20 Nisan 2019 Cumartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Hüseyin Ayaz bu işi biliyor

Hayrullah Demiray

11 Mayıs 2012 tarihli yazısı

Başiskele Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Ayaz, dün basının karşısına çıktı. İyi hazırlanmış ve konuşurken oldukça kendinden emin bir tavır sergilemesi de gözlerden kaçmadı. 3 yıllık belediye çalışmalarını anlattı ve belki de gelecekteki rakiplerine de gerçekleştirilecek projelerle de önemli mesajlar vermiş oldu.

Başiskele'yi beşi bir yerde ye benzeten Hüseyin Ayaz, bugün Başiskele’nin geldiği noktada hem önemli bir yaşam merkezi ve aynı zamanda da ticaret merkezinin olacağını ve gelecekte de önemli bir termal kenti olacağının müjdesini verirken oldukça neşeli ve keyifli olduğunu gözlemledim.

Zaman zaman rakipleri ya da vesaire çevrelerin eleştirilerine aldırış bile etmiyor, kim ne derse desin oldukça kendinden emin bir belediye başkanı profili çizdiğini doğrusu söylemeden geçemeyeceğim.

Başiskele’nin  her şeyin ötesinde hızlı bir gelişme ve değişim içerisinde olduğunu vurgulayan Başkan Hüseyin Ayaz, belediyedeki ekip üzerinde oldukça fazla etkili bir başkan olduğunu da her ortamda hissettiriyor.

Bugüne kadar yapılan çalışmalarla ilgili ve bundan sonra yapılacak çalışmalar konusunda, eğer ki Hüseyin Ayaz bunları gerçekleştirirse, buradan söylüyorum herkes bir kenara not etsin gelecek dönem Başiskele'de başkan değişmeyecek.

Bazı beklentiler ve kamuoyunda zaman zaman yapılan eleştirilerin aksine Başkan çok çalıştıklarını ve kalan iki yılda da önemli hizmetlere imza atacaklarını söylerken çok pozitif bir görüntü sergilemesi ve rahat tavırları bence bir mesajdı ve önemli idi.

Tüm olumsuzluklara rağmen yeni kurulan bir ilçede elbette aksamalar olacak ve herkes memnun olmayacak. Mutlaka belediyelerin yapmış olduğu görünmeyen hizmetler var, bence asıl önemli olan çalışmaları da kapsayan ve bu konuda, Hüseyin Ayaz'ı gerçekten içten ve samimi ise ki, öyle olduğuna inanıyorum, tebrik ediyorum.

Sosyal belediyecilik anlamında aş evi çalışması ile hasta ve yaşlı insanlara yapılan hizmetlerin, bunlarla ilgili haberlerin asla medyada yer almadığını ve almayacağını söyledi Başkan Ayaz. Bunu o insanlar adına önemli görüyorum, yapılan bu tür şeyler görsel olarak doğru da değil, reklam aracıda olmaması gerekir.

Zaten bu konuda yapılan çalışmalarla ilgili gösterilen hassasiyete de onlar adına teşekkür etmek lazım.

Ayrıca Hüseyin Ayaz'ın, Büyükşehir'den ve Hükümet'ten aldıkları desteği özellikle vurgulaması bazı belediye başkanlarıyla Büyükşehir'in arasının açık olduğu konuşulan bir ortamda önemli bir mesaj olarak da algılanabilir.

Çünkü Hüseyin Ayaz gerçekten işini ciddiye alarak her ne olursa olsun her ortamda herkese gülümseyebilen ve yaptığı her şeyi aşikar yapan bir yapıya sahip. Bulunduğu durum içerisinde etrafındakileri ve belediye bünyesinde olan yapıyı çokta iyi kontrol ettiğine şahit oluyoruz. Asla hiçbir şeyi gözden kaçırmıyor ve gelecekte bir dönem daha Başiskele'de başkan olarak devam etmesi konusunda kendine rakip görmüyor.

Farklı yerlerde olmak için de sürekli çalışıyor, bununda sinyallerini aldığımı şahsım adına söyleyebilirim.

Bundan önceki çalışmalar elbette yapıldı, belli başlı çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Kalan iki yılda yapılacak projelerle ilgili gösterilen projelerin gerçekleşmesi durumunda, tekrar söylüyorum Hüseyin Ayaz çok avantajlı bir belediye başkanı olarak yoluna devam edecektir.

Saygılarımla…

 

 

  

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi