22 Nisan 2019 Pazartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Çocuklarımız sorunlara daha duyarlı

Hayrullah Demiray

02 Mayıs 2012 tarihli yazısı

 

Her ay yaptığımız Başiskele İnsan Hakları Kurulu Toplantısının dün Sayın Kaymakamımız Ali Partal Başkanlığında gerçekleştirdik. İlçenin gelişmesi,  insanların daha mutlu yaşam alanlarında yaşamaları ve insanların haklarının ihlal edilmemesi konusunda gerekli adımların atılabilmesi için gerekli yaptırımlarında uygulanabilmesi adına ve insanlarımızın bu konuda neler yapması gerektiği konusunda konuların konuşulup tartışıldığı güzel bir toplantı yapıldı. Faydalı bir toplantı olduğuna inanıyorum.

Yalnız bir şey dikkatimi çekti. İlçenin çeşitli kurumlarına konan insan haklarıyla alakalı kutulardan sadece çocukların yazmış olduğu isteklerin çıkması doğrusu beni biraz şaşırttı. Aynı zamanda da gelecekle ilgili de bir yandan doğrusu ümitlendirdi. Çünkü büyüklerin bazen sadece belli konuları konuşmakla bıraktığı herhangi bir faaliyette bulunmadığı yerde çocuklar bu konuda daha duyarlı davranmışlar. Birkaç satır da olsa istek ve dileklerini yazarak o kutulara atmış olmaları gerçekten büyük anlam ifade etmektedir.

Baktığımızda herkes birçok konuda şikâyet eder. Ama bunların da belli makamlarca ele alınabilmesi için kimse ne iki satır yazı yazar veya herhangi bir girişimde bulunur. Bu konuda bir şeyler yapılmadığı için sonrada sadece ve sadece sızlanmayı kendimize bir yol olarak seçeriz.

İşte bu noktada insanlar kendi hak ve hukuklarını sonuna kadar aramalılar.  Bir sihirli değnek yok elimizdeki, o değdiğin de her şey düzeliversin. İşte tam bu noktada, büyüklerinde en az çocuklar kadar hayatı umursamalarına ve onlar kadar medeni cesaretlerini göstermeleri yetecektir.

Yoksa aksi takdir de geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza nasıl bir eğitim verebileceğiz.

Bu konuda herkes üzerine düşen görevi yerine getirmeli.  Herkesi bu konuda biraz daha duyarlı olmaya davet ediyorum.

Gerçekten o minik beyinlerin göstermiş olduğu duyarlılık orada bulunan herkesi duygulandırdığını ve ümitlendirdiğini görmek beni de son derece mutlu etti.

O duyarlılığı gösteren tüm çocuklarımıza teşekkür ederken büyüklere de bunun örnek olacağına inanıyorum.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi