18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Büyükşehir hizmette sınır tanımıyor

Hayrullah Demiray

03 Mayıs 2012 tarihli yazısı

Seçim meydanlarında verilen sözler tutuldu.

Kent insanı temiz hava soluyor,

Sokaklarımız pırıl pırıl,

İşsizlik 0 noktada,

 Hizmetler üst düzeyde,

İnanılmaz bir durum,

Kocaeli artık çok değişti ve insanlarımız sanayi çöplüğü içinde değil,

Ulaşım sorunu kalmadı,

Yolsuzluklar önlendi,

Büyükşehir rant kapısı olmaktan çıktı,

Belediye aile şirketi gibi yönetilmiyor,

Halkın hak ve hukuku gözetiliyor,

Belediyede kimse kiralık araçları kendi hizmetinde kullanmıyor,

Kentte artık hizmet götürülecek bir köşe bile kalmadı,

Ne kadar güzel değil mi bu cümleleri kurmak?

Ancak artık taşların yerine oturması gerekiyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi son dönemlerde hizmet adına insanları küçük şeylerle oyalamaya başladı.

            Tüm sorunlar halledildi iş roman güzellik yarışması düzenlemeye kalktı. Kime nereden nasıl yaranacaklarını şaşırdılar. Romanların güzellik gibi bir derdi yok. Allah insanı zaten özel olarak yaratmıştır. Bu ayrımcılığın anlamı ne?

            Kimin fikri bu saçma sapan adına hizmet denen acayip işler. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Kültür İşleri Daire Başkanlığı’nın üstlendiği bu vaziyetin altında hangi nedenler yatıyor. Bunun kamuoyuna açıklanması gerekiyor.

Neymiş efendim topluma entegre imiş. Yapmayın Allah aşkına yeter bu insanları kandırdığınız saçma sapan işlerle. Kimsenin toplumla entegre olmaya ihtiyacı yok. İnsanlar sadece bu kentte kendilerine saygı duyulmasını bekliyor.

Ama Büyükşehir yönetimi bu saygı anlayışını kendi yamaklarına göre uyguladıkları için halkın durumundan bi haber yaşıyor. Kimi kandırıyorsunuz bu tavırlarla. İş yok.Açlık desen hat safhada. Göç inanılmaz derecede planlama yok. Kimin umurunda ki bu durum.

İş sadece gün geçirmekse insanların sizlere verdiği destek ve güveni arkanızda kalkan olarak kullanmayın. Bu kentin insanına zaten zaman hunharca kullanıldı. Daha gerçekçi olmak lazım. Roman güzellik yarışması bana göre roman vatandaşlarına ödenen bir diyettir.

Neden mi? Çünkü yerleri kamulaştırıldı. Kötü mü oldu elbette hayır ama. O insanların yaşam tarzlarını siyasi malzeme yapmanın hiçbir anlamı da yok. Her konu reklam malzemesi olarak kullanılıyor. Bu kadar reklamın yapıldığı bir kentte hala sorunlar var.

Kimse bu sorunları görmüyor ya da görmezden geliyor. Yarım yamalak kalan yollar, aydınlatmaları olmayan sokaklar, haftalarca çöpleri alınmayan mahalleler ve daha birçok sorun varken kimsenin Roman Güzelini düşünecek zamanı da tahammülü de yok.

Sayın Karaosmanoğlu ve ekibi her geçen gün sınıfta kalıyor. Parktı, çiçekti, böcekti derken koca 8 yıl geride kaldı. Ne var bu kentte gerçekten yapıldı bitti takdir edilecek bir proje. Yapılıyor denen yollar, kaldırımlar 8 yıldır hep yapılıyor zaten.

Yol kaldırım yapılması gereken ana projelerdir. Yerel yönetimlerin bunu yapması reklam edilecek kadar olay bir durum değildir. Ama işte işin özü şu ki Büyükşehir reklamı seviyor.Kaldırım tamiratı bile reklam ediliyor bu kentin insanına.

Bu kentte yaşayan insanlar neyin ne zaman yapıldığını iyi biliyor. Ya bu yapılanlardan Karaosmanoğlu haberi yok. Ya da haberi varda müdahale etmiyor, edemiyor mu? Hiçbir anlam veremedim.   

Bu halk bunların hesabını er geç mutlaka sorar. Her şeyden önemlisi milletin kıt kanaat ödediği vergilerle gününü gün eden yöneticilerin bunu halka yapmaya hakları yok. Gelin bu kentin insanlarına ihanet etmeyin.

Sahip çıkın bu kente. Bugün kendinize yarın yandaşınıza çalışıp halkı yok saymayın. Atacağınız tüm adımları bu kentin sahiplerine danışın. Size yetkiyi veren bu kentin sahipleri bir gün gelir hakkını geri almasını da bilir. O zaman bu halk kendisine ihanet unutmaz unutmadığı gibi de af etmez.    

Dost acı söyler ama gerçeği söyler benim kimseye yaranma gibi bir derdim yok sadece bu kentin insanına haksızlık yapılıyor bilmem farkında mısınız?

“Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır”

Saygılarımla…..    

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem