18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kişiye özel imar

Hayrullah Demiray

28 Nisan 2012 tarihli yazısı

 

Bugün Türkiye'de en büyük sıkıntılardan bir tanesi, bir bakarsınız küçük evlerin yanında 5-10 katlı binalar veya yüksek katlı ihtişamlı binaların yanında 3-4 katlı binaları görürsünüz. Bunun nedenini sorduğunuzda hep önünüze imar konusunda ki çarpıklıklar çıkmaktadır.

Bugünde aynı şeyler yaşanmaktadır ve yaşanmaya da devam ediyor. Kimileri hepimizin gözünün içine sokarak bu devasa binalar yükseltirken, diğer yandan tek göz evi gariban vatandaş zar zor yapar. Bunun nedeni adaletsizlikten başka bir şey değildir.

Bu durum son zamanlarda vatandaşlar arasında fazlaca rahatsızlığa neden olmuş durumda. İnsanlarımız birçok zaman bu konuda sesini çıkaramıyor. Biz nasıl belediyeyle vs. kurumlarla uğraşalım, gücümüz yetmez deyip susuyorlar. İnsanlara bu haksızlığı yapanlar haksızlıklarına daha fazla devam ediyor bunu hem de hiç utanmadan sıkılmadan yapıyorlar.

Kocaeli'de etrafınıza baktığınızda bu çarpık kentleşmeyi yok etmeye çalıştıklarını söyleyenler aslında bunun yeni çarpıklaşmasını meydana getiriyorlar, farkında bile değiller. İşte bu nokta da konuştuğunuz on kişiden dokuzu bundan şikayetçi, onun için bir an önce bu konuya çözüm bulunmalı. Bu durum daha da fazla rahatsızlıklara sebebiyet vermeden acil önlem alınmalı bu adaletsizlik ve eşitsizliğin ortadan kaldırılması gerekmektedir.

Bunu yapması gerekenler de yerel yönetimlerdir. Bu konuda kimsenin sesi belki çıkmıyor ama buna cevap verenlerin ve bunu uygulayanların başı epeyce ağrıyacağa benziyor. Bunun önlemi alınmadığı takdirde yarın  bir gün daha çarpık bir yapılaşmanın ortaya çıktığını görmek kaçınılmaz olacaktır. Neden derseniz bugün geçmişte yapılan çarpıklıkları gidermek için çok uğraşıyoruz ve bunun bedeli de çok ağır yük olarak omuzlarımıza biniyor, yarın da bu ağırlığı daha fazla omuzlarımıza yüklenmeden giderilmesi için tüm yetkilileri duyarlı olmaya davet ediyorum.

O makamlara insanlar hizmet için getirildiğinizi ve o makamların emanet olduğunu unutmayınız. Üç beş rantiyeci iş yapacak zengin olacak diye insanlara bu haksızlığı yapmaktan vazgeçin.

Her devirde belli başlı zenginler oluşur. Son dönemlerde AK Parti'de artık o duruma doğru birilerini sürüklüyor. AK Parti yöneticileri ve ileri gelenleri bunu görmezlikten gelirse yarın bu insanlar sandıkta bunun hesabını bundan öncekilerden sorduğu gibi mutlaka soracaktır. Bunu da kimse unutmasın.

Halkın bu konudaki sesine kulak vermek gerekiyor. Şuan sıkıntıların başında bu geliyor. Sessiz bir çoğunluk bu konuda her gün şikayetlerini dile getiriyor. Bende bu konuda gerekli adımın atılacağını ve bu konuda mağduriyetlerin giderileceğini ümit ve temenni ediyorum.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem