22 Temmuz 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ötekileştiriliyoruz...

Hayrullah Demiray

10 Mayıs 2012 tarihli yazısı

 

Bu ülkede her daim birileri bir şeyleri kendine doğru çeker ve kendinden olmayanları ötekileştirir bunu bizzat geçmişte yaşayan bir kişi olarak söylüyorum.

Nasıl yani diye belki de soracaksınız? Bir dönem bu ülkede İmam Hatip Mezunu olmak ya da orada okumak neredeyse suç haline gelmişti.

Birileri başörtülülere diye öcü gözüyle bakıyor. Birileri sakal bıraktığında bir kurumda bir işiniz varsa uzun süre bekletilirdiniz ya da terslenirdiniz ve bunları çoğalta biliriz. Şimdi bunların olmadığını bana kimse söyleyemez. Yani bu toplumda birileri NİFAK TOHUMLAR ekmiş toplumun içerisinde birilerini ötekileştirme gayretleri hep vardı hala devam ediyor.

Ya peki bizler ne bekliyorduk. Adaletin, eşitliğin olduğu,  tam özgür ve demokrasi ile yönetilen bir ülke konumunda olunmasını. Kimsenin kimseyi ötekileştirmeye çalışmadığı, tabiri caizse bir Avam Tabakasının olmadığı,  herkesin Eşit olduğu bir toplumda yaşamayı arzu ediyorduk. Ya şimdi arzularımıza kavuştuk mu?

Kocaman bir HAYIR pekâlâ diyeceksiniz bu kanıya nerden ulaştınız. Bu toplumda yaşıyorsak ve etrafımızda olup bitenlere baktığınızda bunun böyle olduğunu görürsünüz ama bazıları bunu görse de görmemezlikten geliyor oda başka bir mevzu ya.

Haksızlığı kim yaparsa yapsın hayatım boyunca hep karşısında durdum bundan sonrada öyle olacağım bu bizdendir bu ötekilerdendir hiç demedim hakkaniyetle olaylara yaklaşmaya çalıştım. Bundan sonrada gördüğüm yanlış olduğunu düşündüğüm her şeyi siz sevgili okurlarımızla paylaşmaktan asla vazgeçmeyeceğim.

Ağalar, beyler yanlış yapıyorsunuz. Toplumda ayrıştırmanın önüne geçeceğiniz yerde da ha da fazla toplumun altına dinamit koymayın zaten bu toplum yıllarca birilerinin bu ülke insanının arasına NİFAK TOHUMLARI ekmesinden dert yanıyor. Bu millet bunu hak etmiyor, sizlerde bu milletin oyuyla geldiğiniz rakımlı tepelere aldanıp ta bu insanları hakir görüp tepeden bakmayın.

Bu ülkede Başbakan’a ulaşmak bile daha kolay. Yerel yöneticilerle halkın arasına duvar örenler o duvarları kaldırın bırakın insanlar dertlerini ilk ağızdan ulaştırsın yöneticilere Bu ülkenin Başbakan’ı bile çoğu zaman insanlarla direk görüşürken sizler onun yolundan gittiğinizi söylerken bence utanıp sıkılmalısınız.

Verilen oyların en az % 90’ı Başbakan’a halk tarafından duyulan güvenin eseridir. Bu böyle biline, bilmiyorsanız da hatırlatayım.

Kimse gücenmesin darılmasın aslında bunların gerçek olduğunu sizlerde malum biliyorsunuz ama işinize gelmiyor ya da çevrenizdekilerin işine gelmiyor. Çünkü bazen dönen dolaplardan haberdar olamıyorsunuz ve kimin neler çevirdiğini göremiyorsunuz çünkü göstermiyorlar çünkü herkes yanlışın içerisinde.

Vatandaş susuyorsa edebinden susuyor. Vatandaş sesini çıkarmıyorsa uslu koyun olduğundan değil. Ama vatandaşın konuşacağı tek bir alan bırakıyorsunuz. Oda seçim sandıkları çünkü orada beyler ağada paşada seçmen oluyor orada sizler o zaman vatandaşa sizsiniz diyorsunuz başka hiçbir alan yok vatandaşın olduğu yer ne partilerin içleri nede yönetimleri az biraz birisi bende varım derse büyük beylerin müsaadesi kadar vardır izin ötesi yoktur. Bırakın beylerde bari vatandaşın arasına NİFAK TOHUMLARI ekmeyin yeter.

Yani gölge etmeyin Başka ihsan istemez…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem