17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Sabahattin Yamak ve arkadaşlarını tebrik ediyorum

Hayrullah Demiray

07 Nisan 2016 tarihli yazısı

KİHMED yani Kocaeli İmam Hatip Liseleri mezunları ve mensupları derneği.
Benim de üyesi olmaktan gurur duyduğum dernekte, Sabahattin Yamak ve ekibi güzel çalışmalara imza atıyor.

 

Benim de arzu ettiğim ve dernekte bazı sohbetlerimizde dile getirdiğim bir şeydi, derneğin siyasallaşmaması yani daha doğrusu tek bir partinin ya da siyasi görüşün bir yan kuruluşu gibi gözükmemesi…

Haberlerden takip ediyorum. Sabahattin Yamak ve yönetimdeki arkadaşlar son günlerde farklı siyasi partileri de ziyaret ediyorlar. Bu konuda arkadaşlarımı bir kez daha tebrik ediyorum. İmam Hatipli olmak bir ayrıcalıktır ama bunu ayrıcalığa çevirmek de normal sıradan hale getirmek de bizim elimizde…

KİHMED’in son günlerde yaptığı ziyaretlere belki birileri burun bükebilir, laf edebilir. Lakin kimsenin bu konuda söz söyleme hakkı olmadığına inanıyorum. Kimse kusura bakmasın daha iki sene öncesine kadar bu konuda belli kişiler hariç kimse bir şey demiyordu. Onun için de bu konuda kim ne derse desin, nasıl davranırsa davransın KİHMED’in bir misyonu var. KİHMED misyonunu yerine getirirken siyasi görüş ayrımı gözetmeksizin herkesle sohbet edebilmeli, herkese düşüncelerini aktarabilmelidir.

 

Dernek tarafından AK Parti, Saadet Partisi, CHP ve MHP’nin de ziyaret edilmesi gerçekten de olumlu bir davranış. Sonrasında bu ziyaretler Büyük Birlik Partisi ve diğer siyasi partilerle devam etmelidir, edecektir de… Bu konuda ben de her zaman bu arkadaşların destekçisi olacağımı ifade etmek isterim.
Zira birlik ve beraberliğe belki de en çok ihtiyacımız olduğu bir dönemden geçiyoruz. Ayrışmaya değil bütünleşmeye ihtiyacımız var. Bizler bu konunun öncülüğünü yapmalıyız. Herkese gönlümüzü ve kapımızı açmalıyız.

 

Bundan böyle sadece seçim dönemlerinde değil her zaman bu siyasi parti temsilcilerini dernekte görmek istediklerini arkadaşlarımız ifade etmiştir. Buradan bir kez daha ifade etmek isterim ki bu çalışmalar elbette meyvelerini verecektir. Yeter ki atılan adımlar samimi olsun.

KİHMED, son dönemlerde gerçekten de önemli işler başaran, Kocaeli’deki en aktif derneklerden biri haline geldi. Aslında diğer okulların da bu şekilde dernekleşmesini arzu ederiz.

 

Ülkemiz ve insanımız için kim güzel bir çalışma yapacaksa, bizler de yanında oluruz. Bugün bu gazetenin içeriğinde milli ve manevi değerlere hakaret içermeyen, ülkemizde ve bölgemizde yaşayan milletin birlik ve bütünlüğünü hedef almayan haber ve yazıların yer almasının ana kaynağının İmam Hatip Okulunda okumaktan geçtiğini unutmamak gerekir.

 

Bizler öğrendiklerimizi hayatımızda uygulamaya çalışıyoruz. Yanlışlarımız ve doğrularımız mutlaka olacaktır. İnsanız, hata yapabiliriz ama hatalarımızdan dolayı özür dilemesini de biliriz.

İşte bizlere bu misyonu kazandıran okulumuz, yöneticilerimiz ve kurucularımızı, hayatlarını kaybetmiş olanları da bir kez daha rahmetle anarken sağ olanları da hürmetle selamlıyorum.

Bir kez daha Sabahattin Yamak ve arkadaşlarını tebrik ediyorum…

 

Ayrıca bu akşam Regaip Kandili. Bu güzel kandilimizin de hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum…
Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem