25 Ağustos 2019 Pazar
Bellona
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Gölcük'te şehir içi büyük sorun

Hayrullah Demiray

04 Mayıs 2012 tarihli yazısı

Gölcük oturmuş bir ilçe olasına rağmen bazı sorunlar bir türlü çözülemiyor. Yolların dar olması bazı yerlerin hala tam olarak yapılamaması ve trafik sorununun bir türlü çözülemiyor olması, esnaf tarafından eleştirilere sebep oluyor.

Gölcük ‘te hem şehir içinde yapılan uzun süreli çalışmalar, hem de belli yerlerin hala yapılamıyor olması esnafın iş yapmasını da engelliyor.

Gölcük ‘te konuştuğumuz esnaflar Gölcük ‘ün acil olarak trafik sorununun çözülmesini ve bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılmasının şart olduğunu söylemekteler. Gölcük merkezin planlı ve programlı bir şekilde yeniden gözden geçirilmesi gerekmektedir.  Planlı bir şekilde bir çalışma yapılmasına ihtiyaç duyulduğu, bunun artık şart olduğunu ve bu çalışmaların ertelenmeden yapılması gerektiği vurgulanıyor.

Gölcük gerçekten son dönemlerde çarşı çok fazla iç içe geçmiş ve bu konuda önemli adımların atılması gerekmektedir.

Belli bir plan ve program dâhilinde yapılacak çalışmalarla daha düzgün bir hale getirilebilir. En çokta Gölcük ‘te bulunan ve depremde hasar gören bazı binalar harabe bir şekilde duruyor. Bazıları ise süslenip ayakta tutuluyor. Bununda önüne geçilmesi gerekmektedir.

Acilen bu konuda yetkililerin bir şeyler yapması gerekmektedir. Hükümetin kentsel konuda atmış olduğu adımları yerel yönetimler derhal uygulamalı,  hayata geçirmeli yoksa aksi takdirde yarın geç olabilir.

Geçmişte yaşadığımız acıları bir kez daha yaşamamak için bugünden bu adımlar atılmalıdır. İlçenin önde gelenleri bu konuda daha duyarlı olmalı ve ilçedeki çeşitli sivil toplum kuruluşları da bu konuda yetkililere gereken desteği vermelidir.

Başka yerlere gidildiğinde bakarsınız, belli sokak ve caddelere araç girmez ama gayet kalabalık yerler ve alış veriş yapmaya müsaittir. Aynı şekilde Gölcük ‘te de böyle bir çalışma neden yapılmıyor? Bir ara böyle bir çalışma yapılacağı söylemi sözde kalmış görünüyor.

Şu an Gölcük içerisinde bir çalışma var. Ama bu da çok uzun sürdüğü inancındayım. Bu konuda esnafta mağdur ediliyor. Bu sokaktan yürümek biraz imkânsız hale geliyor.

Bazen yapılan çalışmalar belli bir plan dâhilinde olmadığı zaman, bundan herkes zarar görüyor. Bu konuda Gölcük Belediyesinin biraz daha duyarlı olması ve yapılan çalışmalar da Gölcük ‘te daha modern daha çağdaş bir görünüme kavuşturmak için daha önemli adımlar atmalıdır. Esnafın bu konudaki mağduriyeti giderilmelidir.

            Ayrıca Gölcük ‘te sokaklarda gelişi güzel arabaların park edilmesi de hem diğer araç sürücülerini, hem de yayaları oldukça zor durumda bırakıyor. Bu konuda gerçi sürekli olarak emniyet çalışmalar yapıyor. Ama daha sıkı tedbirler alınmalıdır.

Saygılarımla…

   

    

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem