22 Temmuz 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

SEDAT YÜCEL'İ TEBRİK ETMEK LAZIM

Hayrullah Demiray

09 Mayıs 2012 tarihli yazısı

 

Gölcük Ak Parti İlçe Başkanı Sedat Yücel her ay basın mensuplarıyla bir araya geliyor. Çalışmalarla ilgili bilgileri basın aracılığıyla kamuoyunu bilgilendiriyor.

Sayın Sedat Yücel, göreve geldiği dönemlerde de kendisiyle ilgili birkaç yazı yazmıştım. Zaman içerisinde kendisini tanıma fırsatım ve imkânım oldu. Gerçekten çalışmalarını takdir ediyorum. Gölcük le ilgili düşündükleri ve gerçekleştirilmesini istedikleri şeyler oldukça güzel.  Sonuçta iktidar gücünü de kullanarak bu işlerin gerçekleşebileceği inancımı taşıyorum.

Bir de Gölcük ‘te oluşturulmak istenen siyasi hava oldukça ümit verici. Çünkü Sayın Yücel İktidar Partisinin ilçe Başkanı olması hasebiyle her hangi bir şekilde bunun havasını atmaması ve bu konuda oldukça mütevazı olduğunu görmekten de mutluluk duyuyoruz.

Gölcük için gerçek anlamda bir şeylerin daha yapılması gerektiği inancındayım. Bu konuda elbette iktidar partisinin bir şeyler yapması gerekiyor. Ama bu sadece iktidar partisinin görev ve sorumluluğunda olmaması gerekir. Bu konuda herkes üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekir. Ancak bu şekilde daha güzel işler başarılacağı inancını taşıyanlardan biriyim.

Ne iktidar her şeyi biz biliriz demeli, ne de muhalefet sırf muhalefet olsun diye söylemlerde bulunmamalıdır.  Yapılan her şeyi iş olsun diye eleştirmemelidir.

Sayın Yücel ‘in aslında önemli bir tavrı daha var ki; takdir edilmeli. Basın üzerinden muhalefetle tartışmayı uygun bulmuyor. Eğer bir şey söyleyeceksek oturup konuşabilmeliyiz. Herkes medeni cesaretini gösterip ve olayları bir masa etrafında konuşulup tartışılıp ve çözüme kavuşturulacak ki; bu diğer ilçeler de örnek teşkil etmeli.

Herkes yaşadığı kente sahip çıkmalı. Yaşadığı kentin daha ilerlere taşınması için el birliği ile bir şeyler yapabilmelidir. Ancak bu sayede daha mutlu ve huzurlu kentler meydana getirebiliriz. Yoksa aksi takdirde yaptığımız hiç bir şey amacına ulaşmamış olur.

Bu vesileyle, diğer partilerden basına yapılan bazı eleştirilerinde zaman zaman yersiz olduğunu düşünüyorum. Çünkü yapılan çalışmalarla ilgili bu şekilde hiçbir partinin basın mensuplarını ayrıntılı bir şekilde basına açıklama yaptığına şahit olmuyorduk. Hatta bazı yerlerde bırakın muhalefeti iktidar partisinin ilçe başkanlarının bile bu tarz bir çalışması yok.

Birde Gölcük ‘te geçtiğimiz günlerde Sedaş ile ilgili toplantının da kayıt altına alındığını ve bunun daha sonra çek edilmek üzere yapıldığını, bununda üzerinde ilçe başkanlığı bünyesinde bir çalışmaları olduğunu açıkladığında ben bu konunun gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü söz gider yazı kalır.

Orada söylenenlerin havada kalmaması gerekir. Bununda yolu buradan geçiyor. Bence konuşulanlara herkesin sadık kalması açısından ve nelerin yapılıp yapılmadığını takip etmek açısından önemli olduğu konusunda her halde Sedaş ‘tan en çok şikâyeti olan il ve ilçelerin halkları olarak bu konu için herkesin bir şeyler yapmasını isteme hakkımızın olduğunu ve bu konunun takipçisi olmamız gerekir diye düşünüyorum.

Bir de Sayın Yücel konuşmasını bağlarken, ben sadece resimlerim basılıp gazetelere çıkayım diye değil;  Gölcük için bir şeyler yapabilme adına tüm arkadaşlarımla birlikte gayret gösteriyoruz ve herkese hizmet üretmek adına yola çıkmış bir partinin mensupları olarak bulunduğumuz yerin değerini ve hakkını vermek istiyoruz demesi, bence önemli çünkü insanlar bulundukları yerde ve mevkide ne için ve kimin için oturduklarını bilmeliler. Yoksa sonra o yer onları yer bitirir.

Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem