17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

28 Şubat'ın izleri

Hayrullah Demiray

01 Mayıs 2012 tarihli yazısı

 

Türkiye artık bir normalleşme sürecine girmiş bulunuyor neden diyecek olursanız daha önce 28 Şubat sürecinde ve ondan önce bu ülkede yaşananlara gerçekten akıl sır erdirmek pek mümkün değildi. O günlerde yaşananları bugün tahlil etmeye kalktığımızda biraz şaşırıyoruz ve o günleri hala özleyenlerin olduğunu da görmek doğrusu bizleri üzüyor.

Türkiye’ yi İleri medeniyetler seviyesine taşımak yerine daha gerilere götürme gayreti içerisinde hem asker hem de sivil erkândan birilerinin olduğu aşikâr. Ortadayken bu işin hep Askeri kanadının sorgulanıyor olması bence makul değil bu konuda sivil ve medya ayağının da sorgulamaya dâhil edilmesi gerektiğine inanıyorum.

Geçmişte hiç bir şey yok diyenler bugün suçu birbirine atıyor olması bu konuda ortalıkta bizim bildiğimizden daha değişik dolapların döndüğü gerçeği var.

Her şey bir gün mutlaka aslına döner diyerekten ülkemizde bir gün elbette normal süreçte mutlaka ilerleyecektir bugün her şeye rağmen ülkemizde dün çok garip karşılanan ama bugüne gelindiğinde aslında olması gereken şeyler olduğu kanısında herkes birleşmiş ve üzerinde ittifak edilen konular haline gelmiştir.

28 Şubat sürecine doğru giden ülkemizde aradan 15 yıl geçmeden bu sürecin yargılanıyor olması bugün ülkemizin Demokratikleşme konusunda atmış olduğu adımlar bence önemlidir.

Bu ülkede hep birileri sürekli olarak belli konulardan nemalanmış ve ülkenin daha ilerlere taşına bilmesi için atılan her adıma mani olmuşlardır, dün vardı bugünde var yarında elbette bu tür zihniyette insanlar olacaktır ama onların cesareti kadar dürüst insanlar da cesaretli olmak zorundadırlar.

Birilerinin belki gidecek ikinci bir yurttaş olabilecekleri bir yerleri var ama bizim halkımızın gidecek bir yeri yok tek ülkesi tek vatanı her karışı şehit kanlarıyla sulanan bu ülke den başka bir yer yoktur.

Kimileri gibi ne İsviçre bankalarında hesabı var nede başka bir ülkenin vatandaşı olabilecek durumu var onun için tek gayesi bu vatanın payidar olması ve her zorluğa göğüs gerecek ama tek şeyi özgürlüğü olan bu millete yapılan haksızlıklar da kimsenin yanına kar kalmayacağı bugün görülmektedir ve bu konuda kim bir şeyler yapıyorsa ona teşekkür borçluyuz, bu konuda kim bir şey yaparsa yarın mutlaka minnetle anılacaktır.

Geçtiğimiz günlerde 23 Nisan Resepsiyona Milletvekillerinin eşlerinin Başörtüsüyle katılmaları bence çok yerinde ve olumlu bir davranıştı ve şunu da unutmamak lazım bu konuda toplumda her hangi bir ayrım söz konusu bile değilken birilerinin hala bazı konularda gayretli olduğunu görmek ve toplumu ayrıştırmak için atılan adımlar azda olsa olduğunu bilmek gerçekten bizleri derinden yaralamaktadır.

 Toplumsal normalleşme süreci içerinde yeni adımlar atılarak bunu da yeni bir Anayasa ile taçlandırmakta Yüce meclisin en büyük görevidir.

     

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem