23 Temmuz 2019 Salı
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kitap fuarının okumada etkisi

Hayrullah Demiray

16 Mayıs 2012 tarihli yazısı

 

Toplum olarak okuma alışkanlığından çok uzaktayız. Son yıllardan televizyon izlemeye ayırdığımız zamanın onda birini okumaya ayırsak toplumda birçok şeyin daha farklı olduğunu göreceğiz. Maalesef bugün bunu yapmıyoruz ya da bahaneler uydurarak yapamıyoruz.

İşte bu nokta da dört yıldan beri Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarının 4.sunu düzenledi. Bu anlamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Ekibini canı gönülden tebrik ediyorum.

Gerçekten bu tarz organizasyonlara toplumumuzun ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. En azından bir kitabı bile oraya giden her birey okusa bu bizler için bir artıdır.

            İşte toplumda bu tarz organizasyonlara ihtiyaç var.  Sürekli olarak bunun gündemde ve sıcak tutulması gerekmektedir, diye düşünüyorum. Bazen kurumlar o kadar gereksiz yerlere harcamalar yapıyor ki, bunları görünce yapılan bu güzel organizasyonlara harcanacak her kuruş aslında geleceğimizi aslında şekillendirmek bakımından çok önemli görüyorum.

            Çünkü toplumda okuma alışkanlığını kazandırdığımız her birey bir şeyleri okuyarak ve araştırarak öğrendiği takdirde toplumda çevresindeki insanlara ve yaşantıya bakışı ve davranışının değiştiğini ve olaylara yaklaşım biçiminin de ona paralel olarak yansımasını mutlaka göreceğiz. İşte bu noktada okumanın ne kadar önemli olduğu ve buna katkı sunmanın ne kadar faydalı bir iş olduğunu o zaman anlamış olacağız.

Toplumsal dengelerin alt üst olduğu, insanların sürekli olarak birbirlerine bakışının değiştiği  toplum dengelerinin her geçen gün sarsıldığı böyle bir dönemde bu tür organizasyonların önemi daha da artmıştır.

Ayrıca bu güzel ve anlamlı fuar da güzel de bir kampanya başlatılmış. Bir bana bir Van’ a kampanyası gerçekten değerli ve anlamlı bir kampanya. Çünkü Van’da yaşanan acıyı en iyi bizler bilir bizler anlarız diye düşünüyorum. Çünkü 1999’ da yaşadığımız ve asrın felaketi diye adlandırılan depremin acısını hala yüreklerimizde hissediyoruz. Onun için Van’a yapılan bu anlamlı hediye kampanyasına da herkesi katılmaya davet ediyorum.

                                                           ********

Bu güzel etkinliğin yanında bir güzel etkinlikte

ATA SPORU GÜREŞ GELENEĞİMİZ

Aynı zamanda sosyal etkinliklerin önemi de tartışılmaz. Bu anlamda Başiskele Korganlılar Derneği ve Başiskele Belediyesinin işbirliği ile düzenlenen organizasyonda Ata sporu güreşimiz yaşatılmaya devam ediyor. Bu anlamda katkı sunan herkesi tebrik ediyorum.

Çünkü gelenek ve göreneklerimizin de bu kadar yıldır devam etmesi ne kadar köklü bir millet olduğumuzu göstermesinin yanında birde gelecek kuşaklarla geçmişimizin bütünleşmesi anlamına geliyor, Gelecek nesiller atalarının yaşadıkları hazzı ve duyguyu bir kez daha yaşıyor. Bu güzelliklerin yaşatılması ve gelecek nesillere bırakılması da mutlaka önem arz etmektedir.

O güzel atmosferde havanın soğukluğuna rağmen orada yarışan herkesi de tebrik ediyorum.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem