16 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kocaeli Valimiz koordinasyonu iyi sağlıyor

Hayrullah Demiray

25 Temmuz 2016 tarihli yazısı

Cumartesi günü Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ile bir araya geldik.
Darbe girişimi başladıktan sonra ilk defa bir araya geliyorduk.
Kaymakamların, Büyükşehir Belediye Başkanının, Jandarma ve Garnizon Komutanlarının, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Levent Yarımel’in de hazır bulunduğu basın toplantısında Vali Bey’in oldukça yorgun ama dimdik ayakta olduğunu görmekten mutluluk duydum.
Türkiye’de artık devlet FETÖ’yü terör örgütü olarak tanımlıyor.
15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden tam bir hafta geçti.
Aldığım bilgilere göre Sayın Valimiz, sabah 6’ya kadar meydanlarda halkla beraber meydanlarda yer alıyor. Bir haftadır sabah 6’dan sonra da birkaç saat dinlenmeyle ayakta duruyor.
Kocaeli’de Türkiye’nin farklı illerine göre çok fazla sorun olmamasına karşın bu şekilde davranan ve ilk dakikalardan itibaren iyi bir koordinasyon sağlayan valimizi gerçekten takdir etmemiz gerekiyor.
Oldukça başarılı olan valimiz, aslında ilimize geldiği andan itibaren toplumun her kesimi ile kurduğu iyi ilişkilerin meyvelerini bir anlamda birlik ve beraberlik olarak topluyor.
Hepimiz de bunun faydasını görüyoruz.
Perşembe Pazarı alanında gerçekleştirilen ve her akşam nöbette farklı kesimlerden insanların katıldığı organizasyonun mimarı da Sayın Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu.
Vali Güzeloğlu, konuşmasında da sık sık halkın duruşuna teşekkür etti.
Her detayı mutlaka takip eden Sayın Valimiz’in sansasyonel yayılan haberler konusunda sitemkar olması da gayet doğal.
Zira istediğimiz her zaman, hem Kocaeli Valiliğimiz hem de adli makamlardan istediğimiz bilgiye anında ulaşmak varken haber teyidi yapılmaksızın gazetede ve sitelerde her duyduğunu yazan bazı arkadaşlarımıza uyarısı da mevcuttu.
Devlet içerisinde yapılanmalarda kaç kişi görevden uzaklaştırıldı, kaç kişi gözaltına alındı ve kaç kişi tutuklandı bunların hepsini tek tek anlatan Sayın Valimiz, yine sorularımıza da içtenlikle cevap verdi.
Çok yorgun olduğunu gözlediğim ama asla bitkinlik ve bıkkınlık göstermeyen ve her zamanki gibi akıcı konuşmasını devam ettiren Sayın Valimiz, oldukça kendinden emin bir şekilde bu yapılanmanın artık bir terör örgütü olduğunu da devlet yetkilisi olarak ilan etmiş oldu.
Her durum ve fırsatta OHAL olayının vatandaşa yönelik olmadığını, terör estirenlere ve onların destekçilerine yönelik olduğunu bir kez daha vurgulamış oldu.
Elbette siteminin yanında işini düzgün yapan bizim gibi meslektaşlarımıza da teşekkür etmeyi unutmadı.
Bizler bir kez daha ifade etmek isteriz ki her daim devlet kurumlarımızın bilgisi dahilinde ve halkın yararına olan her şeyi en önce vermeye devam edeceğiz.

 

SAVCI KÜÇÜK’ÜN DE HAKKINI TESLİM ETMEK LAZIM
Bu süreç zarfında Kocaeli’de en önemli makamlardan biri olan, Kocaeli’de bazı şeylerin değişmesine vesile olan önemli bir isim Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük’ün hem cesaretini hem nezaketini hem de devlet adamlığını unutmamak lazım.
Olayların üzerine cesaretle gitmesine rağmen bir yandan da kamuoyunun doğru bilgilerle buluşmasını sağlayan ve adalet mekanizması içerinde de olayların aksamadan yürümesini sağlayan, cezaevlerindeki durumun da her an kontrol edilebilmesini ve bir yandan da basınla olan diyalogu gerçekten de takdire şayan.
Başsavcı Küçük’ün, basının direkt ulaşabildiği bir kişi olması yanında adliyeye açtırdığı basın bürosu da gerçekten önemli.
Her daim ulaşılabilen en kritik dönemlerde bile en doğru bilgilerle kamuoyunun aydınlanmasını sağlayan Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük’ün gayretli çalışmalarını takdirle izliyoruz.
Saygılarımızla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem