17 Temmuz 2019 Çarşamba

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Demek ki bürokratlar ticaret yapmıyormuş

02 Haziran 2016 tarihli yazısı

Dün Kocaeli merkezli olarak 7 ilde yapılan cemaat operasyonları sonrası 80 kişi gözaltına alındı.

Operasyon haberi ve gözaltına alınan isimler kısa sürede duyulunca, ortalık gerildi.

Çünkü isimler arasında gerçekten toplumun yakından tanıdığı, dükkanından alışveriş yaptığı, haberini okuduğu isimler vardı.

Hatta ticaret yapan herkesin mecburen başkanı olduğu kurumun kapısına gidip belge almak için para verdiği KOTO Başkanı Murat Özdağ’ın adı bile geçti.

Bütün bu isimler tabi ki savcılık talimatıyla soruşturulan, FETÖ/PDY terör örgütüne üyelik ve desteği kanıtlanınca ancak suçlu ilan edilebilecek kişiler.

Fakat, bu operasyonlarla bir kez daha anlaşılıyor ki, herkesin fısıltı içinde konuştuğu, kulaktan kulağa yayılan, hatta bazen sosyal medyada alenen dile getirilen “Cemaatçi bürokratlar” Kocaeli’de gerçeten yokmuş.

Gözaltına alınan isimlere bakarsak, bu isimlerin yüzde 99’u iş adamı.

Bu isimler de örgüte üye olmak ya da para aktarmakla yargılandıklarına ve içlerinde belediyelerde ya da diğer kamu kurumlarında görevli olan bürokratlar olmadığına göre en azından; “Demek ki bürokratlar ticaret yapmıyormuş” diyebilir miyiz?

Onu da size bırakıyorum...

 

VALİ ÇIKARAN SOKAK

Böyle bir sokak adı mı var diyeceksiniz şimdi.

Yok ama bu adı hak eden bir sokak var.

Hem de Kocaeli’de.

Şöyle ki;

Dün itibariyle yayınlanan Valiler Kararnamesi’yle 50 ile yeni Vali atandı.

Bunların kimi merkeze çekildi, kimi ise başka vilayetlere atanırken, bazı isimler ise devlet içindeki çeşitli kadrolardan ve kaymakamlar arasından atandı.

Bu isimlerden birisi de Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım.

Geçtiğimiz 29 Ekim Resepsiyonu’nda tanıştığım Mesut Kaymakam ile kısacık sohbetimde bile, çok okuyan ve önemli bir kültürel alt yapısı olan biri olduğunu düşünmüştüm.

Açıkçası seçildiğine göre, muhakkak bu görevi de haketmiştir.

Son yıllarda özellikle Büyükşehir Genel Sekreterlik makamından Vali çıkarmaya alışan Kocaeli’den, bu kez de bir Kaymakam Vali olarak atanmış oldu.

Bu isimlerden ikisinin ortak bir yanı daha var.

Bir önceki Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olan Ersin Yazıcı da Derince’de, üstelik Mesut Yıldırım ile aynı sokakta ve yan binada oturuydu.

Önce Rize’ye ardından dünkü kararname ile Balıkesir’e  Vali olarak atanan Ersin Yazıcı’nın ardından, aynı sokaktan Vali olarak Kastamonu’ya atanan Mesut Yıldırım’ı görünce, bu sokakta bir şeyler var dedim kendi kendime.

Aynı zamanda Derince eski Belediye Başkanı Aziz Alemdar’ın da oturduğu bu sokağın bir Belediye Başkanı çıkarmış olduğunu da kenara not edelim.

Arka arkaya iki Vali çıkaran bu sokağın adını yayınlamıyorum çünkü yayınlarsam olabilecek talep patlamasından korkuyorum!

Gerçekten de bir yerlere gelmek için her şeyi mübah görenler, başarıyı da bu sokağa bağlayıp daire fiyatlarını uçurabilir, beni de spekülatör durumuna sokabilirler.

Keramet sokaktan mı bilinmez ama dünyada eşine az rastlanır bir Vali çıkarma istatistiğine sahip bu sokağın, Vali Çıkaran Sokak adını hakettiği muhakkak.

Bu arada Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun tayin olmayıp ilimizde devam etmesi de, Kocaeli için ayrı bir şanstır diye düşünüyorum. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem