı şeyleri her halde dönüp sonrada izlemiyorlar mı? Diye de sormaktan kendimi alamadım. Çünkü böyle basit hatalar yapmak kimin aklına geliyor doğrusu onu da bilmiyorum. Sanki birileri bilerek Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ na hata yaptırıyor. Çünkü geçtiğimiz günlerde yapılan Roman Güzellik Yarışması gerçekten halkımızdan çok tepki aldı. Bu konuyu gündeme getirdiğimiz içinde yüzlerce tebrik aldık.

Herkes bilir ki; bizler bu konuda yaptığımız eleştirileri bazen yöneticilerin gerçeği görmesine yardımcı olmak başka bir amacımız yok. Bizim tek gayemiz insanlarımıza saygısızlık yapılmasın. Herkes bildiği işi yapsın, her şeyi bir kişi bilemez.  İşi ehil insanlara teslim edilmeli. Taşıma su ile değirmen dönmez.

Saygılarımla…

 

        

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM murat yıldız aday adayı konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu