21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kartepe'de Karabalık faktörü

Hayrullah Demiray

08 Mayıs 2012 tarihli yazısı

Şükrü Karabalık, bu isim son dönemlerde Kocaeli’de çok tartışıldı. Birileri ha bire çok farklı şekillerde çok farklı işlerin içinde olduğu konusunda sürekli olarak tabiri caizse belden aşağı vurdu. Ama birçok kişi buna itibar etmedi.

Ha şunu da söylemek gerekir o günlerde gerçekten sıkıntılı dönemler atlattı. Sayın Şükrü Karabalık ama en nihayetinde gördüğüm kadarıyla eskisinden daha azimli ve kararlı bir şekilde görevinin başında ve söylediği kadarıyla da davalar birilerinin yüzüne tabiri caizse tokat gibi çarpıyor.

Geçtiğimiz aylarda denetim geçiren Belediye’nin çalışmalarıyla ilgili sohbet ve Kartepe'de bundan sonra hangi çalışmalar yapılacak bunlarla ilgili röportaj yaptık. Gerçekten de hoş bir sohbet oldu ve Sayın Başkan benim anladığım kadarıyla önemli bir kişiliğe sahip.

Zaman zaman yaptığımız eleştirileri de dikkate aldıklarını belirtti. Çünkü yaptığımız yayınların samimi olarak gördüğünü ve bu noktada da tüm içtenliği ile her şeyi paylaştı.

Seçim sürecinde seçmenlere verilen vaatlerinin ne kadarının gerçekleştiğini sorduğumuzda 101 tane projemiz vardı ve bunların en önemlisi de Türkiye de belki de ilk olacak bir kent meydanı projesinin Kartepe’de yapılacağını ve şuanda projelerinin 80 tanesinin bittiğini ve 17 tanesinin de devam ettiğini belirten, Başkan Karabalık, kalan süre zarfında da diğer projeleri hayata geçireceklerini belirtti.

Çok rahat bir hava sergilediği oldukça fazla olayların üzerine ve çözüme kavuşturmak için canla başla çalıştıklarını ve yeni dönemde de aday olacağının sinyallerini vermiş oldu. Üç dönemdir Belediye Başkanlığı yapan Sayın Şükrü Karabalık yeni oluşan ve on beldeden oluşmuş bir ilçenin belediye başkanı olmanın kolay olmadığını ve belediyecilik anlamında bütün tecrübelerini sergilediğini ve belediye de en çokta iş yaptırdıkları müteahhitler konusunda dertli olduğunu gözlemledim.

Kartepe'nin artık bir sanayi değil de Turizm kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Sayın Başkan bu konuda İlçeye kazandıracakları ve 2013-2014 yılı eğitim ve öğretim yılında faaliyete başlayacak olan Turizm lisesini çok önemsediklerini ve bu konuda tüm gayretlerini sarf edeceklerini ve Kartepe'nin yapılacak projeleri belki 15 yıllık bir sürede bitirileceğini bununda 2023 vizyonuna yetişeceği konusunda çok heyecanlı olduğunu ve projeleri gerçekleştirmek adına en azından bir dönem daha Kartepe’nin başında olmak istemesi gayet doğal diye düşünüyorum.

Kartepe' nin ismiyle de herkesin bu konuda hem fikir olduğunu ve herkesin Kartepe’de yaşamaktan mutlu olduğunu sürekli olarak insanlarla iç içe yaşadıklarını Belediye Başkanı olarak ta sadece kendilerine oy verenlerin değil. Tüm Kartepe'lilerin başkanı olduğunu özellikle vurgulaması bence de takdir edilecek davranış çünkü makamlar kalıcı insanlar gelip geçici olduğunu unutmamak lazım. Ha şu da bir gerçek ki bazı yerlerde olan yöneticiler arasında ki sürtüşmenin Kartepe' de de olması aslında Kartepe için bir talihsizlik. 

   

   

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem