23 Temmuz 2019 Salı
Melek Engin Aktemur

Melek Engin Aktemur

aktemurmelek@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Darbeye ve darbecilere hayır

Melek Engin Aktemur

22 Temmuz 2016 tarihli yazısı

Takvim yapraklarının 15 Temmuz 2016’yı gösterdiği Cuma akşamı Türk Milleti için kara bir gecenin yaşandığı tarihtir. Milli iradeye ve demokrasiye karşı düzenlenen darbe girişimi aziz milletimizin sağduyusu sayesinde amacına ulaşamadan püskürtüldü. Millet ve vatanımız üzerinde hain planları olan harici ve dahili güçler şunu unutmamalı ki; onların plan ve oyunlarını bozan ilahi bir kudret bu millete her zor zamanında yardım etmiş, bu badire de Allah’ın izniyle atlatılmıştır.

 

1960’tan bu yana müteaddit defalar darbe ve darbe girişimleriyle karşılaşan bu millet, bu defa demokrasiye sahip çıkarak, demokratik hakkını savunmayı bildi. Daha önceleri yapılan darbelere karşı eli kolu bağlı durumda olan insanımız iletişim ağları sayesinde olup bitenden haberdar olup, aynı zamanda seçilmiş Cumhurbaşkanımızın “evlerinizden meydanlara çıkın” çağrısına uyarak canları ve mallarıyla darbecilerin tank ve tüfeğine karşı durmuş ve yüzlercesi şehit bir o kadarı da yaralanarak demokrasi gazisi olmuştur. Burada vatanı bayrağı ve milleti için silahsız çıplak eliyle tankların ilerlemesini engellemek isterken şehit olanlara Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum. Ayrıca yaralananlara da acil şifalar dilerken Rabbimden bu millete bir daha böylesi olayları yaşatmamasını niyaz ediyorum.

 

Bu darbenin kısa sürede duyulması ve harekete geçilmesi elbette iletişimin önemini vurgulamakta. Akşam saatlerinde TV kanallarından olayı duyan herkes tek yürek oldu ve yapabileceği her şeyi yaptı. Ankara Kazan’da Akıncılar üssündeki jetlerin kalkışını engellemek için köylüler mahsullerini yakarak görüş alanını daralttı. Böylece bir senelik kazancını hiç düşünmeden ateşe verdi. Bu nasıl bir içgüdüsel davranıştır ki; söz konusu vatansa, söz konusu milletse, bayraksa işte o zaman bu vatanın her evladı gözünü karartarak destanlar yazar.

 

Bu ruhu yaşatan millet bundan böyle darbelere ve darbecilere asla müsaade etmeyecek inşallah. Darbeler dünyada hoş görülmeyen girişimlerdir. İnsan hak ve özgürlüklerini kısıtlayan bu düşünceye sahip kişi ve örgütler her zaman olacaktır. Bunun için halkımızın bu konuda daha da bilinçlenmesi, hangi görüş ve düşünceye sahip olursa olsun birbirini ötekileştirmeden saygı duyabilmelidir.

 

Sosyal medya üzerinden yürütülen bazı algı operasyonlarına dikkat etmek ve tabiri caizse gaza gelmeden aklıselim ile hareket etmek işin ayrı bir boyutuna işaret ediyor. Yazılıp çizilen her haber ve yoruma itibar etmemek, aslını araştırmak hepimiz için doğru bir yaklaşım olacaktır. Sevincimizi de, hüznümüzü de itidal üzere yaşamak durumundayız. Bize yakışanın bu olduğu düşüncesindeyim.

 

Milletimize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletirken, Allah’a emanet olun diyorum.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem