19 Temmuz 2019 Cuma
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Sigara sağlığa zararlı diyorlar!

Yücel Alpay Demir

07 Nisan 2016 tarihli yazısı

Zamanın birinde bir memur abi , anadoluda bir köyünün arazi ölçüm işleri , tapu kayıtları tescili vesiaire işleri dolayısı ile düşmüş yola , şehirler arası otobüs ile o köye yakın bir bölgeye kadar gelmiş , otobüs şöförü bizim memur abiyi indirmiş , bir yandan köyü tarif ederken , bir yandanda yolda birini görürsen sor , köyün dönemecini kaçırdınmı sonra yolun çok uzar diye de tembihlemiş….

Bizim memur abi elinde evrak çantası o sıcakta epey yürüdükten sonra , tarlasındaki işini bitirmiş , mahsulünü eşeğinin sırtına yüklemiş yola koyulmak üzere olan bir köylü vatandaşa rastlamış….

 

Selamun aleyküm hemşehrim, bana falanca köyü tarif edebilirmisin demiş.

 

Ve aleyküm selam memur , bey bende o köydenim eğer bizim hızımızda ağır ağır gitmeye razı gelirsen sana eşlik ederim beraberce gideriz , malum eşeğin yükü ağır hızlı gidemeyiz demiş.

Yolu karıştırmak istemeyen memur abi , yorgunluğunda verdiği memnuniyetle teklifi kabul etmiş , hemde yolda sohbet ederken köy hakkında muhtar hakkında ve köydeki arsa tarla sahipleri hakkında bilgide edinebilirim diye düşünmüş….

Yolculuk devam ederken köylü vatandaşın kurnaz tavırları bazı konuşmaları biraz rahatsız etmiş , içinden bu ne kurnaz adam bundan ne öğrenebilirimki , adam anasının gözü diyede geçirmiş….

Köylü vatandaş bizim memur abiye dönerek; siz şeherlilerin tabakaları neyin oluyor seninde vamı demiş...

 

Var demiş bizim memur abi

 

İçine tütün koyuluyo demi sende koydunmu…

 

Evet koydum demiş

Kağıdı neyin özel oluyo demi , öyle sıradan kağıtnan sarılmıyomuş ….

 

Üst üste kinayeli sorulardan rahatsız olsada belli etmeyen memur abi , evet özel sigara kağıdına sarılıyor var bende demiş

 

Neynen yakileyo sarınca , yolda düzde canın çekse nasil yakcen demiş bu seferde ….

 

Kav, var kav taşıyorum yanımda demiş.

 

E ozaman sar bakem iki cigarada içelim madem demiş köylü vatandaş….

Adres bilmemezliğin hatırına sabreden memur abi , çökmüş bir taşın üzerine sarmış iki sigara , uzatmış birini köylü vatandaşa , önce kendininkini sonrada köylü vatandaşın sigarasını yakmış başlamışlar içmeye ….

Sinir bozucu bir eda ile tüttürürken sigarasını , bizim memur abiye dönerek , yav şeherli ağam bu cigara içinde zararlı diyolar varmı bi zararı sen eyi bilin demiş ….

Tahammülü kalmayan memur abi , bıkkın bir tavırla ….

 

Tabaka benden, tütün benden, kağıdı benden, sarması benden, yakması senden, birtek içmesi senden, zararı varsa bana var, sana bir zararı yok demiş.

 

Şimdi diyeceksinizki yücel kardeşim , gel bakalım asıl meseleye , nedir bu hikayenin ana fikri…

Şimdi çok irdelemeden ülkemi idare eden siyasetçilere seslenmek istiyorum , lütfen Allah aşkına merhamet edin …

 

Terör politikasında taviz verirsiniz , eşkıya azıtır bebek katilinin posterlerini gözümüze sokarlar sabrın bedeli bizden

Hatadan dönersiniz, iş işten geçmiş olur, şehirlerimiz viran olur, yüzlerce şehit veririz, bedeli bizden

Cemaatle aranız iyi olur karı size , aranız bozulur , öfkeden gözünüz hiçbir şey görmez , olağan üstü kararlar alırsınız , maddi manevi bedeli bizden

Avrupayla iyi geçinirsiniz karı size , aranız bozulur , bedeli bizden

Anayasa yapmaya kalkarsınız  yaparsanız karı size , yapamazsanız siyasi kaos olur , bedeli bizden

 

Güzel bir söz var tövbe edebilmek için bile ilk önce hatayı kabul etmek lazım , mükemmellik Allah’a mahsus değilmidir ! ,  insan hep doğru olamaz , hep kusursuz olamaz bu insanın fıtratına yaradılışına aykırıdır , gelin eteğinizdeki taşları dökerken hepsini başımızdan aşağı dökmeyin , milletimizin birlik ve beraberliği çok zedelendi , zararın neresinden dönersek kardır .

Gelin Allah aşkına , bırakın milletin yaşantısında hiçbir şey değiştirmeyecek , anayasa yapma söylemlerini , hep birlikte gönüller yapalım , kaybolan güven duygumuzu tesis edelim , Adaleti sağlayalım , Allah rızası için lütfen birinden başlayıp işe koyulalım.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem