10 Aralık 2018 Pazartesi
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Darbeye karşı hazırmıyız?

Yücel Alpay Demir

21 Temmuz 2016 tarihli yazısı

Evvela devletimize ve milletimize karşı düzenlenen bu hain kalkışmayı bütün kalbimle kınıyor , Milletine karşı yapılan bu kalkışmayı engellemek için canını hiçe sayarak şehit olan kahraman askerlerimize , kahraman polislerimize , kahraman kamu görevlilerimize ve canını ortaya koyan kahraman vatandaşlarımıza yüce Allah’dan rahmet yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.

 

İnşallah yaralanan vatandaşlarımız ve yaralanan duygularımız bir an evvel iyileşir ve ruhumuzdaki izleri kısa zamanda silinir.

 

Hamdolsun darbe olmadı , çünkü darbeye yeltenenler darbeyi istemeyen bizler kadar güçlü değildiler.

 

Ya olsaydılar !!!

 

Allah korusun darbenin olduğunu düşünün ne olurdu halimiz !

 

Birbirinin yarasını sarmak için kollayanlarmı olurdu , yoksa birbirinden intikam almak için darbecilerle birlik

 

olanlar mı çok olurdu varın siz bilin.

 

Güzel bir söz var , “az bil mutlu ol” , ben bilmek dahi istemiyorum.

 

Hani derler ya böl , parçala ve yönet diye , şöyle bir düşünün biz millet olarak

 

Birmiyiz !  Dirimiyiz !  İrimiyiz !

 

Mesela , ihtilalci hainler emeline ulaşsaydı , Fetullah Gülen’e ve örgütüne hiçbir zaman sempati duymayan hatta herkesin arasının iyi olduğu dönemlerde dahi faliyetleri durdurulmalı ülkeden kovulmalılar dediği için Ülkücü dava adamlarına zulüm etselerdi , ülkücü olmayan ama darbeye karşı olan ve aynı mağduriyeti yaşayan diğer siyasi görüş mensupları  üzürlürler miydi !

 

Lütfen kalbinizle ve kendi kendinize cevap verin  !

 

Çünkü biz 80 ihtilalinde yalnız kalarak birçok soruya cevap bulmuş bir neslin bir fikrin devamıyız.

 

Söyleyeyim size herkes kendi derdine düşerdi ….

 

Daha ortada zulüm yokken , temel hak ve hürriyetlerin paylaşımında bile hoşgörü gösterilmeyen  ülkücülere , kendilerinden başkalarının üzüleceğine ve başlarına ne geliyor diye merak edileceğine pek ihtimal veremiyorum.

 

Bu cümleleri okumak ne kadar sinir bozucuysa , yazmakta o kadar sinir bozucu , hatta bu gerçeklerle yaşamakta o kadar sinir bozucu , ama gerçek bu.

 

Önce sorunu düzgün teşhis edelim ki , çözüm ihtimalimiz olabilsin.

 

Birlik ve beraberlik ile ilgili peygamber efendimizin ve birçok tasavvuf aliminin güzel öğütleri var , insanlar arasındaki duygu ve gönül birliği ile toplumsal birlik ve beraberlik kavramları hakkında çok önemli tavsiyeler ve nasihatler veriliyor.

 

Peki olası bir dış saldırıya veya içerdeki işbirlikçilerin darbelerine karşı hazırlıklı mıyız ?

 

Söyleyeyim değiliz .

 

Şimdi bakın , belediyelerimiz ve kamu kurumlarımız hizmetlerini yaparken , temel görevlerini yaptıktan sonra , yönetici kişilerin insiyatifini gerektiren durumlarda herkese adil ve herkesi sahiplenici davranıyor mu ?

 

Size çok detaya girmeden çok kolay bir soru soracağım ….

 

Sizce iktidar partisi ile aynı siyasi düşüncede olmayan , Devletine ve Milletine sadakatle bağlı derneklere , bu derneklerin  yöneticilerine , tüccarlarına , işsizlerine , kamuda terfi bekleyen  bürokratlarına , işçilerine sizce adalet ile ilgili onca ayete hadise rağmen adil davranılıyormu.

 

Diğer bir deyişle o insanlar kendilerini yönetenlerden hoşnut mu , razı mı ?

 

Hepinizin malumu İslam dini yöneticilere çok büyük sorumluluk ve veballer yüklüyor.

 

Sizce , güncel yaşamda , hayat normal şartlarda devam ederken , birlik , beraberlik ve sevgi bağları tesis edilememiş ise , Allah korusun olası bir hain iç veya dış saldırıda….

 

Kenetlenebilir miyiz !

Sahiplenebilir miyiz !

Yaralarımızı sarabilir miyiz !

Sahiplenebilir miyiz !

 

Bakın dostlar ….bu ülkede yaşayan bizimle aynı haklara sahip uyruğu Türkiye Cumhuriyeti olan insanımızın yüzde 90 ‘ı Devletten , Milletten , Adaletten , birlik ve beraberlikten yana , sevgi barış ve kardeşlikten yana , hiç kimse ihtilalcilere ve paralel yapılanmalara en küçük sempati duymuyor.

 

Ama gel gelelim kendi içindede bir yumruk gibi olamamış !  Bu soğukluğu kimler hangi hataları yaparak başlattı ise , gerisin geri hatalarını kabul ve telafi ederek düzeltse ne iyi olur değilmi.

 

Bin nasihatten pay alamadığımız için maalesef bir müsibet yaşadık , inşallah faydalanır hatalarımızdan döneriz  , hatalarımızı kabul ederiz , çünkü sadece ALLAH hata yapmaz , hiçbir kul her şartta haklı olamaz bu yaradılışa aykırı bir durumdur.

 

Sizde bilirsinizki , Irak , Libya , Suriye , Yugoslavya gibi ülkelerdede bize bir şey olmaz özgüveni vardı , Doğu Roma , Batı Roma , Bizans ve Devlet-i Aliyye Osmanlıda’da aynı özgüven vardı.

 

Bu yüce devletin devamı , Milletinin birlik ve beraberliği ile mümkündür , birlik beraberlikte yaşarken yaşatılacak Adalet ile mümkündür.

 

Son olarak şunu belirtmek isterimki adaletin ve hukukun kişiye göre değişmediği , herkesin temel hak ve hürriyetlerden hakkınca yararlanabildiği toplumlarda , içerdeki veya dışarıdaki hiçbir şer güç silahlı müdahaleyi aklından bile geçiremez.

 

Ve hala hiçbirşey için geç değildir.

Selam ve dua ile….

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu