17 Temmuz 2019 Çarşamba
Ebru Maral Minareci

Ebru Maral Minareci

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bahar bastı

Ebru Maral Minareci

11 Nisan 2016 tarihli yazısı

Ülkemin en sevdiğim yanlarından biri de mevsimlerin her birini doyasıya yaşayabildiğimiz bir iklime sahip olmasıdır. Dalların çiçeklere büründüğü, meyvelerin filizlendiği, kuşların cıvıl cıvıl sesleri ile şarkılar söylediği ilkbahar geldi bastı. Herkesin sevdiği bir mevsim vardır benimki de ilkbahar. Mis gibi kokar ilkbaharda her yer. Çimenler büyür ağaçlar yeşerir her yer tazelik kokar. Yazın habercisidir ilkbahar. İçimizde bir sevinç, biraz yorgunluk biraz uyuklama hali. İşte tüm bunlara bahar çarpması deniyor. Bu mevsimde en çok dikkat edilmesi gereken şey mikroplar dolayısıyla grip olabilmeniz. Biraz da sıcağa aldanıp hafif giyinirseniz işte o zaman hastalığa davetiye çıkarmanız içten bile değil. Bahar sizi başka türlü de çarpar. Mesela kan akışı hızlandığı için kolay âşık olursunuz. İştah açılır, her meyvenin sebzenin kokusu bir hoş gelir. Hele mangal bizim milletimizin vazgeçilmezidir. İşte bahar böyle bir şeydir. Güzeldir, keyiflidir ve insana her şeye rağmen umut verir. Renkli ve bol çeşit tatlarla donanmış baharı tadında ve en güzel renklerinin eşliğinde çıkarmanız ve yaşamanız dileğiyle… Hoşgeldin Bahar...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem